Грицки

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
Имаше едни порано, знам дека ги има и ск : ) aма не сам ги видеја по продавнице одаамна
Едни такфи округли сс малце сусамче по њима, маалце су поголеми од обичан прстен
Е тија : ) леле колко само идеф сс пиво ваааааааааааааааааааааааааааааа
Уште ги има! Секој пат кога одам на релација Скопје - Битола без нив не тргнувам :sreken

На се се можам да одолеам ама на пуканки и овие parvati што ги спомна не.... Нешто најубаво :sreken
 
  • Like
Реакции: parvati

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Уште ги има! Секој пат кога одам на релација Скопје - Битола без нив не тргнувам :sreken

На се се можам да одолеам ама на пуканки и овие parvati што ги спомна не.... Нешто најубаво :sreken
Не сам ги видеја одамна, а и незнам поијма како се викаф, ваљда дека слабо пију пиво у задњо време : )
кој знае нека каже како се викаф !
 

Luckky

Upright
22 февруари 2012
2,635
5,810
1,153
27
Western Sky, Land of Oz.
Не сам ги видеја одамна, а и незнам поијма како се викаф, ваљда дека слабо пију пиво у задњо време : )
кој знае нека каже како се викаф !
Ги има во СП маркетите во Скопје, јас од таму си ги купувам :sreken А за името да ме убиеш не ми текнува :confused:
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
На времето земав мешани: переци, рипчиња, во едно пакување за 50тина денари.
 

MissChievous

Ingenious
17 февруари 2012
5,084
7,013
1,683
Huntington Beach, California
silence-all-i-want-to-say.tumblr.com
Нема подобри смоки од Стоби флипс, ама тие на Штарк најмногу идат со пиво. Исто и переци, оригиналните.

stark smoki.pngkviki pereci.jpg

Сеуште стојам зад солениот чипс, не ми се променил многу вкусот. Единствено, во последно време повеќе сакам апетисани.
 

Aleksis

Jukebox
4 април 2013
1,441
2,540
1,133
Од грицки единствено што ми текнува да си купам е чипс. Никогаш ми се нема пријадено смоки или сончоглед или переци некои,пуканки...
Сега за сега омилен ми е оној домаќински чипс со фета и покрај тоа што не сакам многу чипс со вкус на нешто, но овој ми е совршенство.
 
  • Like
Реакции: Y1K991

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,263
9,106
1,683
Од грицки сакам само сончоглед. Земам пола кило, седнувам пред компјутер. и времето поминува :)