Влошки или тампони?

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,231
17,758
1,673
На сигурно
Влошки, тампони немам користено.
Пробај и ке заборавиш што е неугодност. :)
првите два месеци а немора ни толку,ке ти е проблем дур се навикнеш,после нема ни да приметуваш дека имаш добиено.
 
  • Like
Реакции: WomanInRed

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Божеее..голем скептик сум во врска со овие тампониве. На моја другарка и’ се случи да не може да го извади, се скинал тој конецот.
Јас од кога добив па досега се’ со влошки сум. Јес да ми е неудобно првите два дена затоа што имам пообилно крварење и менувам многу набрзо, ама стравот не ми дава да пробам со тампони :(
 

Dolphine

Истакнат Член
25 јуни 2012
304
302
63
Само влошки, тампони немам користено никогаш. Во врска со влошките користам само Feel Fine затоа што се памучни и меки, а синтетичките воопшто не можам ни да ги помислам, ме потат, прават да се чувствувам неугодно и слично.
 

emzzy

Староседелец
25 февруари 2012
1,374
1,871
1,123
Еднаш ми се случи да имам блиска свадба а имав добиено и морав тампон да ставам и оттогаш чат-пат ставам кога ќе ми дојде.. Сепак влошки си се влошки.
 

Брида

Полноправен Член
9 февруари 2016
40
31
8
Само еднаш имам користено тампони и не ми беше баш пријатно, влошка си е влошка ... :)
 

●Untouchable°

Староседелец
24 август 2015
1,186
1,133
1,133
И мене до сега еднаш ми се случи да ставам тампон пошто ми дојде последниот ден од одморот а сакав да се плажам мн нормално :zelen
јас па и немам некое лошо искуство.. Дури и заборавив дека имам добиено камо ли тампон дека имам ништо не осетив. А и не ми текнало да ставам пак изгледа сум немала пригода.. :kafe
А од влошки користам од оние Always ноќните што се од до оти толку е непредвидлива тетката.. :D
 

Ballet is my life

Истакнат Член
9 јуни 2018
298
104
353
Влошки користам. Тампоните само еднаш ме имаат спасено кога бев на одмор. Од тогаш немам ставено. Не ми беше удобно со тампон