1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Архангел

Дискусија во форумот 'Групи' започната од Jackal, 21 февруари 2012.

 1. Jericho

  Jericho Староседелец

  Зачленет на:
  19 февруари 2012
  Мислења:
  355
  Допаѓања:
  465
  Само штета што Ристо Вртев така пропадна, го видов пред некој месец, беше изместен скроз, се исушил никаков станал сумљам дека е сеуште способен да пее и да пишува вакви тестови
   
 2. Libra

  Libra Староседелец

  Зачленет на:
  15 февруари 2012
  Мислења:
  208
  Допаѓања:
  327

   
  На Ivona Kicevo и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 3. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  последниот преживеан наркоман , мислам дека или тој сам така се нарече или некој идиот новинар го нарече така... штета, баш штета во секој случај што пропаднал так човекот, ете тоа е вистински пример дека не ги цениме вистинските луѓе.......
   
 4. Везилка

  Везилка Активен Член

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  118
  Допаѓања:
  220
  Ај не трескајте глупости! Колкумина од вас беа на ланскиот концерт за да кажуваат дали бил испиен Ристо или бил наркос? Не е наркос повеќе, можда дува мара, а тоа јас не го сместувам под дрога. Лани беше во топ форма, дури и видно здебелен и топ се држеше.
  Јас бев на концертот и стоев во прв ред до оградите и патем прва влегов.
  И темава е толку глупо поставена, ископирана од Википедија, а за Архангел има толку многу во воведен дел да се каже. Ако ја отворивте темава да дискутирате дали Ристо е наркос, подобро нека се затвори, покрај толку работи што има да се кажат за нив, вие за тоа се фативте. Ебате македонштината ебате.

  Јас ги слушам од мала, и сум страшен обожавател, имам преслушано се нивно и знам се напамет, од сите албуми. Едно време ми беа пример што треба и што не треба да бидам во животот, живеев според текстовите на Ристо, во буквална смисла на зборот. Онака како што јас ги сфаќав и ги сфаќам, секогаш различно, зависи од моментот и моменталните нагони и чувства. Секоја песна е приказна сама по себе и секогаш велам дека Архангел се еден вид на Библија, секој може да ги толкува како сака, и нема да биде погрешно.
  Омилени песни, скоро сите подеднакво, навистина неможам да издвојам, но кога би морала, ете, тоа би биле Шал од Жал, Нож, Дно, Вина Невина и Зборови Волшебни :)
   
  На Emma.T, melpomena и parvati им се допаѓа ова.
 5. Jackal

  Jackal Староседелец

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  2,031
  Допаѓања:
  2,642
  везилка како прво јас напишав во првото мислење дека е преземено до википедија. а од кај да земам нешто за архангел.. ете не сум некој ептен јак нивни обожавател, ги слушам нивните песни , ги обожавам нивните текстови ама не знам за нив седо детали. зато копирав од википедија и ти ако го прочиташе то ке видеше дека имав напишано кој е изворот. шо требаше да мусе јавам на ристо и да го прашам за информации од прва рака?.. второ jericho спомна дека го видел Ристо и опиша каков бил..и јас дополнив дека некаде прочитав дека некој го нарече последниот преживеан наркоман.. ке се потрудам да најдам кај го прочитав то и ке ти пуштам линк.. мене не ме интересира и да е наркоман или шо и дае.. негово право во си е. еве ти пошо толку ги слушаш архангел намсето да мрчиш , напиши шо ти се бендисва кај нив најмногу, едноставно напиши твое мислење и одбрани го потоа ако има потреба се разбира а не прво да навредуваш... поздрав
   
  На Jericho и N|ghtmare_f им се допаѓа ова.
 6. ScoobyDoo

  ScoobyDoo Староседелец

  Зачленет на:
  17 февруари 2012
  Мислења:
  386
  Допаѓања:
  677


  Слушајте и уживајте:pusi:);)
   
  На Lena и Nightmare_f им се допаѓа ова.
 7. cakar_ulav

  cakar_ulav Староседелец

  Зачленет на:
  20 февруари 2012
  Мислења:
  1,566
  Допаѓања:
  1,926
  Архангел..бенд кој во нашата земја направи многу со песните нивни
  многу мислам на тоа што текстовите им носат поука на некој начин
  а и се многу 2-смислени
   
 8. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Дали тоа има некаква врска со неговото творештво? Ристо Вртев (ама не те добив) се дрогирал, не велам не, за сега не знам, ама тоа е најмалку битно. Се` додека прави добра музика не наркоман ако сака и вонземјанец нека биде, јас ќе го поќитувам.
   
  На street_chic му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elizabeth Bathory

  Elizabeth Bathory Истакнат Член

  Зачленет на:
  13 февруари 2012
  Мислења:
  352
  Допаѓања:
  405
  Совршенство (inlove)
   
 10. street_chic

  street_chic Староседелец

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  1,433
  Допаѓања:
  3,678

Сподели: