Чет муабети (ти реков-ми рече)

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Сакам да го прашам @Outrider зошто не ми го честита празнико и од шо не е задоволен. Јас готвам, перам, пеглам и тракторо од дедо ми наследство шо беше Џондир му го поклонив пред свадбата. Немој маче мое да ме уљандисваш вака, оти ќе бегам и јас по меани секоја вечер :( :place

Многу треба да е пажљив чоек со жена, ако почни да и честита све ќе се уобрази жената и отиде куќата на тапан, ќе се сулај.
Пљус тије празничишта западни не чинат, само арчој и борчој прат, се научиле секој ден празник некаков, дедо ми ако трошеше така немаше да собери сто напољони.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Многу треба да е пажљив чоек со жена, ако почни да и честита све ќе се уобрази жената и отиде куќата на тапан, ќе се сулај.
Пљус тије празничишта западни не чинат, само арчој и борчој прат, се научиле секој ден празник некаков, дедо ми ако трошеше така немаше да собери сто напољони.

Не бе кукле, само за ова и за роденден. Немаш други датуми за памтење. Јас не сум ко другите да те терам годишнини да памтиш.
Паметен си ти, знајш кога треба да трошиш кога не. Ај ти проштевам за сега оти така треба :sreken(star)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Outrider