1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Вашите нокти

Дискусија во форумот 'Тело' започната од Selma, 15 февруари 2012.

 1. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  Tantara еве ги шарените ноктиња :rofl

  P1812hdchgf523.jpg
   
  На Mnogo Bitno, JaMi, violetmoon и уште 1 член му се допаѓа ова.
 2. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  (y) Јас обично си експериментирам со различни бои, комбинации, шарки затоа ми текна да прашам (во моментот се лакирав со индиго светло лилаво)
   
 3. Змејче

  Змејче Незапирлива

  Зачленет на:
  14 јули 2013
  Мислења:
  1,193
  Допаѓања:
  2,423
  yup :zelen тоа и беше муабетот, баш тогаш сакав нешто и јас да експериментирам...п.с. чекам слика! :biggrin
   
 4. Tantara

  Tantara Староседелец

  Зачленет на:
  31 октомври 2013
  Мислења:
  456
  Допаѓања:
  691
  хехехе не си ги бендисав :)))) ај ќе пуштам деновиве
   
 5. JaMi

  JaMi Староседелец

  Зачленет на:
  22 февруари 2012
  Мислења:
  6,460
  Допаѓања:
  14,377
  сама си ги правев,мислам дека се гледа :giggle
  [​IMG]
   
  На fantina, Female, Lena и уште 3 други им се допаѓа ова.
 6. violetmoon

  violetmoon Модератор
  Член на администрација

  Зачленет на:
  11 декември 2012
  Мислења:
  2,620
  Допаѓања:
  5,695
  [​IMG]
   
  На JaMi и İncognito им се допаѓа ова.
 7. SaraFighter

  SaraFighter Староседелец

  Зачленет на:
  1 август 2013
  Мислења:
  178
  Допаѓања:
  478
  1546268_517260575054910_125365776_n.jpg
   
  На Tantara, JaMi, fantina и уште 2 други им се допаѓа ова.
 8. Lena

  Lena Poétesse

  Зачленет на:
  12 октомври 2012
  Мислења:
  4,151
  Допаѓања:
  7,677
  Кратки :) image.jpg
   
  На parvati и Змејче им се допаѓа ова.
 9. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Љубим вас руке :biggrin
   
 10. Aleksis

  Aleksis Jukebox

  Зачленет на:
  4 април 2013
  Мислења:
  1,440
  Допаѓања:
  2,539
  Не поднесувам долги нокти или можеби не сум навикната незнам, ама секогаш ми се кратки и налакирани со темно кафеав или црн лак. Еве вака исто.
  [​IMG]
   
  На MoonFairy, Змејче, Redhead и уште 1 член му се допаѓа ова.

Сподели: