Архангел

Saturnia

Нов член
31 август 2012
27
24
3
Архангел за мене се уметност, поезија, болна романтика. Нешто големо и надвор од границите на поимот музика. Нив ќе ги има секогаш, но никогаш уште едни како нив :)
 

dm_dm

Нов член
6 мај 2013
3
1
1
Еден од најдобрите бендови на Балканот! Штета што сè помалку има вакви бендови...
 

84 sk_Y ^_-

Староседелец
21 ноември 2012
595
825
1,093
Екстра нешто е групава, каква мелодија, каков вокал, какви ТЕКСТОВИ
Омилена ми е Вина Невина
 

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
Ја загубив моќта, одам со темен превез на срцето
ова што го гледам не е вистина
колку е студено
во твојот свет без љубов се ќе се престори во смрт
и се почесто тоа те радува....
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Achernar

violetmoon

Модератор
Член на администрација
11 декември 2012
2,662
5,747
1,153
уникатно,од душа излезено...секогаш наежува.
Јас немам ништо повеќе од себеси
само срце кое чука вистински
сосем доволно да те вознемири и уплаши.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Prashina