Грицки

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Hi my name is Saladin and I`m a рековалесцент од оваа тешка зараза. Старт за Стоби флипсот кој е уникатен и досеа неам видено некој друг да направи такви смоки со идентичен вкус.
Понатака пуканки.... Откоа научив да ги праам не ги испуштам од некое солидно парче филм.
Сончоглед. Мојата дуга непреболена љубав додека го издвојувам плодот од лушпата. Семки од тиква, такоѓе.
Чипс од компири, поготово оној ребрастиот. Чист повеќе го сакам па јас му праам марифетлуци.
За крај екстазите наречени Доритос - пченкарен. Во комбинација со чили сос и топен кашкавал. Оргазмично ЊАМ!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati

Foxboro

Староседелец
16 јуни 2012
716
1,479
693
Pripyat, Ukraine
абе грицки мицки тоа ако случајно видам некој друг да понуди иначе не сум толку по нив.....можно е некој чипс да ми влета во раце и то....
 

Lollypop

Истакнат Член
26 декември 2012
251
197
143
Еее па и ја јадев на времето секој ден ама коа се видов у огледало каква ме направија чипсовите и остали грицки се стаив на диета па чипс ретко ретко ептен ретко јадам... Инаку најмногу сакам брускети марети со павлака ^_^
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кога ке се наиде на вкусот на ким :gladen
images


Иначе не сум многу љубител на грицки,поготово на чипс.Но ми се допага вкусот на нашите стоби флипс.
images
 

Butterfly^^

Истакнат Член
7 јануари 2013
239
271
373
Порано јадев многу чипс , но сега целосно го изолирав.Сега најмногу грицкам сончоглед и тоа бел и смоки стоби флипс.Се друго ми е аут..
 

Slims

Активен Член
19 април 2012
192
177
43
Освен пуканки кои се на редовното вечерно мени со некое филмче, не преферирам многу грицки.
Можеби само стоби флипс и туп-там по некој чили чипс. :)
Само одвреме навреме ме фаќа стрв за овие триаголните:
Patos_spicy_634445836675870457_s.jpg
 

Emma.T

Истакнат Член
23 декември 2012
241
352
163
До пред две години јадев се од ваков вид, освен „Доритос“. Најубави ми беа (колку е тешко да напишам во минато време:giggle ) следниве:

images.jpg Lay's со сол и оцет - знам дека страшно звучи, ама многу е вкусен и заразен.

images (1).jpgMystic purple corn - ова е како Доритос, само без грдиот мирис, одличен е со топено сиренце и со гвакамоли сос.
Сега затоа што им откажав љубов на чипсовите се префрлив на бел сончоглед и пуканки.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Прееска јадев грицки,едвај...Стоби Флипс,тие Квики што ги постави мелпомена и Још рибички...Сега сум со полн стомак :D
 

Trajche

Староседелец
13 февруари 2012
1,542
2,557
1,133
Кога ке се наиде на вкусот на ким :gladen


Иначе не сум многу љубител на грицки,поготово на чипс.Но ми се допага вкусот на нашите стоби флипс.

:rofl Абе немојте со вакви реклами, забранети се на форум, ај сега барем кажи колку си платена за овој стих :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena