Абортус: за или против?

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Се изнаправивте муабет бесцелно...:)
А можевте само да и’ кажете дека не, не може да се остане така бремена...
@BaramOdgovor Ич не се секирај девојче не ти треба ни апче ни ништо...
 
  • Like
Реакции: JaMi

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Мојот е да престане да фантазира дека е трудна нема смисла тоа или во краен случај ете ако испадне што нема шанси ондак зашто абортус? Mожат да прават деца, а не можат да се грижат за нив ја мајката многу паметни и што мислат дека со абортусот се ќе решат?
Епа сега тоа е. Секакви грешки се прават, затоа за да не дојде до абортус нека се напие 2-3 апчиња и нема гајле. Зашто на пример ако го роди детето, а нејзините се лоши, ќе треба да живее на улица дека кај дечко и не ќе може, никој не е будала на 19 години да е татко.
Абе луд народ има.

Мило ми е што зборувавме, се расположивме малку.

Се изнаправивте муабет бесцелно...:)
А можевте само да и’ кажете дека не, не може да се остане така бремена...
@BaramOdgovor Ич не се секирај девојче не ти треба ни апче ни ништо...
Мислам дека е погрешно да не пие апче. Шансите да е трудна се зголемиле оној пат кога виделе дека дечкото е заборавен, значи околу 60% има шанси да е трудна. А и ете да не е, зошто да не се напие апче? Па ништо нема да и се случи.
Нека се напие повеќе апчиња наеднаш, мој совет. :)
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,277
1,898
1,133
Мислам дека е погрешно да не пие апче. Шансите да е трудна се зголемиле оној пат кога виделе дека дечкото е заборавен, значи околу 60% има шанси да е трудна. А и ете да не е, зошто да не се напие апче? Па ништо нема да и се случи.
Нека се напие повеќе апчиња наеднаш, мој совет. :)
Види вака...
Значи типот не ејакулирал во нејзе...и само тоа е битно....ништо друго...
Значи за да остане една девојка трудна влијаат повеќе фактори меѓу кои најважните два : жената да биде во фаза на овулација (плодни денови) и мажот да ејакулира во нејзе...
Нема апсолутно никаква потреба од апчиња, зошто да ги пие кога нема потреба....а тоа дали ќе и’ се случи нешто од повеќе апчиња наеднаш не знаеме...ако тие апчиња се наменети да спречат оплодување тогаш сигурно во нив нема витамин Ц нели?
 
  • Like
Реакции: escape

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
Сериозно сега, во врска со темава јас сум против абортусот, па не е детето криво затоа што мајката се сексала. :)

Види вака...
Значи типот не ејакулирал во нејзе...и само тоа е битно....ништо друго...
Значи за да остане една девојка трудна влијаат повеќе фактори меѓу кои најважните два : жената да биде во фаза на овулација (плодни денови) и мажот да ејакулира во нејзе...
Нема апсолутно никаква потреба од апчиња, зошто да ги пие кога нема потреба....а тоа дали ќе и’ се случи нешто од повеќе апчиња наеднаш не знаеме...ако тие апчиња се наменети да спречат оплодување тогаш сигурно во нив нема витамин Ц нели?
Ама не ме разбирате, јас знам што е потребно за да биде трудна. Ама ако нека пие апчиња. Прочитајте ми ги пак мислењата, верувам ќе разберете што кажувам. :)
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,214
2,301
1,153
Skopje
www.facebook.com
Епа сега тоа е. Секакви грешки се прават, затоа за да не дојде до абортус нека се напие 2-3 апчиња и нема гајле. Зашто на пример ако го роди детето, а нејзините се лоши, ќе треба да живее на улица дека кај дечко и не ќе може, никој не е будала на 19 години да е татко.
Абе луд народ има.

Мило ми е што зборувавме, се расположивме малку.
А од кај знаеш може типот сака да има деца па затоа као демек намерно заборавил да стави заштита? Не размисли за тоа?:D
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,752
2,574
1,683
Han Wavel
А од кај знаеш може типот сака да има деца па затоа као демек намерно заборавил да стави заштита? Не размисли за тоа?:D
Па прво не размислив ама можно е и тоа да е, имаш право. Ќе чекаме да видиме што ќе направи девојката, дали ќе се наголта апчиња или не. :)
 
  • Like
Реакции: escape

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
28
- Против... Зошто е тоа така, па пред да се начукаш со некој/а,мисли си, размисли. Не дозволувај да те понесат страстите и чувствата, ако се работи воопшто во некои случаеви за чувства. Пошто за две минутки задоволство, можеш да си сјебеш цел живот или брак или после трчај по гиниколози, чистења, абортуси. Убиј живот што не заслужува да биде убиено, коа веќе си се начукала. Али светов иде НИКУДА, така да... Џабе е се. Носи си секогаш кондоми со себеси, девојките куропушачки да речам така, ебачки, нека си вградат спирали у себе и така. :) Да нема абортуси.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
- Против... Зошто е тоа така, па пред да се начукаш со некој/а,мисли си, размисли. Не дозволувај да те понесат страстите и чувствата, ако се работи воопшто во некои случаеви за чувства. Пошто за две минутки задоволство, можеш да си сјебеш цел живот или брак или после трчај по гиниколози, чистења, абортуси. Убиј живот што не заслужува да биде убиено, коа веќе си се начукала. Али светов иде НИКУДА, така да... Џабе е се. Носи си секогаш кондоми со себеси, девојките куропушачки да речам така, ебачки, нека си вградат спирали у себе и така. :) Да нема абортуси.
Ако сакаш да нема абортуси тогаш машките нека не дркаат.Ако абортус е убиство тогаш дркањето е геноцид! Мора да постои абортус,а извини ти да не си машко?
 

-•Lil Lamb•-

Баниран
27 февруари 2012
74
48
318
28
Ако сакаш да нема абортуси тогаш машките нека не дркаат.Ако абортус е убиство тогаш дркањето е геноцид! Мора да постои абортус,а извини ти да не си машко?
Зошто ми се контраш? Се обидуваш моето мислење да го понесеш во друг правец. Не ми се извинувај плиЗ биТч, женско сум, како и што пишува на мојот профил. Зарем нема кондоми и спирали, но јас сепак мислам дека не изумрел совесниот и свесниот пред се трезниот народ. Иако е редок. :)
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,220
1,747
253
Зошто ми се контраш? Се обидуваш моето мислење да го понесеш во друг правец. Не ми се извинувај плиЗ биТч, женско сум, како и што пишува на мојот профил. Зарем нема кондоми и спирали, но јас сепак мислам дека не изумрел совесниот и свесниот пред се трезниот народ. Иако е редок. :)
Нагонот непознава ни свесно ни совесно кога ќе се искачи на најголемата "висина"...оди ти кажи му СТОП,кондом,спирала,бла бла бла...