Јади бурек со Јанко

Anakin

Истакнат Член
23 август 2012
869
977
203
Она со Оливера бе , барем за мене е на ниво ...јас лично многу ја почитувам ! Глејте си Алфа, има добри емисии, освен онаа Осумка со тоа зомбито ( се шалам , има поента се ама водителкава малку како прелапана ми е :eek:
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Не знам што толку ви била добра А1. Сум немал никогаш А1, последната година пред да ја исклучат, ја гледав преку Бум и крш програма имаше. На сабајле некој цртан имаше, и Тркало на среќата што имаа. Турски серии си имаше како што има и на Сител, добро не толку како сега, ама имаше по 3 во денот. Да опстанеа како медиум ќе беа на нивото на Сител и Канал5, така што не гледам зошто А1 била подобра тв. И дај не забегувајте од темата, овде се коментира за Јанко и неговиот бурек, а не А1.

он: На Наша тв кога се емитуваше слабо го гледав, сега гледам на Тројката преминал. Два-три пати погледав по 2 минути. В си нема од водител, не нуди занимливи содржини, и ми е на ниво на сограѓанинот на Мајорот - Жанко. Во исти пакет со него, и со Миленко се уништувачи на македонското водителство.
И да, знае некој да ми објасни зошто се вика емисијата Јади Бурек? :unsure Стварно не гледам никаква поврзаност на јадењево (кое е одлично) со политичкава емисија (која е тапа).
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Не го исмејував,само дадов пример зошто всушност Јанко е таков кон гледачите,епа спрема такви гледачи неговиот однос го оправдувам ;).
Смешно ми е како сите креваат џева околу Јанко (wasntme).
Го изјаснив мојот став и понатаму не сакам да навлегувам во поопширни дискусии во темата. :)
Но тие се само гледачи и луге како и сите други,како што е и Јанко се разбира.
Но постои друга разлика помегу гледач и водител.
Ајде штом е така учителките нека бидат со учениците онаква какви што се тие самите.

Иначе никој не ми одговори на она што посебно ме интересираше :place
Дали одредени статуи и признаниа се мерило за век и векова за нечија успешност?
Тие уствари понекогаш не се воопшто репер за успешност.
Јес да за секого зборот успешност не носи исто значење,за некои газањето преку живи луге ако доведе до успешност,пак претставува успешност,за некого без разлика на кој начин да се дојде до пари е пак успешност...и така натаму.
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
И да, знае некој да ми објасни зошто се вика емисијата Јади Бурек? :unsure Стварно не гледам никаква поврзаност на јадењево (кое е одлично) со политичкава емисија (која е тапа).
Кога некој зборува многу а и нешта кои немаат врска,му викаме ај не јади бурек.
Така и ова овде....емисија...Јади бурек со Јанко :D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: The Tramp

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,849
1,153
Ќе си кажам јас што мислам за емисијава и притоа не читам ни вовед ни коментари оти знам дека ќе се изнервирам.
Човеков е едно такво арогатно суштество што менувам канал кога и да го видам. Пред некое време на форумов ми се чини JaMi објави некој исечоци од емисијата негова на друга тема, човекот буквално се иживуваше со неговите гледачи.
Дефинитивно Јанко ни е доказ колку позицијата и образованието не го прават човекот.
Што вика Игор Џамбазов во Џиш „Сељак, сељак“ - па пауза, па пак „Сељак, сељак“.
Зборот ми беше колку и да е гледан и колку и да биде почитуван од страна на сите други гледачи во мојов мозок ќе биде архивиран во фолдер „Сељак“ од простра причина што за мене не е водител човек што додека зборува прави паузи од 20 минути, и она што почнал да го кажува на крај излегува нешто сосем дванаесето затоа што во паузите си ја губи мислата што првобитно сакал да ја каже.
Морав да застанам на јутуб да го најдам нештото што случајно го видов на телевизија пред некое време:
- епа Јанко, кога ќе застанеш пред огледало, и кога ќе видиш што си и како си, продолжи да навредуваш гледачи кој можеби се помалку образовани - ама гарантирам дека се на исто ниво со тебе, само што ти си нашол подобар газ за лижење и си стигнал пред телевизиските екрани.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: parvati and The Tramp

МериСелест

Староседелец
24 април 2012
2,009
3,215
1,143
Не можам органски да го поднесам.Одвратен,патетичен ироничен...кој кога се јавува некој гледач го прекинува кога му одговара.
Трагикомедија е човекот.
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Трагично е. Сурати потонати во сало и лој, со водителски способности на кнауф-табла, елоквенција на глувонемо циганче од шутка и појава која би пленела во документарци за погубноста на фаст фудот - се најгледани на ова поднебје. Единствен адут - лижење чмар кај власта.
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Човекот можеби е газолижач, малце отповеќе е избувлив, врска нема од водење емисија ама кога и да отворам ФБ, (сум го лајкнала да) човеков бара помош за некој, нуди помош на некој, дава корисни информации, прашува, се интересира за проблеми и решенија, се меша во маса што би рекла баба ми.
Тоа што е партиски обоен не ми мења ништо, ствар на личен избор, тоа што е дебел па воопшто, а ич тоа што е како недоветен. Баш ми е интересно кога ќе се закикоти. Што да бараме повеќе од него?
Такво мало дебело....
Судете ми, ама човекот ми е позитива невидена!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Solstice