Скорешна содржина од Dare | Црнобело Форум

Скорешна содржина од Dare

 1. Dare

  Како да ослабам ефикасно?

  Зимово ми излезе нешто работа по цели денови бев надвор, цел ден натака-навака и како бев улежан од празниците по половина килограм на ден слабеев. За 20 дена стопив 10кг., се исушив.. Затоа ја би ти препорачал само поголема физичка активност, немора нешто многу напорно и резултати веруј дека ке...
 2. Dare

  Џамбазов Игор Шоу (ЏИШ)

  Гледајте го ако ви се допаѓа.
 3. Dare

  Џамбазов Игор Шоу (ЏИШ)

  Игор е добар актер, ама за вакви емисии не го бива човекот. Неможе со фори од 80год. да ја насмееш публиката сега. Мислам дека ке заврши слично како оние од приказните што пробаа нешто да ископираат од курсаџије. Најголемата грешка ја прават кога мислат дека е интересно да имитираш ретарди...
 4. Dare

  Берлински ѕид

  Никад не ми било јасно како функционирало ова. Берлин се наоѓа во центарот на Источна Германија, како функционирал тој западен Берлин кога територијално не бил поврзан со западна Германија??
 5. Dare

  Влијанието на медиумите врз младите

  Вака се решава проблемот со турските серии (bravo)
 6. Dare

  Денес ме насмеа...

  hhaahahahaha zurkaa
 7. Dare

  Сакам да кажам/прашам (стара тема)

  Еј дечки! - На кого бе ти „вљекчки“? Не, не тебе.. - Кој ме е*е? Не, не... ништо! - Шо бе пиштол? Абе, не ти викам ништп, дека во ред е. - Кај тече мед бе?! Добро, кога не сфаќате си одам! - Каде бе оган? Глуп/а си, чао! Што бе, ме викаш на какао? :)
 8. Dare

  Ислам

  Хах....ма немој, никој не ги ограничил црквите, на 100 метри од мене има црква, не сум слушнал камбана непамтам од кога, низ градов тешко дека ке слушнеш камбана во 3 ипол сабајле. Многу ме нервира кога некој сака да изедначи нешто што е неспоредливо...ајде ако више ги мериме, ке земам ке пуштам...
 9. Dare

  Ислам

  Нека верува секој во што сака, ама ова е дефинитивно многу заостаната религија. Највеќе мене што ми пречи е стенкањето на оџата поготово во раните утрински часови...треба да се ограничи звукот само тие да го слушаат, а не цело Скопје да неможе да заспие. Срамота доаѓаат луѓе од страна незнаат...
 10. Dare

  Толкување на сонови

  Сонувам често планина и од таа планина се пуштам со параглајдер кон некоја низина, а таму као мост за слетување и така. никаде не најдов такво нешто на странициве за објаснување што значи. Иначе исто често сонувам некои лизгалници, и кога идам мирно убаво ми е, но кога малце ке почне да се врти...
 11. Dare

  Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

  Saladin не е баш така, имам еден познаник за 80 000 еврони направи 7-8 апартмани во Бар на 10 км. од обала. Сега дали цело време ке имаш клиенти тоа незнам, ама типов е доста задоволен и заработува добро. Е сега ти имаш интересен план, но мене поише ми личи на фантазија него на реалност. Зборот...
 12. Dare

  Кладба

  ја пушам цигари и не планирам да ги откажам у скоро време, убаво ми е кога ке запалам цигара. Многу ми е галје дали некој мисли дека сум глупав и ретардиран...пред неколку месеци ги откажав на кратко, купив две кутии и ги фрлив во контињер, и инаетот не ми даваше да запалам едно 2-3...
 13. Dare

  Што би направиле ако во моментот би имале 100.000 евра?

  Би изградил апартмани во Црна Гора на приморје, неможе баш со 100 000 да се направи нешто големо, ама за добра живеачка би вадел од кирија. Ако имаш пари размисли за мојот предлог, ке ти се исплати.
 14. Dare

  Dexter

  Site novi epizodi od serii gi imas na the pirate bay .