Во стан или во студентски дом?

Marrie

Староседелец
13 февруари 2012
509
803
693
Леле, страшна работа ова со студентскиов. Ако може да се нарече студентски..
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

True_Blood

Upright
18 февруари 2012
1,133
2,389
1,133
Yellow submarine
Без воопшто размислување, јасно, гласно и прецизно : СТАН!
Пре би трпела некои распекмезени цимерки што маникираат нокти цел ден, што сјајот за садови последен пат се сеќаваат дека го виделе на рафт во маалскиот колонијал....ама во услови како нашите, студенски дом категорично не!

Јас не знам што мислат дека стаорци пред умирање ли ќе живеат таму, додуша со тие услови стаорците имаат поголеми шанси во Чернобил да преживеат. Страшно!

Јас не знам како може студентите толку мирно да го прифаќаат тоа што им се нуди, па искрено тоа е навреда за една човечка структура бре. :nah

Нека иде некој од дебелогазците што искривуваат фотељи по цел ден, да испие едно кафе во некоја од тие простории, да ужива во некоја песна од позадина у стилу...Ла Кукарачаааааа, ла Кукарачаааааа....
Срамота и греота!
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,376
1,875
1,123
Во студентскиот дом дефинитивно има повеќе забава и дружења. Ама да е добар. Тоа би ти било како 2 дом, цело време си таму, јадеш, пиеш, спиеш, се капеш, се` правиш таму. Но, сликите што ги видов се ужасни о.О Која катастрофа човече, јас не би поминала оттаму а не па да спијам таму. Како ли заби ќе мијам или ќе се капам? :О Не дај Боже, ги жалам тие што се таму.
Стан си е стан, ама за жал не секои имаат пари за да изнајмуваат стан, па приморани се да одат во студентски..ама ете тоа е тоа.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Bum-Bum

JaMi

Староседелец
22 февруари 2012
6,527
14,438
1,683
Таму каде што треба
имам колешка која беше цело време во стан но од оваа година сакаше да проба во студентски во Кузман,поради помали трошоци....собичка мала...два кревета...јадење не баш нај нај.купатило кое се дели со повеќе студенти.....но човек е спремен се да пондесе за да стигне до целта...
не може секој да си приушти стан...но човек со тек на време се навикнува на условите....
 

street_chic

Староседелец
14 февруари 2012
1,433
3,678
723
Portofino, Italy
Седум години веќе седам во стан и за ништо не би го сменила мислењето..... Да дека не мојт секој да си приуштит стан, ама пак имат станови за секој вкус, има од најефтини до најскапи..од искуство го кажвам ова :)