Љубовни проблеми

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Што би направиле вие ако дечко ви ви каже дека ќе иде на роденден кај постар женет човек а порано ве водел и вас секаде ве викал а сега веќе никаде не ве носи, кога би му рекле убаво да си поминеш а тој само ви спуштил слушалка?
Совет? :banghead
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Што би направиле вие ако дечко ви ви каже дека ќе иде на роденден кај постар женет човек а порано ве водел и вас секаде ве викал а сега веќе никаде не ве носи, кога би му рекле убаво да си поминеш а тој само ви спуштил слушалка?
Совет? :banghead
Ајде малку машки аспект на ова :) што мислиш прво ти како причина за оваа промена ? Јас онака сеа по оваа ситуација ми опишуваш филозофијата на еднен другар “колку си поголем идиот кон женската толку повеќе ќе те сака“ можеби му е само фаза да се покаже дека може да шета сам и дека немора да те носи секаде тебе. Можеби некој од неговите другари го зезале токму на темата абе ајде цело време си со женската никаде неможеш да мрднеш сам? Сепак за добра анализа требат уште податоци посебно дали е долга врската ?
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Ајде малку машки аспект на ова :) што мислиш прво ти како причина за оваа промена ? Јас онака сеа по оваа ситуација ми опишуваш филозофијата на еднен другар “колку си поголем идиот кон женската толку повеќе ќе те сака“ можеби му е само фаза да се покаже дека може да шета сам и дека немора да те носи секаде тебе. Можеби некој од неговите другари го зезале токму на темата абе ајде цело време си со женската никаде неможеш да мрднеш сам? Сепак за добра анализа требат уште податоци посебно дали е долга врската ?
Ме сфати а? :) 2 години иначе
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Ме сфати а? :) 2 години иначе
Мислам дека тоа е фазонот да се докаже дека е независен и може да прави што сака :) Употреби контра техника ако на пример му се јавуваш незнам по 3 пати на ден и прашуваш кај е со кого е и слично место тоа прашај го нешто друго малку ко демек еве имаш поголема слобода. Напрај си ти една вецер искоци само со другарки макар и на кафе само да видиш како ќе реагира ако не ти се експеремитира седни и разговарај со него за ова најубаво и прашај го во што е проблемот ?
 

Natenceto

Староседелец
6 март 2012
1,031
1,193
1,123
Скопје
Мислам дека тоа е фазонот да се докаже дека е независен и може да прави што сака :) Употреби контра техника ако на пример му се јавуваш незнам по 3 пати на ден и прашуваш кај е со кого е и слично место тоа прашај го нешто друго малку ко демек еве имаш поголема слобода. Напрај си ти една вецер искоци само со другарки макар и на кафе само да видиш како ќе реагира ако не ти се експеремитира седни и разговарај со него за ова најубаво и прашај го во што е проблемот ?
Aj ќе ти пишам приватна пошта бај д веј фала ти :)
 

bacdac

Полноправен Член
27 февруари 2012
48
19
8
34
Ви благодарам за советот во врска со мојот проблем прочитајте поназад мн ми помогнавте и сеа таа личност е само предмет кој не го гледам и ако е во моја близина само се позз и воопшто не и ја погледнувам благодарам уште еднаш мн ми значеше позз до сите членови.
 

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Oф луге мене очајно ми треба совет за што понатаму.
Со мојот нов дечко веке како четврт ден се немам слушнато.Домашен телефон немаме,мобилниот ми е расипан а немам доволно финансиски услови да земам нов.Тој не може да дојде во мојот град како и јас не можам.Причината е тоа што патот кон неговиот град го прават и се е блокирано.
Во Саботата се слушнавме последен пат.Тој требаше да оди на роденден а јас на свадба и од тогаш исчезна буквално.
Го нема на интернет(мислам дека има проблеми во интернетот бидејки во Саботата однемуваше на моменти).
Муабетот ни одеше супер.Ме праша дали му недостигам а јас му реков дека го носам во срце и дека е секогаш со мене.
Да спомнам дека имаше тежок период,но не би ја спомнувала причината зошто е многу болно.
Јас сум премногу исплашена.Не спијам не јадам не пијам.Буквално талкам во место.Пред некој ден му пишав порака во инбокс но се уштене ми вратил.
Таква личност сум што веднаш помислувам на лошо.Сакам да дознаам што се случува а немам начин и не можам да се смирам од грижи.Ми треба некој совет,некои зборови за да знам што да правам.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Oф луге мене очајно ми треба совет за што понатаму.
Со мојот нов дечко веке како четврт ден се немам слушнато.Домашен телефон немаме,мобилниот ми е расипан а немам доволно финансиски услови да земам нов.Тој не може да дојде во мојот град како и јас не можам.Причината е тоа што патот кон неговиот град го прават и се е блокирано.
Во Саботата се слушнавме последен пат.Тој требаше да оди на роденден а јас на свадба и од тогаш исчезна буквално.
Го нема на интернет(мислам дека има проблеми во интернетот бидејки во Саботата однемуваше на моменти).
Муабетот ни одеше супер.Ме праша дали му недостигам а јас му реков дека го носам во срце и дека е секогаш со мене.
Да спомнам дека имаше тежок период,но не би ја спомнувала причината зошто е многу болно.
Јас сум премногу исплашена.Не спијам не јадам не пијам.Буквално талкам во место.Пред некој ден му пишав порака во инбокс но се уштене ми вратил.
Таква личност сум што веднаш помислувам на лошо.Сакам да дознаам што се случува а немам начин и не можам да се смирам од грижи.Ми треба некој совет,некои зборови за да знам што да правам.

E арно бре девојче, не сте се виделе неколку дена и одма револуции ќе кревате.:)

Прво, да те прашам колку време одите за да зборуваш такви муабети како „Во срце те носам“. Патетично е, не сериозен сум, патетично е.
Не јадеш, не спиеш, не пиеш??? WHAT!?!?! Зошто? Затоа што не ти се јавил неколку дена, не сте се виделе неколку дена? Сакаш да бидам директен? Нема да траете многу затоа што ти не го ни сакаш туку само имаш моменти на занес и мислиш дека си многу заљубена. Параноична си ептен. „Му пишав порака во инбокс но сеуште не ми вратил“. Е арно де, и самата кажуваш дека интернетот не му е во ред, можеби не видел.

За љубов не се потребни нови телефони, пораки у инбокс, интернети и сл. срања. Замисли дека еве идеш со него, ама од некоја причина мораш да одиш во странство две недели и немаш интернет, од мобилен ти е прескапо да се јавиш. Како ќе преживееш?
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Oф луге мене очајно ми треба совет за што понатаму.
Со мојот нов дечко веке како четврт ден се немам слушнато.Домашен телефон немаме,мобилниот ми е расипан а немам доволно финансиски услови да земам нов.Тој не може да дојде во мојот град како и јас не можам.Причината е тоа што патот кон неговиот град го прават и се е блокирано.
Во Саботата се слушнавме последен пат.Тој требаше да оди на роденден а јас на свадба и од тогаш исчезна буквално.
Го нема на интернет(мислам дека има проблеми во интернетот бидејки во Саботата однемуваше на моменти).
Муабетот ни одеше супер.Ме праша дали му недостигам а јас му реков дека го носам во срце и дека е секогаш со мене.
Да спомнам дека имаше тежок период,но не би ја спомнувала причината зошто е многу болно.
Јас сум премногу исплашена.Не спијам не јадам не пијам.Буквално талкам во место.Пред некој ден му пишав порака во инбокс но се уштене ми вратил.
Таква личност сум што веднаш помислувам на лошо.Сакам да дознаам што се случува а немам начин и не можам да се смирам од грижи.Ми треба некој совет,некои зборови за да знам што да правам.
нема да навлегувам во тоа дали текстов е патетичен или не
велиш ти немаш мобилен,па јави се од некој друг и прашај го како е....бар за комуникација денеска лесно е...какове е тој град блокиран целосно?(wasntme)
да го прочитев сево ова пред 20 години ке кажев дека вистина си во проблем и тешко е да мискомуницираш...ама на овие времиња?(shake)