Вашите нокти

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
1544543_773561735995434_5909889602042975276_n.jpg

10013806_633042550109829_2711676831662911036_n.jpg
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Летни и егзотични:)
10390292_656952901052127_7540166410472473174_n.jpg
 

Nails

Староседелец
5 јануари 2015
2
1
1,003
30
Чекањето да пораснат вашите нокти знае да биде многу фрустрирачко. Изгледот на ноктите е многу важен за една дама. Не мора да се долги или впечатливо излакирани – најважно е да се средени. Средените нокти се желба на секоја девојка. Лакот е совршениот моден додаток. Негувани раце и чисти средени нокти се последица од секојдневните ритуали кои жените ги прават. Ваквиот изглед е очекуван и делува лесен за постигнување, но потребни се време и вештини за да биде секогаш беспрекорен.
 
Последна промена од модератор:
  • Ми се допаѓа
Реакции: Lovely*-*

Lettie

Нов член
4 јануари 2015
15
3
3
Skopje
Јас немам слика од моиве нокти, многу брзо ми растат, ама многу ..и долги ми се ,може и предолги..(ме прашуваат дали ми се вештачки)
Ама јас мразам да си ги средувам , лакирам, секогаш, т.е скоро секогаш мене ми се без лак:)