Впечатоци од членови

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Knife
Ножуле најпрво мило ми е што се врати,секој еден плус е навистина +,поготово кога тој еден има доста плусови.
Доста пати низ дискусии сме наиделе на ,,нож,,
но сепак како што еднаш имам кажано дека за мене си останал објективен,еве пак ке повтрам.
Се одлучив во темава да пишувам за да си ги запазам правилата за да си бидам апсолутно онн топик.
Не дека ми е грижа за банот кој и не е којзнае какво мерило овде,но сепак донекаде е,но не сакам кога некогаш нешто ке ми е на врв на јазик,ограничена за пишувањето,да ми избега мислата.:D

Остани си каков што си,од твоја,,уста,,не сум наидела на испревтени зборови,ниту пак на ниски навреди.
А тоа е итекако репер за мене кај лугето.За некого тоа е изигравање мајка тереза,за други мрчење,но за мене само вредност.
Не дека никој не греши,но не ми се допага кога кај некого е тоа во секој негов чекор.
Не,не влегов на темава да те испофалам за да ти возвратам,само сакав да се ,,испразнам,,. :)
Едвај чекам ,,заострена,,дискусија со тебе,на ист начин како што си дускутиравме еве веке една година.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba and The Tramp

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Со оглед на тоа колку време не бев активна, тлееше во мене надеж дека ќе има новитети, помрднати дејствија од мртвило, просветлености...кога ќе се вратам.
Вистината е дека, како ве оставив, така ве најдов.
Оние кои ги милував порано се истите кои ме воодушевуваат и сега, оние кои беа тупаџии, станале бетер.
Кои ми се омилени знаете сите, зашто се бројат на прсти, а во оваа листа ќе го додадам ( затоа и навратив на темава) Arkantos
Со момакот се знаеме одамна, сме дебатирале на многу теми, имаме многу исти, а уште повеќе различни ставови, но секогаш тие дебати биле искрено интересни.
Има што да каже и знае како бога ми. Издржливи, длабоки аргументи, стабилност, елоквентност, принципиелност се само дел од епитетите со кои би го накитила.

А, знаете дека сум тешка за напразно фалење, така да...
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
LittleButterfly
Ја забележав кога се вратив на форумов по пауза од неколку месеци. Секој нов прочитан пост беше уште едно размислување идентично со моето. Си ми беше интересно. Секоја среќа што не и’ е забранет профилот за оние што не ги следи, па можев често да влегувам и да ги следам нејзините најнови мислења.
Еднаш така следејќи видов размислување за каков вид на романтика сака, и потполно истиот одговор би го дал(или пак го дадов, не се сеќавам точно) и јас...
И’ пишав на ѕид и од тој ден до денес, секој ден откриваме по 200000000000000 заеднички особини.
Таа еднаш ме нарече нејзина машка верзија, јас сега ќе ја наречам моја женска верзија.
Ми се допаѓа нејзината смисла за хумор, нејзината отвореност, ме фасцинира начинот на кој што размислува, и тоа што нема влакна на јазикот.
Има личности кај кои прво ги забележувам негативните особини, па позитивните. Кај некои обратно.
Кај малата пеперутка... негативните ми оди малку потешко да ги видам. Не ја идеализирам, знам дека ги има, ама се’ уште не сум ги открил... Можеби затоа што позитивните карактеристики се многу надмоќни на овие другите.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
LittleButterfly
Ја забележав кога се вратив на форумов по пауза од неколку месеци. Секој нов прочитан пост беше уште едно размислување идентично со моето. Си ми беше интересно. Секоја среќа што не и’ е забранет профилот за оние што не ги следи, па можев често да влегувам и да ги следам нејзините најнови мислења.
Еднаш така следејќи видов размислување за каков вид на романтика сака, и потполно истиот одговор би го дал(или пак го дадов, не се сеќавам точно) и јас...
И’ пишав на ѕид и од тој ден до денес, секој ден откриваме по 200000000000000 заеднички особини.
Таа еднаш ме нарече нејзина машка верзија, јас сега ќе ја наречам моја женска верзија.
Ми се допаѓа нејзината смисла за хумор, нејзината отвореност, ме фасцинира начинот на кој што размислува, и тоа што нема влакна на јазикот.
Има личности кај кои прво ги забележувам негативните особини, па позитивните. Кај некои обратно.
Кај малата пеперутка... негативните ми оди малку потешко да ги видам. Не ја идеализирам, знам дека ги има, ама се’ уште не сум ги открил... Можеби затоа што позитивните карактеристики се многу надмоќни на овие другите.
Душо моја толку ме изнафали...подобар избор на зборови одамна не сум чула... дури незгодно ми стана :sram
 

Lena

Poétesse
12 октомври 2012
4,155
7,687
1,183
земјата на чудата
parvati
човече лудо до максимум
детаљ брејн,форумско фраерче и се
нај:)
работа за него:сопствен страхотни шаолин кафич,каде би работел зад шанк и би се зезал со луѓето:)
dj на журки
Saladin
интелектуалец, поетска душа,
пробува да избалансира ситуации измеѓу две
спротивни страни( можеби вага во хороскоп)
работа: новинар или судија
melpomena
мудрец невиден,
ладен хумор( кој не секој и го разбира нажалост)има смисла за уметност
работа:фотограф
дизајнер на слики
slb_bobo
замена за Алберт Ајнштајн во скоро време(сигурна сум)вербален алигатор:)ако не и диносаурус
работа: док.на науки, критичар.
cakar_ulav
човек со најчиста душа на планетава, другар до бескрај,музичар и уметник
работа:
социјален работник( психолог)
уметник
malo:
посебна личност од оној вид од кој не постојат многу такви креативна,мистична и оригинална:
Работа:
гуру:)


толку за сега:zelen
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Saladin
Впечатокот кој го стекнав со читањето на секој негов пост е препозитивно...ненападен, одмерен, директен а не провоцирачки настроен, интелегентен, пред се’ пристоен и фин (што исклучително ценам)...

parvati
Кога читам негов пост, секогаш ама баш секогаш без исклучоци го препрочитувам едно два три пати (не ми е многу близок дијалектот па морам:) ) и секогаш слатко си се смеам...исклучително позитивен, ведар, реален, народно човече, природен, оригинален, во било која дискусија успева да наметне одредена доза хумор...и си е срцка...:)

Arkantos
На него ќе се задржам малку повеќе зашто ми е поблизок...:)
Хм ...од каде да почнам ....Ме “купи“ со една единствена реченица и од тој ист момент наваму знаев дека имаме заеднички јазик и гледиште на работите и дека (како милувам јас да кажам) ќе “кликнеме“ од прва и така и беше...
Со тек на време колку повеќе го запознавам увидувам дека имаме дури и “загрижувачки“ многу исти особини, сфаќања, размислувања и ставови, смисла за хумор...и да не навлегувам што уште не...:)
Човек кој јасно си ги зацртал приоритетите во животот и не дозволува ништо да му ги помеша местата на истите, стои цврсто на земја, стабилен, спонтан, ме плени со пожртвуваноста, снаодливоста, трудољубивоста, оптимизмот кој зрачи од него, интелегенцијата и неговиот уникатен и оригинален пристап...
Шармер до коска, страсен до болка ;) ...човек кој знае и умее со жените, кавалер, џентлмен (што исклучително го ценам зашто денес тоа е раритет) ...

За останатите не сакам да избрзувам со заклучоци...:)
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Lena
По нејзиниот прв пост помислив дека сапиосексуалката повторно почнала со колумните, ама добро е што ме разубеди уште истата вечер. Мојот впечаток од Лена е уметничка душа наклонета кон далечниот исток. Има некои познавања од медицина и има интересни мислења вредни за да се сконтра човек со нејзе. Она што мене ми е интересно кај неа е дека и она сака да се контра понекогаш и не се лути ако некој и` го нападне ставот, не цмиздри насекаде туку гледа да се одбрани.

Electra
Лајно. У права смисла. И пред да кажеш дека не си лајно, #ЛажешКурво. Пу.

melpomena
Мојот впечаток од мели е дека е меѓу најзрелите овде. Има огромно животно искуство што и` дава шанса да погледне поинаку кон речиси секоја ситуација. Не ги коментирам обвинувањата кон неа. Она што знам е дека нејзините постови се речиси секогаш двосмислени. Мели ми остава впечаток дека многу добро ги знае бенефициите од смиреноста и непристрасноста што го читам од нејзините постови кога неретко членови директно ја напаѓаат и навредуваат. Досега не сум увидел да се погази себе и да биде контрадикторна.

alba
Алба морам да ја искоментирам дека понекогаш ужасно ме нервираше кога ми се контраше без аргументи и дебатите ми ги носеше во сосема друг правец. На прашање обично одговара со прашање. Омилено смајли и` е „:zelen“. Знае тук-там да пецне некого.

Solstice
За него имам впечаток дека за мене има впечаток дека постојано сакам да му одам контра од инает. Solstice ми изгледа на „мангар“ (чита манга) и мислам дека да можел да бира би си сменил националност у јапанец :zelen. Слабо разбира музички хармонии и прогресии :D али ипак си поштујем што е металац.

Saladin also known as Стевче:
Имам впечаток дека е највечи читач у маало. Иако е постар од мене ќе си зеам за право да го искритикувам дека верува на луѓето и очекува од нив повеќе од колку што е потребно. Средно име му е Издаица оти премина у влада. :D

lady_blue
Заедно со melpomena, најинтересни ми се за дискутирање. Не се лути ако и` нападнеш мислење туку она враќа со иста мера и затоа со неа и со мели може што би рекла лејдито „да си се сконтраш на раат“ :D Малку ни е отсутна изминатиов период, ама нејзините траги по форумов и те како се познаваат. Криво ми е што не е повеќе у администрација затоа што нејзиното невлијание и те како се осеќа по форумов.
 

monika88

Истакнат Член
1 април 2013
453
645
193
35
Неготино
парвати- прв ми посака добредојде на форумов, интересно човече со добар хумор и искрени и убави размислувања:igra
фарфалла- убави мислења кои ги прочитав од нашата професија,со кои јас се согласувам:)
 

surfer

Нов член
2 април 2013
9
8
3
surf.mk
Дечки од црно бело, форумот ви е ОДЛИЧЕН!
Дизајнот и опциите се на место!
Темите се одлично распоредени!
Според мене еден од најдобрите форуми во Македонија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Со оглед дека веќе се имам изјаснето на неколку други теми за She и True_Blood, со задоволство ја додавам и Electra - остар јазик и уметничка душа.
Добитна комбинација за привлекување на внимание, особено моето. Задолжително се задржувам на нејзните постови низ темите на форумот, бидејќи девојката има што да каже.

+Tip: Се работи за непристрастен модератор.