1. Еј...супер што го посетуваш Црнобело форумот. Слободно регистрирај се и приклучи ни се во дискусиите!

Абортус: за или против?

Дискусија во форумот 'Деца' започната од Hip.Hop_MKD, 16 февруари 2012.

 1. Just Smile

  Just Smile Нов член

  Зачленет на:
  20 јануари 2019
  Мислења:
  24
  Допаѓања:
  22
  Јас сум против дефинитивно
   
  На Danzl му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Stojne

  Stojne Староседелец

  Зачленет на:
  29 јануари 2015
  Мислења:
  393
  Допаѓања:
  134
  Против абортус сум. Меѓутоа, ако некоја е силувана или не сака да го роди бебето, тогаш во тој случај го поддржувам абортусот.
   
  На Danzl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. dovefox

  dovefox Истакнат Член

  Зачленет на:
  21 октомври 2018
  Мислења:
  38
  Допаѓања:
  23
  Против сум,освен ако бременоста е резултат на силување или ако има медицинска индикација поради која мора да се изврши.
   
  На 123456789deset му/ѝ се допаѓа ова.
 4. 123456789deset

  123456789deset Истакнат Член

  Зачленет на:
  18 јули 2018
  Мислења:
  96
  Допаѓања:
  35
  се слагам од збор до збор ова би требало со закон да се уважи


  Sent from my iPhone using Tapatalk
   
  На dovefox му/ѝ се допаѓа ова.

Сподели: