Воспитна мерка - шамар?

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Потплескување по задник, ајде донекаде да сфатам, ама шамар не можам да оправдам. Знам пошто сум ги јадела и не направиле ништо освен страв од следен шамар, претежно без да знаеш што си згрешил пошто си дете од 4-5-6 години.
Може е полесно да му ја залепиш и да очекуваш од тоа да сфати дека направило грешка отколку да седнеш и да му објасниш зошто згрешило, па ако немаш нерви да објаснуваш, не ни прави деца - толку е едноставно, само егото за расплод и продолжување лоза на некои им е побитно од себеспознавање дали се психички стабилни за да донесат млад и успешен живот на светов.
Ми иде јас да ги шамарам кога ќе видам како ги влечат и лупаат децата по глава по улица и им посакувам да го осетат истото кога ќе се стари, изнемоштени и со намалени когнитивни способности. Ама боли така, нели?
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider

beautifull liar

Староседелец
15 април 2015
24
6
1,003
31
Кога ќе помислите да ги удрите своите деца, подобро удрете се себеси бидејќи мавањето со влечка по телевизор (беља наведена во темава) е всушност ваша грешка. :) Патем, ако за воспитна мерка се смета таков примитивен начин, тогаш светов навистина отишол по ѓаволите. :)
Taka samo saka da go pridobie vnimanieto koe roditelot go nasocuva kon televizorot a udira so papuca posto toa bilo udirano so papuca i neznae za drug nacun
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: JaMi