1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Влошки или тампони?

Дискусија во форумот 'Здравје' започната од Mila Kunis, 16 мај 2012.

 1. WomanInRed

  WomanInRed Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  1,324
  Допаѓања:
  3,218
  Влошки, тампони немам користено.
   
 2. melpomena

  melpomena Енигма

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  8,231
  Допаѓања:
  17,756
  Пробај и ке заборавиш што е неугодност. :)
  првите два месеци а немора ни толку,ке ти е проблем дур се навикнеш,после нема ни да приметуваш дека имаш добиено.
   
  На WomanInRed му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Angiie

  Angiie Истакнат Член

  Зачленет на:
  16 февруари 2012
  Мислења:
  506
  Допаѓања:
  641
  Божеее..голем скептик сум во врска со овие тампониве. На моја другарка и’ се случи да не може да го извади, се скинал тој конецот.
  Јас од кога добив па досега се’ со влошки сум. Јес да ми е неудобно првите два дена затоа што имам пообилно крварење и менувам многу набрзо, ама стравот не ми дава да пробам со тампони :(
   
 4. Dolphine

  Dolphine Истакнат Член

  Зачленет на:
  25 јуни 2012
  Мислења:
  304
  Допаѓања:
  302
  Само влошки, тампони немам користено никогаш. Во врска со влошките користам само Feel Fine затоа што се памучни и меки, а синтетичките воопшто не можам ни да ги помислам, ме потат, прават да се чувствувам неугодно и слично.
   
 5. emzzy

  emzzy Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  1,374
  Допаѓања:
  1,871
  Еднаш ми се случи да имам блиска свадба а имав добиено и морав тампон да ставам и оттогаш чат-пат ставам кога ќе ми дојде.. Сепак влошки си се влошки.
   
 6. Badgirl

  Badgirl Староседелец

  Зачленет на:
  4 јануари 2013
  Мислења:
  1,477
  Допаѓања:
  3,259
  Влошки си се влошки.Никогаш не сум користела тампони а и не планирам
   
 7. Брида

  Брида Полноправен Член

  Зачленет на:
  9 февруари 2016
  Мислења:
  40
  Допаѓања:
  31
  Само еднаш имам користено тампони и не ми беше баш пријатно, влошка си е влошка ... :)
   
 8. ●Untouchable°

  ●Untouchable° Староседелец

  Зачленет на:
  24 август 2015
  Мислења:
  1,186
  Допаѓања:
  1,132
  И мене до сега еднаш ми се случи да ставам тампон пошто ми дојде последниот ден од одморот а сакав да се плажам мн нормално :zelen
  јас па и немам некое лошо искуство.. Дури и заборавив дека имам добиено камо ли тампон дека имам ништо не осетив. А и не ми текнало да ставам пак изгледа сум немала пригода.. :kafe
  А од влошки користам од оние Always ноќните што се од до оти толку е непредвидлива тетката.. :D
   
 9. Ballet is my life

  Ballet is my life Истакнат Член

  Зачленет на:
  9 јуни 2018
  Мислења:
  296
  Допаѓања:
  102
  Влошки користам. Тампоните само еднаш ме имаат спасено кога бев на одмор. Од тогаш немам ставено. Не ми беше удобно со тампон
   

Сподели: