Впечатоци од членови

Big Berta

Староседелец
7 февруари 2015
106
207
1,053
@Outrider од малку поинаков агол. :) Човек кој некогаш знаел да пружи многу, но искуствата во животот го научиле дека не заслужува секој еднаков третман. (Верувам дека сите ја учиме оваа лекција после нашата 30-та година, за мене има уште време. :giggle) Затоа и го доживувате така како што го доживувате(барем од она што го прочитав на темава). Е кога Аутрајдер ќе ви даде шанса, нештата изгледаат многу поинакви. Среќен е оној на кој му е дадена таа шанса, затоа што таквите не се третирани исто како останатите во случај кога ќе настане некакво несогласување во дискусија. :D Морам да потенцирам дека човеков е редок вид на другар, вид кој изумира.

@Saladin Е сосема истиот лик како што е и на сајбер просторов. Фин и одличен соговорник. :)

@Beauty&Beast Изгледот кај неа лаже, исто како и доберманката што ја чува. Кога ќе ги запознаеш подобро, ќе сфатиш дека се едни од најмилите створења на светов. :)
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
@MNOGO BITNO наметлив, со тврди ставови, метафоричен и кавгаџија. За некои теми на разговор сме се сложувале, ама за некои воопшто не. @malozauvek интересна женска шо сака да си успее во животот. Мене ми се допадна уште на почеток. Ми се допаѓа што си отворена и пишуваш во секоја тема :)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,183
1,132
1,133
@MNOGO BITNO наметлив, со тврди ставови, метафоричен и кавгаџија. За некои теми на разговор сме се сложувале, ама за некои воопшто не. @malozauvek интересна женска шо сака да си успее во животот. Мене ми се допадна уште на почеток. Ми се допаѓа што си отворена и пишуваш во секоја тема :)

Штубо ми велиит :D
Шала на страна, не очекував дека некој член од форумов има такво мислење за мене.. Особено поради мојата избувливост овде :) ама ми е мило <3
Јас тебе те доживувам како златна риба, згодна (не шмизла) Битолчанка, весела и со позитивна енергија..
Знаеш добро да ме насмееш и да изненадиш со мудар коментар :)
Ретки се вакви ко тебе на форумов :) <3
Т.е скоро и да ги нема..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Pink Panther

Староседелец
9 февруари 2015
1,783
799
1,133
Skopje
@Umpurance реален и поддржувач на реалната и вистинита мисла ,а истовремено критичар за измишљотини , се сложуваме за доста работи односно за доста многу ;)
@Ita ја нема ја нема и туку ете ќе не искритикува или пофали али сето тоа без лоша намера да не заборавиме :) секогаш со убави мисли , мудри одговори и максимално се труди да помогне во секој поглед или сподели корисна информација (wave):kafe поздрав другарке !
@Abraxas јаки ставови како во теретана кој имаат и повеќе од логика ,истомисленици сме за многу работи и доста пријатен и стабилен но се во граници на нормалата додека не избувне ;)(muscle)
@CapricornBaby широк сокак , сигурно лакираните никти не и помагаат да даде позитивен совет ,а поготово во областа на медицината , не можеш да добиеш ништо без рецепта дали било лајк или поддржувачки коментар (bravo):) (интелегентна Битолчанка бе )
@malozauvek добар другар пред се , сака да си се кара во умерена доза ,а тогаш е нај интересна (смешна) ,а јас обожавам да ја буцкам брее ;) Поздрав ;):)
@Beauty&Beast Опуштеност до бесвест , енергија ептен и голем другар пред се , во акција максимално поготово кога се организира собиранка , отворена е за секоја тема и без влакна на јазикот (wave):kafe
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Лакирани нокти не, многугодишно учење ДА. Over the counter лекови ти се издаваат без рецепт, а дали некој ќе поддржи мојот коментар или не се согласува со мојот совет, тоа и не е важно, зошто сите различно размислуваме и различно гледаме на работите во животот. Ако не ми тргне мене, ќе те земам за помошник, ти подобар си за давање совети од мене, ама од тие твоите метафоричните. :) :)
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
@Beauty&Beast Опуштеност до бесвест , енергија ептен и голем другар пред се , во акција максимално поготово кога се организира собиранка , отворена е за секоја тема и без влакна на јазикот (wave):kafe
Јас организирам собиранки, али ти забушаваш во последен период :)
Следна собиранка, да се појавиш како знаеш и умееш :D
 

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
@Ita имa еднa негaтивнa кaрaктеристикa, не дoзвoлувa трoлaње у групaтa нa фб :D И еве oсми месец не ми гo oбјaвувa кoментaрoт шo гo смислив. Oдгoвoрoт кoгa јa прaшaв зoштo не гo oбјaвувa е декa и другите ќе трoлaле. Пa Итa не се прaи тoa тaкa, ќе ме oстaиш мене, другите бaнирaј ги кaј ќе се бунaт. Oд тoј 17нoември нештo се скрши меѓу нaс. :D
Дaј убедете јa декa некoгaш убaвинaтa е у трoлaњетo и мoждa сo тoa шo не ми гo oбјaви кoментaрoт ми скрaти еднa женa. :(

ИЛИ МOЖДА ИТА НЕ САКА ДА СЕ ЗАЉУБАМ У ДРУГА??????

Имa мистериoзнoст у неa и кoa ќе кaже некoјa зеленa кaжaнa е. Вaљдa ќе и текне зa шo збoрувaм :D

@Beauty&Beast дa не претерaм, aли oдaмнa не сум сретнaл некoј у чие друштвo сум се oсетил тoлку пријaтнo и шo ми зaдржaл тoлку внимaние. Дa бидaм пoтoчен oд 30 oктoмври 2015 кoгa јa упoзнaв Итa :D
Мнoгу си гo зaмaрa умoт сo пaмтењa нa дaтуми oд типoт се зaпoзнaвме нa први мaрт 2010, a нa 7ми oктoмври 2011 oнa ми рече oвa :D
Прoбaв дa јa следaм у збoрувaњетo и у спoмнувaњетo дaтуми, aли невoзмoжнo е :p
Акo не збoрувaв мнoгу, бaрем прaшувaв.
И вoзи мнoгу брзo, вaљдa нетипичнo зa женскo.
Али сaкaм пaк :D
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,226
2,320
1,153
Skopje
www.facebook.com
Хаха па и денот го памтиш хахахаха, со тој коментар човече не жена ни маж немаше да можеш да си фатиш :D слушај ме повеќе не ти мислам ништо лошо ;)
и немам појма што зелени тресам, потсети ме @Priroden
и кој тоа се замара со памтење датуми? |-(
 

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
@Beauty&Beast дa не претерaм, aли oдaмнa не сум сретнaл некoј у чие друштвo сум се oсетил тoлку пријaтнo и шo ми зaдржaл тoлку внимaние. Дa бидaм пoтoчен oд 30 oктoмври 2015 кoгa јa упoзнaв Итa :D
Мнoгу си гo зaмaрa умoт сo пaмтењa нa дaтуми oд типoт се зaпoзнaвме нa први мaрт 2010, a нa 7ми oктoмври 2011 oнa ми рече oвa :D
Прoбaв дa јa следaм у збoрувaњетo и у спoмнувaњетo дaтуми, aли невoзмoжнo е :p
Акo не збoрувaв мнoгу, бaрем прaшувaв.
И вoзи мнoгу брзo, вaљдa нетипичнo зa женскo.
Али сaкaм пaк :D
За се' те предупредив пред да се запознаеме, дека многу зборам, и дека лудо и брзо возам, секако нетипично за девојка :D ... чисто за да не останеш изненаден.
Мило ми е за позитивниот впечаток што сум го оставила ;)

Хаха па и денот го памтиш хахахаха, со тој коментар човече не жена ни маж немаше да можеш да си фатиш :D слушај ме повеќе не ти мислам ништо лошо ;)
и немам појма што зелени тресам, потсети ме @Priroden
и кој тоа се замара со памтење датуми? |-(
Јас :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape and Priroden

Priroden

Староседелец
4 октомври 2012
140
95
1,038
Хаха па и денот го памтиш хахахаха, со тој коментар човече не жена ни маж немаше да можеш да си фатиш :D слушај ме повеќе не ти мислам ништо лошо ;)
и немам појма што зелени тресам, потсети ме @Priroden
и кој тоа се замара со памтење датуми? |-(

Ќе гo стaaм кoментaрoт јaвнa у некoјa пoтрaчaрскa темa нa фoрумoв дa видиш декa е тoп
Сеa шo мoждљ не ме бендисaлa тaa тoa е другo :D