1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Брачно неверство

Дискусија во форумот 'Љубов и секс' започната од Legioner, 19 април 2012.

 1. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Некогаш може со причина ,некогаш од љубопитност ,а некогаш од чалам ..
  По мене , дали било брак ,дали било врска во никој случај не го оправдувам неверството ,мислам обострано кое би нарушило се што се градело.
  Повеќето мислат дека неверството е некаков си репер за мангуп или моќен/на на тоа поле , НЕ , моќен и мангуп е сосема спротивно , да го задржиш односно да се бориш да го сочуваш тоа што го имаш и истовремено докажуваш и покажуваш колку тоа ти значи ... (handshake) :kafe:cool:
   
  На Christine и Ѕид на плачот им се допаѓа ова.
 2. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Зошто би докажувал колку ми значи бракот? Тоа се гледа многу лесно, без оглед на тоа дали се учесвува во радознали авантури надвор од него или не.
  Ти младо дете ми изгледаш, уште изгледа не ти е јасно што е брак.
   
  На MoonFairy и Prashina им се допаѓа ова.
 3. Mnogo Bitno

  Mnogo Bitno Староседелец

  Зачленет на:
  9 февруари 2015
  Мислења:
  1,721
  Допаѓања:
  752
  Пиле , сакав да кажам со рандом постаппки другата страна си го сваќа тоа во глава и чувствува што е направено со љубов ...
   
 4. Falanga

  Falanga Истакнат Член

  Зачленет на:
  10 април 2016
  Мислења:
  350
  Допаѓања:
  293
  Па и не баш. Не си ме разбрал уствари што ти кажав, си прочитал на брзинка. Нема везе, forget it.
   
  На Mnogo Bitno му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Ѕвездичка

  Ѕвездичка Староседелец

  Зачленет на:
  21 март 2016
  Мислења:
  1,105
  Допаѓања:
  970
  Фаланга како очекуваш некој со интелегенција на амеба да сфати што сакаш да кажеш :patos.
  Проповеда дека сака верност, а самиот не знае да биде. Па ќе пишува после дека нема љубов. Колку убаво си се смеам од сабајле :rofl
   
 6. orhidea

  orhidea Староседелец

  Зачленет на:
  2 мај 2015
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  9
  и ете 06,04,2018 уште е истата приказна
  сеуште сме заедно
  нека трае додека ни е и на двајцата убаво
   
 7. orhidea

  orhidea Староседелец

  Зачленет на:
  2 мај 2015
  Мислења:
  15
  Допаѓања:
  9
  25.03.2019 trae
   
  На Prashina му/ѝ се допаѓа ова.
 8. WolfGirl

  WolfGirl Староседелец

  Зачленет на:
  21 јуни 2016
  Мислења:
  180
  Допаѓања:
  98
  Ако повеќе не наоѓате заеднички јазик со партнерот , разделете се па шврљајте со задникот . Имајте достоинство .

  За мене, неверството е најниското ниво што човекот може да го допре .

  Никогаш не сум изневерила , ниту планирам да изневерам .

  За жал , многу пати сум била изневерена од бивши дечковци , и за неверство најчесто пукала тиквата .

  Тоа е , животот продолжува , јас со нови љубови , старите по свој пат .
   
  На escape, Prashina и Ballet is my life им се допаѓа ова.

Сподели: