Вашите нокти

Selma

Ingenious
15 февруари 2012
4,375
7,071
1,183
Какви се вашите нокти?
Сами ли си ги средувате или одите на козметичар?
Поставете слики од вашите нокти.

Јас многу сакам сама да си ги средувам ноктите еве некои слики од моите нокти.


 

Mila Kunis

Истакнат Член
15 февруари 2012
2,279
3,528
443
Скопје
Големо внимание им посветувам на ноктите. Секогаш ми се налакирани,средени, а кога имам повеќе слободно време им ставам печати или им цртам некои шарки. Не се многу долги,ама не ми се ни кратки,изгрицкани :)
п.с. момците не сакаат долги нокти, а обрнуваат внимание на нив при секоја средба :rolleyes (барем мене ми ги приметуваат :D )
немам слика,ќе ги сликам па ќе ги ставам.
 

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Моите нокти моментално не се средени. Го избришав лакот пред некој ден и сега ги оставам да одморат малце од лаковите. Штом почнам да ги шлакам ќе ве почестам со фотографии од нив :wub
 

Fiona

Староседелец
16 февруари 2012
17
17
603
Редовно ги средувам и секогаш ми се така подолгички. Меѓутоа моментално ми се кратки од причина што почнаа да ми се кршат и морав да ги исечам, па сега одново ги "растам". Сега е не изводливо да ги шарам и почесто се еднобојни. Затоа еве неколку постари слики од нив. :wub


DSCN0010.JPG


DSCN0121.JPG


DSC02940.JPG


DSCN0107.JPG
 

LadyInPink

Истакнат Член
14 февруари 2012
1,239
1,758
113
Малку таму, малку овде...
За цртање и украсување не ме бива. Ама обавезно секогаш ми се налакирани.
А должината варира. Ако нешто ме изнервира должината драстично им се намалува, па после чекаме да пораснат...:)
 
  • Like
Реакции: JaMi

Реми

Староседелец
18 февруари 2012
542
957
1,093
У близина
Секој месец одам на маникир и одржувам гелни нокти, зашто вадење и ставање на секој месец е монотоно, за разлика од ставање еднаш и одржување на истите. Последните ми се француски со декорација.