1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Гатачки, јасновидци и слично

Дискусија во форумот 'Досие X на форумот' започната од CrazyFreak, 9 јули 2012.

 1. CrazyFreak

  CrazyFreak Нов член

  Зачленет на:
  9 јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  Дали верувате во нив, сте посетиле некој, ви се остварило тоа што ви го предвиделе?
   
  На Nightmare_f му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Не верувам и нема да верувам :)
  Иначе мислам дека темата не треба да биде во Мистерија..
   
 3. TIGERWOMAN31SK

  TIGERWOMAN31SK Истакнат Член

  Зачленет на:
  3 јули 2012
  Мислења:
  822
  Допаѓања:
  699
  сум посетила и испадна како што мислам,лаги со опашки се

  да и погоделе на мајка ми немало да ме роди
   
 4. CrazyFreak

  CrazyFreak Нов член

  Зачленет на:
  9 јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  не знаев во која група да ја ставам темава. имам гледано по други форуми и обично во мистерии ги ставаат, па затоа и јас тука :)
   
 5. 4FUN

  4FUN Староседелец

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  894
  Допаѓања:
  1,987
  знам доста за нив - нормално како и во се, има и преваранти кој сакаат само парите да ти ги земат, а има и реални - кој стварно сакаат да ти помогнат и ја имаат таа виша сила !!!
  значи верувам и тоа со најголем процент на форумов (nod)
   
  На parvati, Lady*, JaMi и уште 2 други им се допаѓа ова.
 6. CrazyFreak

  CrazyFreak Нов член

  Зачленет на:
  9 јули 2012
  Мислења:
  4
  Допаѓања:
  1
  а да, и ако знаете некој што навистина може да му се верува споделете адреса или број :)
   
 7. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Не верувам затоа не сум посетила гатачка јасновидец и слично(wave)
   
  На Snow му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Y1K991

  Y1K991 Parleur

  Зачленет на:
  1 март 2012
  Мислења:
  6,262
  Допаѓања:
  9,105
  не верувам во гатачки. Ма да...на мајка ми и погодиле пред неколку години за мене.

  имав проблеми на училиште и секојдневни главоболки.....проблемите на училиште никој не ги знаеше кај мене дома
   
 9. Marick14

  Marick14 Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  3,279
  Допаѓања:
  2,353
  Сите до еден се лажни. Пред неколку години кога бевме на екскурзија од средно во Будва, и додека си седевме во паркчето дојде една циганка и им собра на овие торлаците од мој клас парите и на сите им изнакажа колку деца ќе имаат и си отиде. :D

  Демек кога гледала на карти глава ја болело, али нема врска. :rofl Важно тогаш собра пари за одмор.
   
  На Boyle, Hkakashi и TIGERWOMAN31SK им се допаѓа ова.
 10. LadyInPink

  LadyInPink Истакнат Член

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,239
  Допаѓања:
  1,758
  Не верувам и не планирам некогаш да посетам гатачка, бајачка и сл.
  За болести (за кои најчето кушаат дотичните) постои доктор и лекарства, а за иднината богами не ме ни интересира што има да ми каже некоја од тие персони...
   
  На marjan му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: