1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Грицки

Дискусија во форумот 'Готвење и рецепти' започната од MissChievous, 12 јануари 2013.

 1. Сара.13

  Сара.13 Староседелец

  Зачленет на:
  13 ноември 2012
  Мислења:
  1,260
  Допаѓања:
  3,107
  Индиско оревче ммммм :gladen
   
  На Saladin му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Уште ги има! Секој пат кога одам на релација Скопје - Битола без нив не тргнувам :sreken

  На се се можам да одолеам ама на пуканки и овие parvati што ги спомна не.... Нешто најубаво :sreken
   
  На parvati му/ѝ се допаѓа ова.
 3. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Не сам ги видеја одамна, а и незнам поијма како се викаф, ваљда дека слабо пију пиво у задњо време : )
  кој знае нека каже како се викаф !
   
 4. Luckky

  Luckky Upright

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  2,635
  Допаѓања:
  5,809
  Ги има во СП маркетите во Скопје, јас од таму си ги купувам :sreken А за името да ме убиеш не ми текнува :confused:
   
 5. Maks

  Maks Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,363
  Допаѓања:
  1,863
  Овие ми се омилени :)

  [​IMG][​IMG][​IMG]

  [​IMG]
   
 6. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  На времето земав мешани: переци, рипчиња, во едно пакување за 50тина денари.
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
 8. MissChievous

  MissChievous Ingenious

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  5,084
  Допаѓања:
  7,013
  Нема подобри смоки од Стоби флипс, ама тие на Штарк најмногу идат со пиво. Исто и переци, оригиналните.

  stark smoki.png kviki pereci.jpg

  Сеуште стојам зад солениот чипс, не ми се променил многу вкусот. Единствено, во последно време повеќе сакам апетисани.
   
 9. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Од грицки единствено што ми текнува да си купам е чипс. Никогаш ми се нема пријадено смоки или сончоглед или переци некои,пуканки...
  Сега за сега омилен ми е оној домаќински чипс со фета и покрај тоа што не сакам многу чипс со вкус на нешто, но овој ми е совршенство.
   
  На Y1K991 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  Од грицки сакам само сончоглед. Земам пола кило, седнувам пред компјутер. и времето поминува :)
   

Сподели: