1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Во стан или во студентски дом?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 20 февруари 2012.

 1. 990Freak

  990Freak Староседелец

  Зачленет на:
  12 март 2012
  Мислења:
  1,274
  Допаѓања:
  1,911
  Почисто е ако си чистиш и ако средуеш... Иначе... и газдата ќе се покае што ти га издаја стан.
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Wild.One

  Wild.One Истакнат Член

  Зачленет на:
  17 јуни 2012
  Мислења:
  197
  Допаѓања:
  147
  Од септември ке бидам во приватен студентски дом, цената е прифатлива и со се сум обезбедена, а најважно топло ке ми биде во зима. Бев таму неколку дена и ми се допадна местото, а и атмосверата.
   
 3. Snow

  Snow Староседелец

  Зачленет на:
  29 април 2012
  Мислења:
  677
  Допаѓања:
  440
  Стан.. 3 работи
  1. Можеш како сакаш да се шеташ дури и гол/а.
  2. Можеш да си донесеш компјутер/лаптоп без страв дека ќе ти бркаат други во него.
  3. Можеш да оставиш телефон/новченик/пари каде сакаш.
   
  На Gemini му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Мирче_мкД

  Мирче_мкД Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  173
  Допаѓања:
  121
  Мене стан со добро друштво повеќе би ми одговарало, али сеа зависи од можностите , ќе видиме. Знае ли некој дали воопшто почнаа да реновираат нешто во Гоце? Планирам или таму или Пелагонија. Кога сме кај тоа колку е одалечена Пелагонија од просториите на ФИНКИ дали знае некој ? И исто би прашал како се движат цените за стан во Карпош, не ми треба нешто премногу луксузно, основни елементи да има, дали се наоѓа за 250 евра ?
   
 5. Gemini

  Gemini Староседелец

  Зачленет на:
  24 мај 2012
  Мислења:
  2,477
  Допаѓања:
  5,079
  Стан!!Во студентски дом никогаш не би седела затоа што хигиената не е присутна , нема да можеш да најдеш мир за учење, немаш толку слобода колку што можеш да имаш кога си во стан има и други работи ама не ми текнуваат во моментов..
   
  На Stojne му/ѝ се допаѓа ова.
 6. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Пелагонија до ТМФ т.е. Финки, 5 km. Пешки за саат време стигнуваш, автобус за 20-30 мин.
  У Карпош стан од 150 (што е ептен ретко да најдеш, но се наоѓа) па нагоре. Највеќе ги има по 200 евра (без сметки) и обично имаат по 2 соби, купатило и кујна.
   
  На Аркантос и Мирче_мкД им се допаѓа ова.
 7. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,458
  Допаѓања:
  14,374
  Ми се згади од сликиве што ги гледав,па можно ли е состојбата да е на најлошо можно ниво?! Зарем за ова пари земаат?! (puke)
  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]
  (сликите се превземени од фб -Операција студентски дом)
   
 8. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  378
  Допаѓања:
  126
  Во стан,во студентски дом 3-4 во една соба,а во стан 2-3
   
 9. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  @Hip.Hop_MKD па во шутка и во идризово кај доживотњаците е почисто и по човечки ,тука во студенскиов стока да не ставиш да живее !
   
 10. Аркантос

  Аркантос Romanticist

  Зачленет на:
  23 август 2012
  Мислења:
  2,353
  Допаѓања:
  3,846
  Натрапник сум ви во темава, ама ако.
  Да прашаш дали би сакал да седи некој во студентски дом или во стан, а ова прашање да биде поставено во Македонија, навистина е...малку иронично.
   

Сподели: