Абортус: за или против?

Stojne

Староседелец
29 јануари 2015
394
138
1,053
Против абортус сум. Меѓутоа, ако некоја е силувана или не сака да го роди бебето, тогаш во тој случај го поддржувам абортусот.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Danzl

dovefox

Истакнат Член
21 октомври 2018
38
23
108
Против сум,освен ако бременоста е резултат на силување или ако има медицинска индикација поради која мора да се изврши.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: 123456789deset

123456789deset

Истакнат Член
18 јули 2018
96
36
128
41
Против сум,освен ако бременоста е резултат на силување или ако има медицинска индикација поради која мора да се изврши.

се слагам од збор до збор ова би требало со закон да се уважи


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: dovefox