1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Главоболка

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од street_chic, 11 април 2012.

1. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Не си излечил ништо, само се справуваш со болката.

2. Ку Рајбер

Ку Рајбер Полноправен Член

Зачленет на:
    2 август 2013
    Мислења:
    71
    Допаѓања:
    59
    Можеби,но болката веќе ја нема

На Kisserboy му/ѝ се допаѓа ова.
  3. existence

existence Boolean
    Член на администрација Админ

Зачленет на:
    3 март 2012
    Мислења:
    7,391
    Допаѓања:
    9,099
    Не велам не, само ти кажувам дека тоа не е лечење туку справување со болка. И јас пијам ибупрофен за болки во ногата, но тоа не ми ја лекува ногата туку прави да не чувствувам болка. Се сфаќаме сега?

4. Ку Рајбер

Ку Рајбер Полноправен Член

Зачленет на:
    2 август 2013
    Мислења:
    71
    Допаѓања:
    59
    Те разбрав,ама овие не се со никакви антибиотици или нешто сл. Во самата глава доаѓа до намалување/зголемување на крвниот притисок,па тој притисок не можат вените да го издржат и се шират.Така настанува главоболката(кај некои во вратот,кај мене во слепоочницата).Со комбинацијата на овие витамини (на природна база) го регулирам притисокот во тиквата :)

5. Anakin

Anakin Истакнат Член

Зачленет на:
    23 август 2012
    Мислења:
    869
    Допаѓања:
    977
    Најчесто патам од Кластер главоболки....меѓутоа ми се јавуваат како последица од многу бурна вечер обично петочна;)..инаку ги лечам со чаеви, лимони ама кога не помага тоа со масажа на болното место со ментол маст и аналгетици.

6. Бриго

Бриго Нов член

Зачленет на:
    6 октомври 2013
    Мислења:
    4
    Допаѓања:
    0
    Mene mi preporacaa adrenal plus od opstiot lekar

7. MissChievous

MissChievous Ingenious

Зачленет на:
    17 февруари 2012
    Мислења:
    5,084
    Допаѓања:
    7,013
    Последна хардкор главоболка имав на почетокот на декември, ужасна болка низ целата глава попратена со огромен нагон на повраќање, мало тресење низ телото, пореметен вид... Утредента и се нацртав на матичната и ме советуваше да се обидам со магнезиум - истураш директен магнезиум во кесичка (како прашок) под јазикот. Но, бидејќи не најдов на парче и немав во моментот доволно пари за цела кутија, земав апчиња магнезиум од 200 мг и започнав од тогаш секој ден да ги пијам и до сега не сум имала главоболка, чат-пат многу мала која лесно поминува. А претходно имав тешки главоболки речиси секоја недела.

На Tantara му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Ѕвездичка

Ѕвездичка Староседелец

Зачленет на:
    21 март 2016
    Мислења:
    1,105
    Допаѓања:
    970
    Јас имам силни главоболки заради тоа што многу време поминувам над книга. Се трудам да не пијам апче, обично седам во темна просторија пола час и ми поминува. Исто поамага да гледате во зелена боја

Сподели: