1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Врзани за време на секс

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Scars, 29 јуни 2012.

 1. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :rolleyes: Му ги знам роднините :D
   
 2. Metalec

  Metalec Полноправен Член

  Зачленет на:
  1 јуни 2014
  Мислења:
  36
  Допаѓања:
  33
  Па може тоа е добра идеја јас би и се прпуштил на партнерката.
   
 3. Loner

  Loner Активен Член

  Зачленет на:
  13 март 2016
  Мислења:
  340
  Допаѓања:
  86
  Јаа неможам покус да останам ако не вратам не и давам да ме врзува :rofl
   
 4. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Да , самиот чин врзани (обострано) , е еден вид симулација на владеење во моментот на возбуда ,прекрасно чувство кое треба да се практикува ако ништо друго барем 2 пати неделно !! :D :*;)
   
 5. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,131
  Лисици, ланци катанци не сум користела, а нема ни да користам.
  Аа со марама да.. Некогаш намерно влечкамвтакви ствари на мене..
  И .. Врзан што се вели да не можеш да мрдне, во тие моменти се губиш тотално, а не можеш ништо.. Тоа е јако.
  Сум била врзана и јас он не останува покусо али ја не останувам така за долго. Не можам да сум врзана. Изгледа во нас жените врие нешто различито :D
  Како што читам и погоре доминацијава женска...
   
  На poslusen и Falanga им се допаѓа ова.
 6. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Женската доминација само во викање и во време на спремање за на гости...

  Никогаш не сум практикувал врзување ниту некоја ме врзувала. Па у остало, шо фајде од врзување пошо ко ќе ја грабнам кај ќе бега?
  Башка, ќе си ја изморам до даска, ќе и го напраам ќефот како сака, па кога ќе клапне моја е и и праам шо сакам. Џабе работа тоа врзувањето, има поелегантни решенија :)
   
 7. Neverna Mala

  Neverna Mala Староседелец

  Зачленет на:
  21 ноември 2013
  Мислења:
  121
  Допаѓања:
  77
  Не ме пали врзување во ниту една варијанта, јас сум за нежност при сексот, мазече.... а не врзување и не моќ или над моќ.
   
  На rikica01, Mnogo Bitno и Kisserboy им се допаѓа ова.
 8. incule

  incule Староседелец

  Зачленет на:
  5 јануари 2015
  Мислења:
  731
  Допаѓања:
  121
  Да сакам,би пробала,баш е воздбудливо
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Situiran

  Situiran Нов член

  Зачленет на:
  31 јануари 2017
  Мислења:
  8
  Допаѓања:
  1
  Сум пробал, баш е интересно и мене ме возбудува. Врзувањето на очи ги засилува останатите сетила и моментот го прави многу по возбудлив
   
 10. Weed_lover

  Weed_lover Нов член

  Зачленет на:
  24 декември 2018
  Мислења:
  6
  Допаѓања:
  3
  Многу возбудуваа само во мојо случај јас сум таа што стално е врзувана по моја желба се разбира
   

Сподели: