1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гатачки, јасновидци и слично

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од CrazyFreak, 9 јули 2012.

 1. warr

  warr Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  187
  Допаѓања:
  215
  Aristokrat немаше попаметна работа, одколку да трошиш време да го препишуваш текстот?
  Онтопик: Гатачки, јасновидци и слично ги сметам за паметни луѓе кои што ги користат идиотите меѓу народот (без навреда) за да заработаат паре.
  Пример:
   
  На Just Perfect му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Aristokrat

  Aristokrat Староседелец

  Зачленет на:
  27 февруари 2012
  Мислења:
  2,655
  Допаѓања:
  3,335
  Ти немаше попаметна работа него да не просветлуваш со Милан тарот (откри Америка) :confused:
  Текстот е превземен од еден профил на еден Отец значи да ти поедноставам кликнав копи и паст.
   
 3. loveme

  loveme Нов член

  Зачленет на:
  16 мај 2013
  Мислења:
  22
  Допаѓања:
  3
  јас сретнав еден бајач во пазарот и испадна дека е пријател на баба ми и истреска милион глупости
   
 4. Kitty

  Kitty Староседелец

  Зачленет на:
  26 март 2012
  Мислења:
  2,673
  Допаѓања:
  6,921
  Не верувам, ниту се противам. Чудно ми е да замислам како така некој има натприродна сила да гледа нешто што ние не го гледаме, не можам да го сватам.
  Од друга страна имав добар пример и ситуација пред мене од некој што “гледа“ и за тоа поарно да си молчам. Тоа што го видов не беше мала работа, затоа мислам оти може има некоја сила, ама поголемиот број од самонаречени гледачи и гатачи блефираат.
  Инаку од радозналост и интересно сум била еднаш да видам како е и тоа чудо, ама доста беше, некако сум скептик и не ми се губи време на такви работи, мислам колку повеќе луѓето одат по такви работи толку повеќе забегуваат.
   
  На violetmoon и Lady* им се допаѓа ова.
 5. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355

  Секогаш кога ќе закажуваш на јасновидец,парадоксот е што ќе те праша: “Како се викаш, и колку години имаш“ за да може да ти види еден куп работи кои ти не ги знаеш а тој ги знае со неговата “натприродна моќ“.
   
  На Kitty му/ѝ се допаѓа ова.
 6. monika88

  monika88 Истакнат Член

  Зачленет на:
  1 април 2013
  Мислења:
  454
  Допаѓања:
  645
  дали сте слушнале за соња астролог од кочани?
   
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  Мудра мисла од Иван исцелителот
  [​IMG]
   
  На Hkakashi и Gemini им се допаѓа ова.
 8. Prashina

  Prashina Староседелец

  Зачленет на:
  28 јуни 2013
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,009
  Еднаш другарка ми ме натера да и правам друштво демек кај Клеопатра да сме оделе, најдобра била, бла,бла. И јас се мислев дали да одам или не, ми се видоа многу пари 3000денари. Но за атер на неа , а и бев во некоја глупа психа и отидов. Сеансата траеше 5 минути, ништо не ми рече конкретно.Тоа што ја прашав се неточно одговори. И излегуваме и си се прашуваме со другарката, како таа поминала,всушност исто и таа. Си ветивме на никој да не кажуваме каква глупост напраивме наместо да си купиме нешто со тие пари. Можеби има други луге кои ги бива, не знам да не грешам душа, но оваа беше тапа.
   
 9. Podem

  Podem Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  360
  Допаѓања:
  355

  Штотуку го прекрши ветувањето.
   
 10. Outrider

  Outrider A Witty Cat
  Член на администрација

  Зачленет на:
  23 мај 2013
  Мислења:
  4,725
  Допаѓања:
  5,266

  Клеопатра, балканска пророчица!? Мислам дека се работи за транссексуална особа, порано била маж.
   
  На JaMi и Prashina им се допаѓа ова.

Сподели: