Вашето незаборавно пијанство

freak

Староседелец
18 јуни 2012
190
120
1,043
27
Битола
Ова лето на роденденот на мојата другарка..малку претерав ама крив беше симпатијата заедно со него пиевме....пиво, вино се измешавме. Ама најубаво си поминавме, се изнаигравме, гајле ни беше за се. Не ми е криво, имам преубави спомени :)
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Значи како што читам, само јас сум црна овца?
Не сум бил пијан досега. Ми имаат забрането. А и не гледам нешто интересно во тоа, да бидеш пијан.
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Значи како што читам, само јас сум црна овца?
Не сум бил пијан досега. Ми имаат забрането. А и не гледам нешто интересно во тоа, да бидеш пијан.
Одам дефинитивно оф-топик, ама не си црна овца, не си овца воопшто. Овците сме ние што... подлегнуваме на алкохолот.
Ако е ова вистинито дека не пиеш... браво :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina and Aquarius

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,119
1,683
Одам дефинитивно оф-топик, ама не си црна овца, не си овца воопшто. Овците сме ние што... подлегнуваме на алкохолот.
Ако е ова вистинито дека не пиеш... браво :)
Пијам, ретко.....од Ѓурѓовден на Митровден....Имав проблеми со црн дроб едно време, предизвикани од невнимание на пракса, и сите мислеа дека е до пиењето :) Последен пат мавнав вотка на матурата од братучеда ми. Кога излегувам си пијам газирано :) навика :)
 

Hard

Нов член
8 септември 2012
2
0
1
34
Не пијам ВОДКА.. Бев 1-2ра година , јас и другар ми испивме едно шише водка. Се влечкавме некое време и си заминавме дома ама интересното е што јас не се разбудив дома туку пред врата на маса а цвеќињата од на маса се најдоја на земја. На цела глупост добро што не ме видоја комшиите мајка ми станала рано рано да ги вади цвеќињата и се направив на будала демек месечарам не знам и мене како ми текна во тој момент ;)
 

Marchisio

Староседелец
4 јуни 2012
551
902
1,093
се имам начукано во охрид 2008 година не ја паметам забавата зошто бев дрво и не паметам како сум стигнал до станот а ми беше многу блиски само паметам дека се онесвестив и дека мојте другари ја скршија вратата на тоалетот за да ме извлечат од тогаш не пијам или многу ретко на свадба или слава но повеќе од 2 чашки не
 

Sebastian

Активен Член
17 февруари 2012
174
110
43
Бев прва година средно....во ендо кафуле испив 4 дупли коњаци...во друго уште 4(или5 -_-) дупли коњаци....згора на тоа предходно бевме собрани друштво и пиевме....и веќе одкако ги испив и коњациве почна ненормално да ми се лоши.Знам дека останав касно до ноќта на телефон имав 523653657 пропуштени повици дома кога дојдов за прв пат повратив неможев да стојан на нозе ниту пак да лежам....утрото цел ден ми беше лошо...и од тогаш станав "алергичен" на коњак и уопште неможам да ја поднесам миризбата на коњак
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Marchisio

4FUN

Староседелец
3 март 2012
897
1,988
1,093
моето пијанство е исто како и моето детство ... сите се сеќаваат што сум правел, само јас не ! (drunk)

ја кад пијем, не размишљам ! :eek
 

Varosanec

Староседелец
27 мај 2012
67
24
1,008
38
На клупата крши дујкан
Moeto prvo pijanstvo bese vo sk pred zgradi krsi alkaloid, nekade okolu 30 januari na klupa, pievme so bratucedmi vino crveno toj cisto jas so pepsi i kikiriki i znam deka dobro se napiv sto povrajkav zad klupa i koga stsavme kaj nego doma ne ne setija deka sne pijani, a drugata vecer koga se vrativme od kafe ni rekoja sto svi pijale a nie samo kafe pijavme.Toa bese prvoto pijanstvo inakum imam ubav katalog so pijanstva a najako mi e koga sum povrajkal vkafana zad separe i od taksi niz prozor vo istata vecer :))))))
 

smile:D

Нов член
24 февруари 2012
5
0
3
Imam premnogu nezaboravni pijanstva ako zemam sega da gi pisam mnogu dolgo ke e ama vaka nakratko od sekoe moe nezaboravni pijanstvo se razdeluvam od po eden alkohol:pivo, vino, votka, konjak, pelinkovac,...itn..ehehe