Чет муабети (ти реков-ми рече)

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
969
1,133
Некој од модераторите нека направи тема за форумџија/ка на 2016. Нека има номинирани членови и да гласаме. Што мислите? :)
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Еднаш еден Саладин ми рече Пецкало:D
„Упецаш“ глаголот е нешто налик коа ќе се фатиш на јадица. Има сличности со пецкало, но во спротивна конотација. Во неговиот случај, субјеткот и објектот е самиот тој, јер дотичната особа си се разбацуе со мамци и едвај чека некој да си се упеца.
Во твојот случај е индиректно имаш субјект - ти и објект кого пецкаш, дотичната. :D
Него заеби тоа, ај дојди на собиров. :zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
„Упецаш“ глаголот е нешто налик коа ќе се фатиш на јадица. Има сличности со пецкало, но во спротивна конотација. Во неговиот случај, субјеткот и објектот е самиот тој, јер дотичната особа си се разбацуе со мамци и едвај чека некој да си се упеца.
Во твојот случај е индиректно имаш субјект - ти и објект кого пецкаш, дотичната. :D
Него заеби тоа, ај дојди на собиров. :zelen
Си пишавме со Бјути, ме заглавија колоквиумите но има шанса да наминам. Средно висок дечко, малку подолго пуштена брада и окер боја јакна. Ако видите мавтајте ми за да не си излезам:DD
Некој од модераторите нека направи тема за форумџија/ка на 2016. Нека има номинирани членови и да гласаме. Што мислите? :)
Не мора модератор да отвара такви теми можат и членовите, доволно е да прашате во темата кај што се консултирате со модератори. Честа да ја отвори темата ја има @Beauty&Beast :))))
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Немојте оваа година, има многу кандидати не можам да се одлучам. :)
Напрај си листа на членови и после додавај ги зошо во спротивно нема да ти текнат. Знам како ти е.