Дали би учествувале во шоу како Survivor?

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Не бе брате, толку години ќе градам тело и на крајот да го заебам за 30-40 дена, па од кога ќе се вратам цела година да ja поминам на лекарства, No way!
 

Nightmare_f

Истакнат Член
19 февруари 2012
1,359
2,207
423
Дома пред Пц
дефинитивно да, би сакал да одам...само мислам дека таму бараат добри пливачи...а и јас сум добар пливач , да како секира под вода :D
инаку ништо друго не би ме спречило да одам...авантура плус шти би рекла јас:cool:
парите не ми се некој предизвик....онака ради себе повеќе сакам да видам колку ќе можам да издржам да живеам со луѓе кои се различни од мојот карактер...
за тимска работа ме бива така да немам гајле тука...
и да...може ќе почнам да ги ценам работите...пошто коа имаш се...се ти е удоволено не се замараш многу...а вака коа ќе видиш дека едно тенџере ориз треба да го поделиш на 10 души...и ќе ти се јаде уште а нема...е тогаш мислам дека се ќе се смени :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: cece17 and Bum-Bum

Ice_Man

Староседелец
16 февруари 2012
440
236
1,053
да е без камери би учествувал,,али кај американците,не кај наште што незнаат да играат и да ми дават секој ден ориз ...за јадење можам и сам да се снајдам

награда 1 000 000 $ таму даваат :D
 

Avona Vi

Истакнат Член
15 февруари 2012
493
630
93
Не ! Никогаш не би учествувала во реални шоуа. Некако ногу се „реални “.. а посебно не во Сарвајвер :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Гонзо

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
33
Јас би, и знам дека би издржала, првин затоа што немам пороци, освен првото утринско кафе, потоа затоа што можам да издржам без храна подолго време и се навикнувам :D Од инсекти немам страв, од змии само, ама ако би отишла знам дека не би имала некаков проблем, бидејќи знам дека учесниците се заштитени таму. Ако не беа досега ќе имаше којзнае колку умирања од змии :D Така да, би учествувала, плус после шоуто ти се отвараат и други врати во животот, башка што и таму пари ќе си заработиш.:D
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Јас дефинитивно НЕ.........

сакам..ама не би можела да издржам ниту еден ден....
без четка за заби, без кревет, чаршав, перница и без храна...ноууу
би издржалата таму само ако имам основни улови и пет месеци би седела...:D