Грицки

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,085
7,018
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Отвори ја прикачената датотека 13937 Lay's со сол и оцет - знам дека страшно звучи, ама многу е вкусен и заразен.

Го имам пробано и е најгрдиот чипс што постои! (puke)(wasntme)

Овие се ПРЕВКУСНИ!:

fritos-flavor-twists-honey-bbq.gif
cheetos-crunchy.gif
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Само чипс, и то во последно време многу малку.Соленки,смоки и слично како помал порнао ги јадев сега скоро ги искоренив тие.И чипсот онака, не оти ми треба туку кога првам некој експерименти со сосови, да не ги јадам така на "суво" иначе вака анеднаш да ми текне за чипс не.
 

Сара.13

Староседелец
13 ноември 2012
1,260
3,110
1,133
ауфф зараза.....не ги јадам многу често, зошто ако почнам не можам да запрам :giggle ама кога јадам, јадам се од овој вид, смоки Стоби Флипс црвените, порано имаше и зелени и тие ми беа предобри.Соленки не обожавам многу.Чипс сакам, но со вкусови, сакам лути чипсови, од кечап, има едни и со вкус на хот дог...
Сончоглед јадам, но само црн и пуканки одвреме навреме : )
 

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Аааауууу зараза.....за викенд до 2 часот по полноќ си седам и си грицкам, дур гледам ТВ неизбежни се. Омилени ми се: печена пченка, чипс кикири, сончоглет ( прва љубав особено го сакам белиот) лупени кикирики со сол, соленки, смоки, переци, рипчиња а чипс не конзумирам многу ама повеќе ги сакам чипсовите со некој вкус и по можност малку да се лути. :)
 

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,710
13,879
973
Имаше едни порано, знам дека ги има и ск : ) aма не сам ги видеја по продавнице одаамна
Едни такфи округли сс малце сусамче по њима, маалце су поголеми од обичан прстен
Е тија : ) леле колко само идеф сс пиво ваааааааааааааааааааааааааааааа