Љубовни проблеми

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
@heartbroker .. Ок ти си тој што беше во тапа расположение долго време ради девојка.. Дали е таа девојка истата девојка и дали на секој можен начин и пред секој и докажуваш дека ја сакаш?!
И уште нешто? Пред друштво (твое нејзино небитно) исто се однесува со тебе или те срцка и гушка само кога сте насамо?!
Истата девојка е пред друштво се држиме само за рака а некогаш и тоа не а кога сме сами се си правиме ,понекогаш и ќе покушам да ја бакнам се тргнува :(
 

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Епа погрешно то е тоа. Јас така исто во другар бев заљубена му кажав и ништо, па демек депресија ова она, ама си излегов со друг, видов дека му годи моето внимание, а и мене неговото, знае да ме расположи и ме поддржува за се. Ете тие чувства за другиот ги немам веќе. Нема да се чувствуваш грдо, само така си мислиш. :) @heartbroker кажи ни повеќе малку, ама мене на ПМС ми личи. Ако не ти се јавила можеби има некој проблем, прашај ја да ме има нешто што ја мачи :)
3 месеци има работа? хм чудно ми е.Можеби нема пари кредит да си стави па да се јави ,и како најлошо од се кога шетаме гледа други машки овај убав е онај убав е очигледно сака да ме направи љубоморен :( дајте ми некој совет што да правам?
 

malo

Староседелец
Најфотограф
13 септември 2012
1,280
2,068
1,133
3 месеци има работа? хм чудно ми е.Можеби нема пари кредит да си стави па да се јави ,и како најлошо од се кога шетаме гледа други машки овај убав е онај убав е очигледно сака да ме направи љубоморен :( дајте ми некој совет што да правам?
имам впечаток дека девојката сака само внимание, но сака многу, многу внимание. Ладниот однос, тоа што не ти се јавува и наметнувањето љубомора се само очајни обиди да те натера да се запнеш малку повеке за нејзе.
А ти како и посветуваш внимание, на кој начин? Како реагира таа во тие моменти?
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Ок е луѓе, очито се глеа за каков проблем станува збор. Ако навистина имате проблем, пишете, во спротивно секое одење вон темата и терање сеир ќе си следи неделен одмор. Знам дека ви е до хумор работава, но да го оставиме тоа на темите кои се за хумор. Оваа е за љубовни проблеми.
 

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
имам впечаток дека девојката сака само внимание, но сака многу, многу внимание. Ладниот однос, тоа што не ти се јавува и наметнувањето љубомора се само очајни обиди да те натера да се запнеш малку повеке за нејзе.
А ти како и посветуваш внимание, на кој начин? Како реагира таа во тие моменти?
Јас се јавувам,и кажувам дека премногу ја сакам ,секаде ја повикувам да доаѓа со мене.Да ми речат седи со твојата девојка помеѓу 4 sида 7 дена би побарал и уште 7,ако ме разбираш што сакам да ти каажам ,неможам и не сакам да запнувам повеќе не сум таков тип да се лижам на женско да кревам цени,исто така згрешав со една. :D
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Јас се јавувам,и кажувам дека премногу ја сакам ,секаде ја повикувам да доаѓа со мене.Да ми речат седи со твојата девојка помеѓу 4 sида 7 дена би побарал и уште 7,ако ме разбираш што сакам да ти каажам ,неможам и не сакам да запнувам повеќе не сум таков тип да се лижам на женско да кревам цени,исто така згрешав со една. :D
Осетила дека ја сакаш. Биди и ти ладен малце па ќе видиш како ќе смени однос. Не ја барај само ти остави таа да те побара :)
 

heartbroker

Истакнат Член
9 февруари 2015
52
13
108
26
Осетила дека ја сакаш. Биди и ти ладен малце па ќе видиш како ќе смени однос. Не ја барај само ти остави таа да те побара :)
Така ќе направам фала на сите за советите го ценам тоа што го правите :D PS:Верни другарчиња мои ве сакам сите ^_^
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Ѕвездичка

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Можно е верувај. . И тоа се случува, тоа ти е страв да не бидеш по не знам кој пат повреден...
Ма не нема врска со повредување језда до пред некое време и јас си мислев дека тоа е причина ама не е. Просто ми е страв да се зближам со луѓето мислам конкретно со машко. Почнува добро трае добро и кога ќе дојде период кога треба нели малку повеќе ја се опуштаат работите ме фаќа страв (не можам ни јас да си го дефинирам) и се повлекувам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden