Чет муабети (ти реков-ми рече)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
:zelen Не знам за вас ама јас си имам проблеми со циркулацијата и нозете и рацете ми се камен.
Се залепив до камин и пак не можам да се стоплам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Priroden

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Од калта на душата се смеам колку е добра песнава:D
Зар ја имам таа чест да има песна за моето име :frantic без разлика на текстот јас само името ќе го слушам :D патем кој е дечково, чичково како да го наречам :)


:zelen Не знам за вас ама јас си имам проблеми со циркулацијата и нозете и рацете ми се камен.
Се залепив до камин и пак не можам да се стоплам.
Исто ама кај мене само рацете, помодруваат на собна температура, а за надвор да не зборам :) Ни камин ни парно ни ништо не помага.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Зар ја имам таа чест да има песна за моето име :frantic без разлика на текстот јас само името ќе го слушам :D патем кој е дечково, чичково како да го наречам :)



Исто ама кај мене само рацете, помодруваат на собна температура, а за надвор да не зборам :) Ни камин ни парно ни ништо не помага.

Седи си со чизми :D
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Е на нив не ми текнало :D Обично сум со ракавици, јакна, ќебе, три пара чорапи, шал, капа и што ли уште не :)

Јас преѓе си седев и ме прашаа дали ќе одам некаде и нормално дали се чисти хаха. Секогаш ми се ладни рацете и нозете ама во зима ептен доаѓа тоа до израз.
Во СК барем е потопло, во БТ секогаш е поладно за два три степени. Ќе помине и зимата после ќе се жалам зошто не можам да дишам од топло : D
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

misti.diva orhideja

Член со 30 казнени поени
10 јануари 2017
262
195
43
Јас преѓе си седев и ме прашаа дали ќе одам некаде и нормално дали се чисти хаха. Секогаш ми се ладни рацете и нозете ама во зима ептен доаѓа тоа до израз.
Во СК барем е потопло, во БТ секогаш е поладно за два три степени. Ќе помине и зимата после ќе се жалам зошто не можам да дишам од топло : D
Аман од ова студов, пред малку алишта собирав и гаќите си ги скршив:rofl
 

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Јас преѓе си седев и ме прашаа дали ќе одам некаде и нормално дали се чисти хаха. Секогаш ми се ладни рацете и нозете ама во зима ептен доаѓа тоа до израз.
Во СК барем е потопло, во БТ секогаш е поладно за два три степени. Ќе помине и зимата после ќе се жалам зошто не можам да дишам од топло : D
Истоо :D
Знаеш почнувам да ги сфаќам од сапуниците зашто цело време се со чизми патики, ами ладно им било :D
И да во бт е доста по ладно како издржуваш секоја чест, ја тука што температурата дојде до -15/6 ќе умрев, едвај издржав.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Истоо :D
Знаеш почнувам да ги сфаќам од сапуниците зашто цело време се со чизми патики, ами ладно им било :D
И да во бт е доста по ладно како издржуваш секоја чест, ја тука што температурата дојде до -15/6 ќе умрев, едвај издржав.

Со греено вино и топла ракија хаха се зафркавам. Јас за роденден смрзнав тогаш најладно беше а јас по фустанче и дебели хукахопки. Се е тоа психа хахах.
Аман од ова студов, пред малку алишта собирав и гаќите си ги скршив:rofl
Хахахах :D