1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Врзани за време на секс

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Scars, 29 јуни 2012.

 1. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  Дали би сакале да бидете врзани при секс, па да не можете да мрднете ни со рака ни со нога? Дали би ве возбудило тоа да бидете препуштени тотално на волјата и желбата на партнерот да прави со вас што сака? Или пак, одбивна ви е таа идеја?
  Не би поставила прашање што би правеле во таква ситуација, никој тука не би опишал такво нешто нели? Или можеби некој би имал храброст?


  [​IMG]
   
  На Loner и JaMi им се допаѓа ова.
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Јас би имала,ама прво да поспијам
  Дрш се сега од табу лицата околу сексО. :D
  И балканците ке налетат плус.
  Ко сите невини по дома да шетат.
  Па нормално дека се невини по дома,дур не останат сами без родителите :igra
  Иначе шала на страна,ова беше вовед за оние кои се водат на логиката дека кој какви теми прави од тоа има недостаток (facepalm)
  или во такво настроение е (facepalm)
  Јас не сум по врзувањето.Ке ми прсне срцето ми се чини. :eek Воздух ке снемам.
   
  На Loner и parvati им се допаѓа ова.
 3. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  не.. нормален секс како луѓе се друго е комплекс..
   
  На Hkakashi му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  амебата е тука за аеробно дишење :giggle
   
 5. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  :rolleyes: Ко да прелета некој изумрен вид овде?
  Ахх ми се причинило,нема ништо :igra
   
  На 048 му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  ех дај боже да беше изумрен ама за жал го има во амебовидна форма :giggle :pusi, се уште е на едноклеточно ниво ]:) :igra
   
 7. Farfalla

  Farfalla Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  455
  Допаѓања:
  1,012
  Ондак јас сум ненормална, искомплексирана, настрана.
  Го имам врзувано, ме има врзувано. Не ни е практика, се случило 1-2 пати, ама и те како не возбудува и двајцата.
  И едно прашање- што е тоа нормален секс? За некои мисионерска можеби, за некои не. За некои доги, за некои не. Некој го возбудува орално задоволување, некого мастурбација.
  Се додека тоа што се случува во кревет го сакаат и двајцата партнери, а притоа не е начин за сатисфакција надвор од креветот, е сосем нормално.
   
  На Weed_lover, poslusen, Mila Kunis и уште 9 други им се допаѓа ова.
 8. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  не знам кое е задоволството ако ја врзам девојката за кревет со јаже ја стегам и тоа би требало мене да ми годи а пак нејзе уште повеќе :D, :kafeСе знае што најмногу годи кога ќе и се качеш над неа ;), и нејзе и мене ми годи шо ќе ти лисици, јажина, или пак не дај боже вибратори. Ако е здрав алатот нема потреба од ништо друго си знае девојката :). Али секој си има право на своја интима и нека си праи како му годи :), само да пазат да не се повредат :giggle
   
 9. Legioner

  Legioner Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 април 2012
  Мислења:
  999
  Допаѓања:
  606
  авторкава што вели за себе би пробала јажина а :) ??
   
 10. Scars

  Scars Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  2,227
  Допаѓања:
  3,541
  се би пробала !
   
  На 048, parvati, Taa Sum.. и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: