Џамбазов Игор Шоу (ЏИШ)

Podem

Староседелец
15 февруари 2012
363
356
1,063
300.000.000 BC
Луѓе бе што толку сте се нафрлиле на човекот,целото шоу е со “скриени фори“ а е правено во стилот на 90тите кога излегоа шоу-емисиите па може и затоа кај голем број не пали, али поентата му е да се тргни баш од овие класичните емисии. Еден нека кажи денес, во денешно време еден тв лик кој е популарен? Имаме доста телевизии,а старо и младо го знае латас кој е идиот и нема допирна точка со харизма и било што. Има и еден тон глупави шоу емисии, каде се викаат ликови кои прв пат и самите се гледаат, студенти,тазе певалки, х-особи итн.
Е сеа факт е дека ОПУШТЕНО беше и остана култно шоу а игор е одличен водител,можеби и требало да се пробаат во тие води, али во секој случај замислата на емисијата мене ми се допадна.Повеќе кај музиката него ли ликовите,али и тие валјда имаат своја улога во емисијата. Не бидете критички настроени со последните “златни монети“ што ги имаме.

Игор е добар актер, ама за вакви емисии не го бива човекот. Неможе со фори од 80год. да ја насмееш публиката сега. Мислам дека ке заврши слично како оние од приказните што пробаа нешто да ископираат од курсаџије.
Најголемата грешка ја прават кога мислат дека е интересно да имитираш ретарди, гикови, курви итн. Порано може тоа палело кај луѓето, во денешто време тоа не ни може да се нарече хумор, поише личи на идиотизам.
Има млади талентирани ликови кои можат да направат солидни емисии, само неможат да дојдат на ред од таквите како Игор и останата геријатрија што мислат дека се незаменливи.
Морав да те цитирам а одговорот е:
Ами кои се форите на денешен ден? Фејсбук киксови, или треба да ја ремети владата и сите политичари, па само тоа гледам дека кај нас пали моментално, а? Можеби грешам, не знам.
Дефинитивно единствениот хумор кај нас остана слики од фејлови на фејсбук, фејлови низ град и фејлови на тв со политичари...ебати хуморот замрзнат што е обвиен во нашето секојдневно сивило.
 

MoonFairy

Староседелец
28 септември 2012
1,335
1,964
1,133
...јас го гледав....мислам дека е чист промашај...некако шоу без тек, без поента...барем тој ми е впечатокот од прв пат за понатаму ќе видиме :) единствено ме насмеа мини пародијата што ја одглумија со калиопи:D и тоа е се...во секој случај сметам дека Игор може да биде многу покреативен и може мнооогу повеќе ....ама тоа е....
 

Dare

Староседелец
15 јули 2012
84
86
618
Луѓе бе што толку сте се нафрлиле на човекот,целото шоу е со “скриени фори“ а е правено во стилот на 90тите кога излегоа шоу-емисиите па може и затоа кај голем број не пали, али поентата му е да се тргни баш од овие класичните емисии. Еден нека кажи денес, во денешно време еден тв лик кој е популарен? Имаме доста телевизии,а старо и младо го знае латас кој е идиот и нема допирна точка со харизма и било што. Има и еден тон глупави шоу емисии, каде се викаат ликови кои прв пат и самите се гледаат, студенти,тазе певалки, х-особи итн.
Е сеа факт е дека ОПУШТЕНО беше и остана култно шоу а игор е одличен водител,можеби и требало да се пробаат во тие води, али во секој случај замислата на емисијата мене ми се допадна.Повеќе кај музиката него ли ликовите,али и тие валјда имаат своја улога во емисијата. Не бидете критички настроени со последните “златни монети“ што ги имаме.


Морав да те цитирам а одговорот е:

Дефинитивно единствениот хумор кај нас остана слики од фејлови на фејсбук, фејлови низ град и фејлови на тв со политичари...ебати хуморот замрзнат што е обвиен во нашето секојдневно сивило.
Гледајте го ако ви се допаѓа.
 

Lillian

Истакнат Член
7 април 2013
198
263
163
Самиот даде изјава во весник дека е разочаран од ова шоу и дека знае дека е во потполност голема утка.Се прашувам ако на Игор не му се допаднаа сопствените шеги како им се допаднаа на некои членови од форумот.Можеби од инает.Реков можеби?(think)
 

melpomena

Енигма
3 март 2012
8,210
17,754
1,673
На сигурно
Самиот даде изјава во весник дека е разочаран од ова шоу и дека знае дека е во потполност голема утка.Се прашувам ако на Игор не му се допаднаа сопствените шеги како им се допаднаа на некои членови од форумот.Можеби од инает.Реков можеби?(think)

Може немаме ист смисол за хумор :zelen
Шала на страна,првата епизода кога ја гледав сакав да му дадам шанса на она што тој се обидол,но после дел од втората повеке никогаш не го гледав.
Едит...Дури ни тој сигурно не бил свесен дека шоуто нема да чини уште при првата епизода.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: existence