Архангел

Jericho

Староседелец
19 февруари 2012
355
465
1,063
Само штета што Ристо Вртев така пропадна, го видов пред некој месец, беше изместен скроз, се исушил никаков станал сумљам дека е сеуште способен да пее и да пишува вакви тестови
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
последниот преживеан наркоман , мислам дека или тој сам така се нарече или некој идиот новинар го нарече така... штета, баш штета во секој случај што пропаднал так човекот, ете тоа е вистински пример дека не ги цениме вистинските луѓе.......
 

Везилка

Активен Член
20 февруари 2012
118
220
43
29
Ај не трескајте глупости! Колкумина од вас беа на ланскиот концерт за да кажуваат дали бил испиен Ристо или бил наркос? Не е наркос повеќе, можда дува мара, а тоа јас не го сместувам под дрога. Лани беше во топ форма, дури и видно здебелен и топ се држеше.
Јас бев на концертот и стоев во прв ред до оградите и патем прва влегов.
И темава е толку глупо поставена, ископирана од Википедија, а за Архангел има толку многу во воведен дел да се каже. Ако ја отворивте темава да дискутирате дали Ристо е наркос, подобро нека се затвори, покрај толку работи што има да се кажат за нив, вие за тоа се фативте. Ебате македонштината ебате.

Јас ги слушам од мала, и сум страшен обожавател, имам преслушано се нивно и знам се напамет, од сите албуми. Едно време ми беа пример што треба и што не треба да бидам во животот, живеев според текстовите на Ристо, во буквална смисла на зборот. Онака како што јас ги сфаќав и ги сфаќам, секогаш различно, зависи од моментот и моменталните нагони и чувства. Секоја песна е приказна сама по себе и секогаш велам дека Архангел се еден вид на Библија, секој може да ги толкува како сака, и нема да биде погрешно.
Омилени песни, скоро сите подеднакво, навистина неможам да издвојам, но кога би морала, ете, тоа би биле Шал од Жал, Нож, Дно, Вина Невина и Зборови Волшебни :)
 

Jackal

Староседелец
13 февруари 2012
2,031
2,642
1,143
26
Битола
Ај не трескајте глупости! Колкумина од вас беа на ланскиот концерт за да кажуваат дали бил испиен Ристо или бил наркос? Не е наркос повеќе, можда дува мара, а тоа јас не го сместувам под дрога. Лани беше во топ форма, дури и видно здебелен и топ се држеше.
Јас бев на концертот и стоев во прв ред до оградите и патем прва влегов.
И темава е толку глупо поставена, ископирана од Википедија, а за Архангел има толку многу во воведен дел да се каже. Ако ја отворивте темава да дискутирате дали Ристо е наркос, подобро нека се затвори, покрај толку работи што има да се кажат за нив, вие за тоа се фативте. Ебате македонштината ебате.

Јас ги слушам од мала, и сум страшен обожавател, имам преслушано се нивно и знам се напамет, од сите албуми. Едно време ми беа пример што треба и што не треба да бидам во животот, живеев според текстовите на Ристо, во буквална смисла на зборот. Онака како што јас ги сфаќав и ги сфаќам, секогаш различно, зависи од моментот и моменталните нагони и чувства. Секоја песна е приказна сама по себе и секогаш велам дека Архангел се еден вид на Библија, секој може да ги толкува како сака, и нема да биде погрешно.
Омилени песни, скоро сите подеднакво, навистина неможам да издвојам, но кога би морала, ете, тоа би биле Шал од Жал, Нож, Дно, Вина Невина и Зборови Волшебни :)
везилка како прво јас напишав во првото мислење дека е преземено до википедија. а од кај да земам нешто за архангел.. ете не сум некој ептен јак нивни обожавател, ги слушам нивните песни , ги обожавам нивните текстови ама не знам за нив седо детали. зато копирав од википедија и ти ако го прочиташе то ке видеше дека имав напишано кој е изворот. шо требаше да мусе јавам на ристо и да го прашам за информации од прва рака?.. второ jericho спомна дека го видел Ристо и опиша каков бил..и јас дополнив дека некаде прочитав дека некој го нарече последниот преживеан наркоман.. ке се потрудам да најдам кај го прочитав то и ке ти пуштам линк.. мене не ме интересира и да е наркоман или шо и дае.. негово право во си е. еве ти пошо толку ги слушаш архангел намсето да мрчиш , напиши шо ти се бендисва кај нив најмногу, едноставно напиши твое мислење и одбрани го потоа ако има потреба се разбира а не прво да навредуваш... поздрав
 
  • Like
Реакции: Jericho and N|ghtmare_f

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,391
9,099
1,683
Кушкундалево
последниот преживеан наркоман , мислам дека или тој сам така се нарече или некој идиот новинар го нарече така... штета, баш штета во секој случај што пропаднал так човекот, ете тоа е вистински пример дека не ги цениме вистинските луѓе.......
Дали тоа има некаква врска со неговото творештво? Ристо Вртев (ама не те добив) се дрогирал, не велам не, за сега не знам, ама тоа е најмалку битно. Се` додека прави добра музика не наркоман ако сака и вонземјанец нека биде, јас ќе го поќитувам.
 
  • Like
Реакции: street_chic