Апостолки

Angiie

Истакнат Член
16 февруари 2012
506
641
93
Кај нас в село Јадранки ги викаме :D
Ги носам во лето постојано.
Моментално овие ми се омилените, заљубена сум во нив (inlove)

 
  • Like
Реакции: JaMi and parvati

Lepaa

Истакнат Член
2 декември 2012
985
1,704
393
Многу ги сакам.Различни имам и ги носам во зима дома :D
 
  • Like
Реакции: JaMi

parvati

Сангвиник
14 февруари 2012
6,697
13,878
973
Мене су ми смешни како се викаф, Апостолки бе : )
Исусофке носите ли ? : )
 

Ана-Каренина

Староседелец
25 февруари 2012
998
1,749
1,093
Прв пат слушам дека се викаат апостолки:D ние во Ресен јадранки ги викаме.
Порано многу ги носев ама сега не.
 
  • Like
Реакции: Martin_MKD