1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Ако сте Бог само на еден ден...

Дискусија во форумот 'Општи муабети' започната од Scars, 19 септември 2013.

 1. NEPOBEDLIV

  NEPOBEDLIV Истакнат Член

  Зачленет на:
  5 март 2012
  Мислења:
  288
  Допаѓања:
  412
  Би ги запалил сите цркви!
   
 2. goodgod

  goodgod Истакнат Член

  Зачленет на:
  26 декември 2012
  Мислења:
  433
  Допаѓања:
  302
  да нема религија!
   
 3. Alex2050

  Alex2050 Староседелец

  Зачленет на:
  27 јули 2013
  Мислења:
  14
  Допаѓања:
  2
  Да сум бог на еден ден...
  што знам нешто ко embrace, бидејќи сите војни прво почнуваат поради религија потоа идат на природни богаства..
  После може да се направи да исчезнат парите од светот и никогаш во животот да не се користат пари ( пара уништува човек на најлош начин)
  Сите да бидеме рамноправни. Толку друго не ми текнува..
  ААа и и и ќе си пишам се 10ки у индекс :D
   
 4. parvati

  parvati Сангвиник

  Зачленет на:
  14 февруари 2012
  Мислења:
  6,697
  Допаѓања:
  13,878
  Е како да биду нешто што не постои ?
  Фала нејќу да биду Бог ни едн сат, а не па едн дн, добро ми е овакој, барем постоју, дишу, живу...
   
  На Lady* му/ѝ се допаѓа ова.
 5. 3pi0

  3pi0 Староседелец

  Зачленет на:
  25 февруари 2012
  Мислења:
  246
  Допаѓања:
  275
  Би го избришал целиот свет и пак би го создал јас како што мислам дека е ок...
   
 6. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  ke objasnam na lugeto.......i dobro da svatat....
  deka Bog e sekoja edinka sto postoi.
  i sekoj ako go svati toa..........sekoj ke go pocituva sekogo.
  koga ima pocitvanje...ima i ljubov
  koga ima ljubov....ima i cuvstva i sovest.
  ...................ama ke objasnam...............dobro da svatat.....da sum BOG...na eden den.
   
 7. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Оооооох, wait a minute.

  Сеа ќе те цитирам по делчиња зашто ми падна ова ептен во очи.
  Твое мислење, немам ништо против. АМА >>

  Ако Бог е секоја единка значи дека и ти си Бог, претпоставувам единка си. Па ти си Бог секој ден тогаш, зошто еве не отидеш утре да им објаснуваш на луѓето?
   
 8. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  tuka nemora da zastane....................treba i Ti da go napravis istoto
   
 9. existence

  existence Boolean
  Член на администрација Админ

  Зачленет на:
  3 март 2012
  Мислења:
  7,391
  Допаѓања:
  9,099
  Пишувај кирилица, ќе те казнат.

  A што е тоа што не мора да застане? Не те разбрав ништо. Што да направам и јас?
   
 10. *V******

  *V****** Староседелец

  Зачленет на:
  2 април 2013
  Мислења:
  193
  Допаѓања:
  170
  Da se cuvstvuvas kako Bog.......i sekogo da go ljubis kako Bog........i da im raskazes na site deka e dobro da se pocituvat eden so drug kako sto se pocituva Bog
   
  На melpomena му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: