Брачно неверство

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Некогаш може со причина ,некогаш од љубопитност ,а некогаш од чалам ..
По мене , дали било брак ,дали било врска во никој случај не го оправдувам неверството ,мислам обострано кое би нарушило се што се градело.
Повеќето мислат дека неверството е некаков си репер за мангуп или моќен/на на тоа поле , НЕ , моќен и мангуп е сосема спротивно , да го задржиш односно да се бориш да го сочуваш тоа што го имаш и истовремено докажуваш и покажуваш колку тоа ти значи ... (handshake) :kafe:cool:
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Зошто би докажувал колку ми значи бракот? Тоа се гледа многу лесно, без оглед на тоа дали се учесвува во радознали авантури надвор од него или не.
Ти младо дете ми изгледаш, уште изгледа не ти е јасно што е брак.
 
  • Like
Реакции: MoonFairy and Prashina

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Пиле , сакав да кажам со рандом постаппки другата страна си го сваќа тоа во глава и чувствува што е направено со љубов ...
 

Falanga

Истакнат Член
10 април 2016
350
293
173
38
Па и не баш. Не си ме разбрал уствари што ти кажав, си прочитал на брзинка. Нема везе, forget it.
 
  • Like
Реакции: Mnogo Bitno

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,105
973
1,133
Фаланга како очекуваш некој со интелегенција на амеба да сфати што сакаш да кажеш :patos.
Проповеда дека сака верност, а самиот не знае да биде. Па ќе пишува после дека нема љубов. Колку убаво си се смеам од сабајле :rofl
 

orhidea

Староседелец
2 мај 2015
19
16
1,003
35
Јас не те осудувам, дури и те охрабрувам. Животот е е еден и треба фино да се живее. Има толку многу неубави работи што све што прави задоволство треба да се прифаќа.
и ете 06,04,2018 уште е истата приказна
сеуште сме заедно
нека трае додека ни е и на двајцата убаво
 

WolfGirl

Староседелец
21 јуни 2016
211
133
653
Ако повеќе не наоѓате заеднички јазик со партнерот , разделете се па шврљајте со задникот . Имајте достоинство .

За мене, неверството е најниското ниво што човекот може да го допре .

Никогаш не сум изневерила , ниту планирам да изневерам .

За жал , многу пати сум била изневерена од бивши дечковци , и за неверство најчесто пукала тиквата .

Тоа е , животот продолжува , јас со нови љубови , старите по свој пат .
 

orhidea

Староседелец
2 мај 2015
19
16
1,003
35
Убав е животот кога си исполнет сакаш и си сакан
љубовта го одржува човекот
кој како сака нека си праве и нека си мисле секој си одговара за неговите постапки
Ако патам јас ке патам не некој трет
 

Mnogo Bitno

Староседелец
9 февруари 2015
1,761
786
1,133
Skopje
Убав е животот кога си исполнет сакаш и си сакан
љубовта го одржува човекот
кој како сака нека си праве и нека си мисле секој си одговара за неговите постапки
Ако патам јас ке патам не некој трет
Abe kaci ti?!
 
  • Like
Реакции: orhidea