Јади бурек со Јанко

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Човекот можеби е газолижач, малце отповеќе е избувлив, врска нема од водење емисија ама кога и да отворам ФБ, (сум го лајкнала да) човеков бара помош за некој, нуди помош на некој, дава корисни информации, прашува, се интересира за проблеми и решенија, се меша во маса што би рекла баба ми.
Тоа што е партиски обоен не ми мења ништо, ствар на личен избор, тоа што е дебел па воопшто, а ич тоа што е како недоветен. Баш ми е интересно кога ќе се закикоти. Што да бараме повеќе од него?
Такво мало дебело....
Судете ми, ама човекот ми е позитива невидена!


Тоа е се` фино и лепо но своите алтруистички пориви може да ги манифестира и далеку од екранот.
Викаш личен избор е партијата, а не начин на кој лице кое е антиталент за одредена професија доаѓа во можност да ја извршува истата? Во земја во која новинари мистериозно загинуваат или одат на робија, воопшто и не е чудно што креатури како овој или како Миленко, Латас, Мирка, Томиќ и останатите доајени на лижење чмарови се прифатливи за популацијата...
Како и многу аспекти од живеењето во мраќедонија, така и во овој се наметнаа екстремно ниски стандарди. Мислам она скроз, Супсахарска Африка или Централна Азија стандард... прифатливо стана се и сешто...

Што да бараме повеќе од него?

I`d try with resignation and suicide...but won`t hold my breath for too long :D
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Кога на човек му се надзираат десетици негативни работи за кои ке сум свесна,неможе да ми биде позитива невидена :)
Ама некогаш некој ни е позитивен и без да знаеме зошто.
Кога еден ден ќе дојде времето на медиуми во правата смисла на зборот,ваквите да се надеваме дека нема да постојат низ етерите.
Не ме занима нивната физичка конструкција,ниту партиска обоеност се додека не ги меша во својата работа и професија.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence and Outrider

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Тоа е се` фино и лепо но своите алтруистички пориви може да ги манифестира и далеку од екранот.
Викаш личен избор е партијата, а не начин на кој лице кое е антиталент за одредена професија доаѓа во можност да ја извршува истата? Во земја во која новинари мистериозно загинуваат или одат на робија, воопшто и не е чудно што креатури како овој или како Миленко, Латас, Мирка, Томиќ и останатите доајени на лижење чмарови се прифатливи за популацијата...
Како и многу аспекти од живеењето во мраќедонија, така и во овој се наметнаа екстремно ниски стандарди. Мислам она скроз, Супсахарска Африка или Централна Азија стандард... прифатливо стана се и сешто...



I`d try with resignation and suicide...but won`t hold my breath for too long :D
Види јас воопшто не се трујам со кој што лижел и на кого лижел, кој за кого гласал ни воопшто со политика од причина што колку и да се нервозирам и да не прифаќам одредени работи, колку и да знам дека ништо не штима, нема иднина и се е за никаде, не можам ништо освен да напишам два три реда колку сум незадоволна, огорчена и нервозна и на крај да си останам таква.
Ни па го знам друштвото што го наброја, ни па знам кој фактор се во државава. Никој ни сум прифатила ни го гледам како некој стандард. Многу сте ми го сфатиле постот на поинаков начин.

Значи надвор од политиката, надвор од сите сра*а со кои не труе политиката, Јанко ми е позитива како човек кој само се смее, тресе глупости, кажува бисери... Нит го прифаќам, нит се замарам со него, нит утре ќе гласам за него, нит па ќе му градам споменици ни ќе го носам на капи и маици. Не ме занима ништо подалеку од оние вкупно 20 мин од мојот живот што сум ги посветила на неговата емисија и на него воопшто. :)
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Види јас воопшто не се трујам со кој што лижел и на кого лижел, кој за кого гласал ни воопшто со политика од причина што колку и да се нервозирам и да не прифаќам одредени работи, колку и да знам дека ништо не штима, нема иднина и се е за никаде, не можам ништо освен да напишам два три реда колку сум незадоволна, огорчена и нервозна и на крај да си останам таква.
Ни па го знам друштвото што го наброја, ни па знам кој фактор се во државава. Никој ни сум прифатила ни го гледам како некој стандард. Многу сте ми го сфатиле постот на поинаков начин.

Значи надвор од политиката, надвор од сите сра*а со кои не труе политиката, Јанко ми е позитива како човек кој само се смее, тресе глупости, кажува бисери... Нит го прифаќам, нит се замарам со него, нит утре ќе гласам за него, нит па ќе му градам споменици ни ќе го носам на капи и маици. Не ме занима ништо подалеку од оние вкупно 20 мин од мојот живот што сум ги посветила на неговата емисија и на него воопшто. :)


Позитивен е како медицински наод...:pusi
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Нешто има овде ама не гледав во живо за да видам што се работи, вака не сваќам баш што го предизвикало за ова


Ништо особено, тоа е само резултат на одумирањето на преостанатите две мозочни клетки кај вреќава со г**на...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Само за се**ње ве бива бе да си*ете.


Keep calm and watch TV.
Не е проблемот во Јанко, проблемот е во постоење раја која го смета него и сличните на него како нешто квалитетно...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
Keep calm and watch TV.
Не е проблемот во Јанко, проблемот е во постоење раја која го смета него и сличните на него како нешто квалитетно...
Exactly...
Јанко со цела своја појава, “шарм“ и “интелегенција“ не е крив за гледаноста...се’ дури има припроста и проста раја која го следи и му се јавува во емисија (троши импулси да му каже на Јанко што мисли за нешто (facepalm) , а овој притоа му се дере, го омаловажува..ама Јанко за нив е цар)...
Јанко во случајов е паметен...и сличните на Јанко кои ги гледаме по телевизиите (на пр. Драган и неговите среќни коцки wtf??)...
ама шта чеш ...
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Outrider