Љубовни проблеми

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Благодариме најискрено ама проблемот е што неможам да имам доверба и во тој што ја заслужува.
Зошто да не можеш, кажи ни подетално која е причината ? Да не те мачи некој проблем од минатото ?
 

corki

Староседелец
21 декември 2013
542
449
1,073
Благодариме најискрено ама проблемот е што неможам да имам доверба и во тој што ја заслужува.
Ти штом немаш доверба во ниту една девојка,итно треба ти да се преиспиташ,и дефинитивно проблемот е кај тебе.
А кој е тој што заслужува,па и во него немаш доверба?!
 

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Najiskreno , mislam deka heartbroker nema problem so sebe si , ete jas ne veruvam nitu na sopstvenata senka , kako i da e i taa te ostava sam vo temninata ..
Фала ти што ме разбираш ,а од друга страна и можеби стварно незнам што сакам и мислам дека добро би ми дошло некое време сите девојки да ги изолирам и да ми се смири главата. :(
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Lizbeth

Истакнат Член
25 јуни 2016
130
188
143
Луѓе ај бе доста носите заклучоци во зависност од емоциите кои ги имате во моментот, погрешна слика давате.
Не може да не постои личност на која не и верувате целосно. Имате семејства кои секогаш ќе ве поддржуваат па макар и криви биле. Исто е со пријателите, не би ви биле пријатели доколу не сте стекнале доверба во нив.
Да немате доверба во никого е проблем и тоа сериозен. Животот ќе ви даде тешки предизвици поради кои што ќе мора да се потпрете на некого, тогаш што? Ај прст на глава малце, што ви е? Има луѓе и "луѓе", ќе си бирате и ќе терате. Сам не се живее. Со партнерите е иста приказна, не значи дека ако еден ја оплескал до максимум дека и секој следен е таков. @heartbroker опушти се малку. :)
 

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Луѓе ај бе доста носите заклучоци во зависност од емоциите кои ги имате во моментот, погрешна слика давате.
Не може да не постои личност на која не и верувате целосно. Имате семејства кои секогаш ќе ве поддржуваат па макар и криви биле. Исто е со пријателите, не би ви биле пријатели доколу не сте стекнале доверба во нив.
Да немате доверба во никого е проблем и тоа сериозен. Животот ќе ви даде тешки предизвици поради кои што ќе мора да се потпрете на некого, тогаш што? Ај прст на глава малце, што ви е? Има луѓе и "луѓе", ќе си бирате и ќе терате. Сам не се живее. Со партнерите е иста приказна, не значи дека ако еден ја оплескал до максимум дека и секој следен е таков. @heartbroker опушти се малку. :)
Гледам дека ти си многу опуштена па и другите ги тераш да се опуштат браво :p
 

Lizbeth

Истакнат Член
25 јуни 2016
130
188
143
Гледам дека ти си многу опуштена па и другите ги тераш да се опуштат браво :p
Јас барем немам проблем со доверба ;) Не знам зошто воопшто и се трудиме да ти помогнеме. Терај така :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: corki and Headache

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Јас барем немам проблем со доверба ;) Не знам зошто воопшто и се трудиме да ти помогнеме. Терај така :)
Па ако не сакаш ти има други што сакаат да ми помогнат не те прашав тебе лично позз :)
 

Headache

Полноправен Член
14 јуни 2016
50
72
18
35
Па ако не сакаш ти има други што сакаат да ми помогнат не те прашав тебе лично позз :)
Според ова јас што го прочитав само сам себе можеш да си помогнеш. :)
Што очекуваш од партнерот ти, да биде како што ти сакаш? Секогаш ќе ти биде така се додека не стане се во ред со тебе...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: heartbroker