Впечатоци од членови

Марија

Poétesse
14 април 2012
1,146
2,491
1,123
Скопје
@Хоуп* Девојка од околу 30тина години. Висока со чипс во малите ташни што ги носи преку рамо. Чипс и филм. Затоа мислам дека носи чипс во ташна : )) Филмохолик докажан, мислењата кои ги пишува ми се просечни. Онака, мислење ко мислење. Не сум ја читала премногу..…
@Saladin па не е хумано да коментирам за некој кој го знам и лично. Ама горда сум што ми е познаник, пријател. Светски човек.

@Makedonec Некогаш мислам дека е тинејџер, а некогаш возрасен зрел човек... Измешани стравови и мислења.

Добрата стара @melpomena . искусна лисица е таа. Сакам да ја читам . скоро секогаш иронична, двосмислена ...

@Fashion.Lover Ја сака модата девојкава. Ин е и секогаш тренди. Претпоставувам братучетка и често и дели совети од модата во данска : )

@Outrider човеков за мене некогаш е генијалец а некогаш човек кој сака да се направи паметен и паметува... Некогаш има интересни мислења и сакам да го читам

@JaMi На самиот почеток ја поистоветував со мила кунис. Ох каква грешка. Приземна девојка од скопско францвуското секојдневие :Д
 

Fashion.Lover

Староседелец
19 февруари 2015
297
83
628
New York,New York
@Хоуп* Девојка од околу 30тина години. Висока со чипс во малите ташни што ги носи преку рамо. Чипс и филм. Затоа мислам дека носи чипс во ташна : )) Филмохолик докажан, мислењата кои ги пишува ми се просечни. Онака, мислење ко мислење. Не сум ја читала премногу..…
@Saladin па не е хумано да коментирам за некој кој го знам и лично. Ама горда сум што ми е познаник, пријател. Светски човек.

@Makedonec Некогаш мислам дека е тинејџер, а некогаш возрасен зрел човек... Измешани стравови и мислења.

Добрата стара @melpomena . искусна лисица е таа. Сакам да ја читам . скоро секогаш иронична, двосмислена ...

@Fashion.Lover Ја сака модата девојкава. Ин е и секогаш тренди. Претпоставувам братучетка и често и дели совети од модата во данска : )

@Outrider човеков за мене некогаш е генијалец а некогаш човек кој сака да се направи паметен и паметува... Некогаш има интересни мислења и сакам да го читам

@JaMi На самиот почеток ја поистоветував со мила кунис. Ох каква грешка. Приземна девојка од скопско францвуското секојдневие :Д
Марија се ти е точно. До пред неколку дена таа ми даваше совети. И благодарение на неа и уште неколку братучетки бев ем убава, ем модерна и ни најмалку вулгарна или нападна на полуматура. Повеќе на темата за чет муабети.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
@Outrider @Electra @Lena @JaMi @Luckky се членовите кои нејдобро ги познавам затоа што тоа се луѓето со кои во континуитет го издигнуваме форумскиот весник. Не само како тим кој работи на весникот туку како и обични членови комуницираме.
@Outrider фин добар човек кој не подучува за новостите во Црна ружа и има некој посебен хумор со кој секогаш ме насмева
@Electra едно од моите први другарчиња на форумов кое ме подучи како треба да изгледа еден модератор другарче кои не освежува со добриот хумор додека очите ни се спржуваат пред ПЦ работејќи на весникот. Ова мое другарче треба да добие награда за човек со најдобар хумор, еднаш ме има така насмеано што ми се истури сокот во тастатура:rofl
@Lena посебна колешка која на културен и пријателски начин не милува во тимот и можам да ја прогласам за најдобар форумски поет
@JaMi ја замислувам исто како девојката на нејзиниот аватар и Јами е вистински пријател со добар хумор(се знае братот на Електра е она:D)
@Luckky колега и борец за правда во образовниот систем а посебно меима насмеено кога предлог насловна ја даде скулптурата на факс

@Saladin е колега кој подоцна влегува во нашиот тим. Го замислувам како човек на возраст 25-35 години кој е посериозен од останатите, начитан е но е одличен модератор и пријател и колега

@Notice првиот член со кој договарав собиранка се опишувавме какви сме за да се најдеме и пак ништо не бидна од собиранката поради глупите обврски

@MissChievous најсериозниот член и најстрогиот модератор од кој можеме да научиме многи и љубител на уметноста

@ipopovski човекот на кој сите Црнобели треба да му се благодарни затоа што да не беше тој немаше да бидеме кај што сме сега а го замислувам како човек на возраст 25-30 години со кој ако отидеш на забава ќе си поминеш лудо и забавно

@diva orhideja најомразениот член на форумов кој мене ми е еден од по драгите. Таа е креатор во голем број активни теми на форумов и покрај тоа што честопати знае да не живцира а ја замислувам како девојка на возраст 20-30 години од Битола или Прилеп.

@Altaïr (Soldner) @Fashion.Lover @Lil Lamb не верувам дека се некои лоши луѓе во реалноста но никако да ги разберам
се би направиле за да го свртат целото форумско внимание кон себе а хуморот ви е на ниско ниво
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
:place

forever-alone-class_o_174113.jpg
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
@Mjölnir кул типче, што би рекол еден мој другар урбан типац, позитивен, интересен...
Со тоа првиот ник си имавме муабети за аниме, манга ова она, јас ништо не разбирав ама си правевме муабет од време на време колку да има за што да се збори. После ни се налути изгледа нешто, ги избриша сите муабети на профил и замина.. Па после цела среќа што ни се врати повеќе расположен за дружба и помалце срамежлив за пишување. Сега разбрав дека освен аниме си има и друга љубов-фудбалот, па тука сме некаде тв, фудбал и си се здруживме пак, онака три реда муабети ко тогаш, да не е без ич :D Добар дечко е, јас имам само пофални зборови, никаде не сум видела ни да се срчка со некој, цел е таков љубезен и културен... Може ќе има некогаш можност и воља за една гоолема собиранка, па ќе пишеме повеќе : ))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
@Mjölnir ни го знаев порано, ни сум го читал. Сега ми е интересен лик кој сакам да го читам во ГоТ темата, и тоа анимето што ми го препорача супер беше. Сакам да го нервирам кога губи Јунајтед ама тешко се нервира изгледа. :(
И многу ми е смешно кога плаче дека го забораваме. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Епа друже параноичен сум со симптоми на анксиозност! :mad:


И секако мало нервозан типац.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Altaïr

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Postojat eden vid na likovi koi ednostavno imaat po nesto vo sebe koi bez da se nametnuvaat ostavaat taka poseben beleg vrz tebe sto sekogas ke najdes moment vo mislite da im se navratis.
Tolku se ednostavni,nenapadni,nezabelezitelni
a imas tolku mnogu sto mozes da naucis od niv a da nemozes da objasnis sto si naucil.
Lica so posebna zvezda vo sebe,lica vo koi mozes da uzivas a tie da ne se svesni vo toa.Lica koi ne po sekoja cena se trudat da bidat centar na univerzumot a sepak se.
@lady_blue @Luckky @alba @Mystique
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: alba, Prashina and Mystique

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Ај да пишам и нешто за @Makedonec и каков впечаток имам.

За него имам впечаток дека е некаде средно 3-4-та. Сака да манипулира со податоци и сака да си замислува розови светови, веројатно од возраста ќе да е. Што знам, срамежлив ми изгледа барем вака од „форумашкото“ битисување. Не е нешто нападен, ама па не знае ни кога да престане и често си толкува факти по свое. Не ми изгледа на човек од наука туку баш ми изгледа на некој не многу суеверен ама пак се бафта со виши сили и надчовечни битија. Ај, ќе порасне ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec