Гатачки, јасновидци и слично

CrazyFreak

Нов член
9 јули 2012
4
1
3
Дали верувате во нив, сте посетиле некој, ви се остварило тоа што ви го предвиделе?
 
  • Like
Реакции: Nightmare_f

Snow

Староседелец
29 април 2012
677
440
1,073
Марс
Не верувам и нема да верувам :)
Иначе мислам дека темата не треба да биде во Мистерија..
 

TIGERWOMAN31SK

Истакнат Член
3 јули 2012
822
699
93
сум посетила и испадна како што мислам,лаги со опашки се

да и погоделе на мајка ми немало да ме роди
 

CrazyFreak

Нов член
9 јули 2012
4
1
3
не знаев во која група да ја ставам темава. имам гледано по други форуми и обично во мистерии ги ставаат, па затоа и јас тука :)
 

4FUN

Староседелец
3 март 2012
894
1,988
1,093
знам доста за нив - нормално како и во се, има и преваранти кој сакаат само парите да ти ги земат, а има и реални - кој стварно сакаат да ти помогнат и ја имаат таа виша сила !!!
значи верувам и тоа со најголем процент на форумов (nod)
 

CrazyFreak

Нов член
9 јули 2012
4
1
3
а да, и ако знаете некој што навистина може да му се верува споделете адреса или број :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,265
9,107
1,683
не верувам во гатачки. Ма да...на мајка ми и погодиле пред неколку години за мене.

имав проблеми на училиште и секојдневни главоболки.....проблемите на училиште никој не ги знаеше кај мене дома
 

Marick14

Истакнат Член
17 февруари 2012
3,279
2,353
113
Софија
Сите до еден се лажни. Пред неколку години кога бевме на екскурзија од средно во Будва, и додека си седевме во паркчето дојде една циганка и им собра на овие торлаците од мој клас парите и на сите им изнакажа колку деца ќе имаат и си отиде. :D

Демек кога гледала на карти глава ја болело, али нема врска. :rofl Важно тогаш собра пари за одмор.
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
Не верувам и не планирам некогаш да посетам гатачка, бајачка и сл.
За болести (за кои најчето кушаат дотичните) постои доктор и лекарства, а за иднината богами не ме ни интересира што има да ми каже некоја од тие персони...
 
  • Like
Реакции: marjan