Гатачки, јасновидци и слично

warr

Староседелец
17 февруари 2012
187
214
643
Тетово
Aristokrat немаше попаметна работа, одколку да трошиш време да го препишуваш текстот?
Онтопик: Гатачки, јасновидци и слично ги сметам за паметни луѓе кои што ги користат идиотите меѓу народот (без навреда) за да заработаат паре.
Пример:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Just Perfect

Ghtalpo

Староседелец
27 февруари 2012
2,656
3,335
1,153
Aristokrat немаше попаметна работа, одколку да трошиш време да го препишуваш текстот?
Онтопик: Гатачки, јасновидци и слично ги сметам за паметни луѓе кои што ги користат идиотите меѓу народот (без навреда) за да заработаат паре.
Пример:
Ти немаше попаметна работа него да не просветлуваш со Милан тарот (откри Америка) :eek
Текстот е превземен од еден профил на еден Отец значи да ти поедноставам кликнав копи и паст.
 

loveme

Нов член
16 мај 2013
22
3
3
27
mak
јас сретнав еден бајач во пазарот и испадна дека е пријател на баба ми и истреска милион глупости
 

Kitty

Староседелец
26 март 2012
2,673
6,921
1,153
Cabo San Lucas
Не верувам, ниту се противам. Чудно ми е да замислам како така некој има натприродна сила да гледа нешто што ние не го гледаме, не можам да го сватам.
Од друга страна имав добар пример и ситуација пред мене од некој што “гледа“ и за тоа поарно да си молчам. Тоа што го видов не беше мала работа, затоа мислам оти може има некоја сила, ама поголемиот број од самонаречени гледачи и гатачи блефираат.
Инаку од радозналост и интересно сум била еднаш да видам како е и тоа чудо, ама доста беше, некако сум скептик и не ми се губи време на такви работи, мислам колку повеќе луѓето одат по такви работи толку повеќе забегуваат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: violetmoon and Lady*

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Не верувам, ниту се противам. Чудно ми е да замислам како така некој има натприродна сила да гледа нешто што ние не го гледаме, не можам да го сватам.
Од друга страна имав добар пример и ситуација пред мене од некој што “гледа“ и за тоа поарно да си молчам. Тоа што го видов не беше мала работа, затоа мислам оти може има некоја сила, ама поголемиот број од самонаречени гледачи и гатачи блефираат.
Инаку од радозналост и интересно сум била еднаш да видам како е и тоа чудо, ама доста беше, некако сум скептик и не ми се губи време на такви работи, мислам колку повеќе луѓето одат по такви работи толку повеќе забегуваат.


Секогаш кога ќе закажуваш на јасновидец,парадоксот е што ќе те праша: “Како се викаш, и колку години имаш“ за да може да ти види еден куп работи кои ти не ги знаеш а тој ги знае со неговата “натприродна моќ“.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Kitty

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
Мудра мисла од Иван исцелителот
968983_10201260178359775_1785039783_n.jpg
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Hkakashi and Gemini

Prashina

Староседелец
28 јуни 2013
1,366
3,059
1,133
Еднаш другарка ми ме натера да и правам друштво демек кај Клеопатра да сме оделе, најдобра била, бла,бла. И јас се мислев дали да одам или не, ми се видоа многу пари 3000денари. Но за атер на неа , а и бев во некоја глупа психа и отидов. Сеансата траеше 5 минути, ништо не ми рече конкретно.Тоа што ја прашав се неточно одговори. И излегуваме и си се прашуваме со другарката, како таа поминала,всушност исто и таа. Си ветивме на никој да не кажуваме каква глупост напраивме наместо да си купиме нешто со тие пари. Можеби има други луге кои ги бива, не знам да не грешам душа, но оваа беше тапа.
 

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Еднаш другарка ми ме натера да и правам друштво демек кај Клеопатра да сме оделе, најдобра била, бла,бла. И јас се мислев дали да одам или не, ми се видоа многу пари 3000денари. Но за атер на неа , а и бев во некоја глупа психа и отидов. Сеансата траеше 5 минути, ништо не ми рече конкретно.Тоа што ја прашав се неточно одговори. И излегуваме и си се прашуваме со другарката, како таа поминала,всушност исто и таа. Си ветивме на никој да не кажуваме каква глупост напраивме наместо да си купиме нешто со тие пари. Можеби има други луге кои ги бива, не знам да не грешам душа, но оваа беше тапа.


Штотуку го прекрши ветувањето.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Еднаш другарка ми ме натера да и правам друштво демек кај Клеопатра да сме оделе, најдобра била, бла,бла. И јас се мислев дали да одам или не, ми се видоа многу пари 3000денари. Но за атер на неа , а и бев во некоја глупа психа и отидов. Сеансата траеше 5 минути, ништо не ми рече конкретно.Тоа што ја прашав се неточно одговори. И излегуваме и си се прашуваме со другарката, како таа поминала,всушност исто и таа. Си ветивме на никој да не кажуваме каква глупост напраивме наместо да си купиме нешто со тие пари. Можеби има други луге кои ги бива, не знам да не грешам душа, но оваа беше тапа.


Клеопатра, балканска пророчица!? Мислам дека се работи за транссексуална особа, порано била маж.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi and Prashina