1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Во стан или во студентски дом?

Дискусија во форумот 'Образование' започната од Marrie, 20 февруари 2012.

 1. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Како бе од Стив - Автокоманда до Европски има 30 мин со автобус?
  Со 50ка или 2ка за 10 - 15 мин си таму
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 2. katetoo

  katetoo Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  60
  да да со автобус 10-15 мин. Пешки е пола саат до 40 мин
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  И една братучеда ми кажуваше дека не бил баш блиску Стив Наумов до Евроспки.. (shake)
   
 4. katetoo

  katetoo Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  60
  абе сеа.. и ние не викаме дека е блиску ама со автобус за 10-15 мин си таму.. пешки е пола саат до 40 мин зависи од брзината на одење :D
   
  На Bum-Bum и LMFAO им се допаѓа ова.
 5. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Ако планираш да пешачиш не ти е блиску,али со автобус немаш гајле :)
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 6. LMFAO

  LMFAO Истакнат Член

  Зачленет на:
  8 април 2012
  Мислења:
  380
  Допаѓања:
  299
  Ако не не примат тројцата во Кузман или Пелагонија... или во стан ќе одиме, или во Стив Наумов, нема друго. :)
   
  На Aaliyah му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Rodeo Tvrdo

  Rodeo Tvrdo Активен Член

  Зачленет на:
  20 мај 2012
  Мислења:
  104
  Допаѓања:
  68
  koj studentski e najbliski do fakultetot za turizam i menagment.. ako znaete??
   
 8. katetoo

  katetoo Истакнат Член

  Зачленет на:
  28 јуни 2012
  Мислења:
  61
  Допаѓања:
  60
  Кузман не верувам дека ќе ве примат сите оти сте бруцоши, и со врски е тешко. Електронски се аплицира за дом, а можеш за 1 само да аплицираш, така да размислете си.. или правете муабет со тие шо ви се за во Стив, ако ви речат дека и да немате електронска апликација можат да ви средат, аплицирајте за Пелагонија па ако не ве примат нека ви средат за Стив.. Поима неам, ваше си е натаму :D позз
   
  На LMFAO му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Aaliyah

  Aaliyah Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  887
  Допаѓања:
  1,090
  Гоце Делчев,се наоѓа кај пазарчето во Тафталиџе :)
   
  На Bum-Bum му/ѝ се допаѓа ова.
 10. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  стан!!!
  најјако е, моеш афтери да праиш, друштфо на спање може да доваѓа, сфашта може да се праи : )
   
  На Bum-Bum, WomanInRed и LMFAO им се допаѓа ова.

Сподели: