Љубовни проблеми

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Да, знам дека за време на тој прекин е бил со друга (знам и која :gjavol) а знам и дека таа истата со еден збор пак може да ја има. А што доколку го одбивам повеќе пати и ладна сум спрема него а тој пак е упорен? Можно ли е некој да е толку упорен за секс кога може некоја друга мн лесно да ја има а ти веќе си била со него така да меракот треба да е поминат :) Благодарам на одговорите (happy)

Ако му е убаво секогаш меракот нема никогаш да му помине.
Упорен е, а во меѓувреме има некоја друга. Ништо не го чини да проба и кај тебе.
Што ќе направиш е твоја одлука, јас само може да те посоветувам да не паѓаш во вакви стапици зошто сепак ќе бидеш ти повредена. (star)
 

BrokenWings

Нов член
8 ноември 2017
1
0
1
Љубовен проблем " пушење трева" ! Не осудувам и не го менувам некој ако пуши понекогаш и сака да се опушти.Проблемот е пушење трева секој ден,по 2-3 џоинти.Не се разбирам многу,ние веќе прекинавме ионака,не ни почнавме како што треба,беше многу искрен со мене и ми кажа дека никогаш за ниедна жена па дури и да ја сака,не би ја оставил тревата.Некако ова ми боди очи,се осеќав како да ме става на место швалерка,а тревата девојка.Јас дополнително имам мое детенце,типот предобро ме третираше,но некако не сакав да продолжам со некој на кого му треба секој ден нешто за опуштање,и да се осеќа мирно.Според мене мир може да имаш со љубов,ама тој решил никогаш да не ја остави таа трева,посебно не за жена.Јас немам за ништо предрасуди и не судам никого,би прифатила да пуши чат-пат,знам дека не ствара физичка зависност,но некако ми е неприфатливо секој ден по 2-3 пати да пуши.Некогаш и 5 џоинти.Можеби некој ден ќе прескокне но во секој случај не е понекогаш.Не сум многу упатена и иако не сум со него сепак сакам да слушнам некои мислења,искуства.
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Љубовен проблем " пушење трева" ! Не осудувам и не го менувам некој ако пуши понекогаш и сака да се опушти.Проблемот е пушење трева секој ден,по 2-3 џоинти.Не се разбирам многу,ние веќе прекинавме ионака,не ни почнавме како што треба,беше многу искрен со мене и ми кажа дека никогаш за ниедна жена па дури и да ја сака,не би ја оставил тревата.Некако ова ми боди очи,се осеќав како да ме става на место швалерка,а тревата девојка.Јас дополнително имам мое детенце,типот предобро ме третираше,но некако не сакав да продолжам со некој на кого му треба секој ден нешто за опуштање,и да се осеќа мирно.Според мене мир може да имаш со љубов,ама тој решил никогаш да не ја остави таа трева,посебно не за жена.Јас немам за ништо предрасуди и не судам никого,би прифатила да пуши чат-пат,знам дека не ствара физичка зависност,но некако ми е неприфатливо секој ден по 2-3 пати да пуши.Некогаш и 5 џоинти.Можеби некој ден ќе прескокне но во секој случај не е понекогаш.Не сум многу упатена и иако не сум со него сепак сакам да слушнам некои мислења,искуства.
Он одамна е веќе зависник од тревата не може едноставно да пуши по два три до пет џоинта НА ДЕН и да не е зависник.
Нема што да се кажува тука колку и да те третирал добро дрогата си е дрога за твое па и за доброто на твоето дете најпаметно било што си прекинала една таква врска.
И биди среќна што не ти се закачил ко пијавица оти тоа е својствено за зависниците.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Dorina

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Љубовен проблем " пушење трева" ! Не осудувам и не го менувам некој ако пуши понекогаш и сака да се опушти.Проблемот е пушење трева секој ден,по 2-3 џоинти.Не се разбирам многу,ние веќе прекинавме ионака,не ни почнавме како што треба,беше многу искрен со мене и ми кажа дека никогаш за ниедна жена па дури и да ја сака,не би ја оставил тревата.Некако ова ми боди очи,се осеќав како да ме става на место швалерка,а тревата девојка.Јас дополнително имам мое детенце,типот предобро ме третираше,но некако не сакав да продолжам со некој на кого му треба секој ден нешто за опуштање,и да се осеќа мирно.Според мене мир може да имаш со љубов,ама тој решил никогаш да не ја остави таа трева,посебно не за жена.Јас немам за ништо предрасуди и не судам никого,би прифатила да пуши чат-пат,знам дека не ствара физичка зависност,но некако ми е неприфатливо секој ден по 2-3 пати да пуши.Некогаш и 5 џоинти.Можеби некој ден ќе прескокне но во секој случај не е понекогаш.Не сум многу упатена и иако не сум со него сепак сакам да слушнам некои мислења,искуства.

Јас не би се гледала со некој што пуши трева. Овој ептен навлезен е кко што пишуваш, сигурно ќе проба и друго нешто.
Раскини му пред ти сама да се впуштиш во такво нешто.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Ако не си го знаеш дечкото, вереникот, мажот, зошто би била со него ? Ако се сомневаш во нешто подобро раскини му. Мојот нема време за да пишува со други на социјални мрежи, ниту па залудно да губи време на истите. :zelen(star)
 

Dorina

Активен Член
20 октомври 2017
93
71
28
50
Ако не си го знаеш дечкото, вереникот, мажот, зошто би била со него ? Ако се сомневаш во нешто подобро раскини му. Мојот нема време за да пишува со други на социјални мрежи, ниту па залудно да губи време на истите. :zelen(star)
Ozbilna si? :)