Врзани за време на секс

Scars

Староседелец
17 февруари 2012
2,229
3,538
1,143
Дали би сакале да бидете врзани при секс, па да не можете да мрднете ни со рака ни со нога? Дали би ве возбудило тоа да бидете препуштени тотално на волјата и желбата на партнерот да прави со вас што сака? Или пак, одбивна ви е таа идеја?
Не би поставила прашање што би правеле во таква ситуација, никој тука не би опишал такво нешто нели? Или можеби некој би имал храброст?


 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Loner and JaMi

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Јас би имала,ама прво да поспијам
Дрш се сега од табу лицата околу сексО. :D
И балканците ке налетат плус.
Ко сите невини по дома да шетат.
Па нормално дека се невини по дома,дур не останат сами без родителите :igra
Иначе шала на страна,ова беше вовед за оние кои се водат на логиката дека кој какви теми прави од тоа има недостаток (facepalm)
или во такво настроение е (facepalm)
Јас не сум по врзувањето.Ке ми прсне срцето ми се чини. :eek Воздух ке снемам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: shilo_bs, Loner and parvati

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
Јас би имала,ама прво да поспијам
Дрш се сега од табу лицата околу сексО. :D
И балканците ке налетат плус.
Ко сите невини по дома да шетат.
Па нормално дека се невини по дома,дур не останат сами без родителите :igra
Иначе шала на страна,ова беше вовед за оние кои се водат на логиката дека кој какви теми прави од тоа има недостаток (facepalm)
или во такво настроение е (facepalm)
Јас не сум по врзувањето.Ке ми прсне срцето ми се чини. :eek Воздух ке снемам.

амебата е тука за аеробно дишење :giggle
 

Farfalla

Староседелец
14 февруари 2012
455
1,010
1,103
Ондак јас сум ненормална, искомплексирана, настрана.
Го имам врзувано, ме има врзувано. Не ни е практика, се случило 1-2 пати, ама и те како не возбудува и двајцата.
И едно прашање- што е тоа нормален секс? За некои мисионерска можеби, за некои не. За некои доги, за некои не. Некој го возбудува орално задоволување, некого мастурбација.
Се додека тоа што се случува во кревет го сакаат и двајцата партнери, а притоа не е начин за сатисфакција надвор од креветот, е сосем нормално.
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
не знам кое е задоволството ако ја врзам девојката за кревет со јаже ја стегам и тоа би требало мене да ми годи а пак нејзе уште повеќе :D, :kafeСе знае што најмногу годи кога ќе и се качеш над неа ;), и нејзе и мене ми годи шо ќе ти лисици, јажина, или пак не дај боже вибратори. Ако е здрав алатот нема потреба од ништо друго си знае девојката :). Али секој си има право на своја интима и нека си праи како му годи :), само да пазат да не се повредат :giggle
 

Legioner

Истакнат Член
18 април 2012
1,001
600
423
Ohrid
Дали би сакале да бидете врзани при секс, па да не можете да мрднете ни со рака ни со нога? Дали би ве возбудило тоа да бидете препуштени тотално на волјата и желбата на партнерот да прави со вас што сака? Или пак, одбивна ви е таа идеја?
Не би поставила прашање што би правеле во таква ситуација, никој тука не би опишал такво нешто нели? Или можеби некој би имал храброст?


авторкава што вели за себе би пробала јажина а :) ??