Љубовни проблеми

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Пред неколку месеци по втор пат излегов со еден дечко што цело време ми е симпаичен, уште кога имавме по 18 години. Првиот пат излеговме пред две години, но по начинот на неговото однесување сфатив дека не е заинтересиран за понатамошно гледање со мене. Како што кажав пред некој месец излеговме повторно. Јас никогаш не сум се чувствувала толку среќно, кога ме бакна мислев дека срцето и мокот ќе ми експолидираат. Изгледаше како да сака да ме импресионира. После излегувањето пишувавме, но овај дечко како да е биполарен. Сега го нема, не ми пишува, а јас како тинејџерка некоја само го мислам. Секој совет би бил добредојден :)
Многу изгледа те импресионирал во тие две искачања во размак од две години.

Батали го. За твое лично добро ти кажувам. Животот е многу повеќе од трошење време на погрешни личности.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
614
103
Многу изгледа те импресионирал во тие две искачања во размак од две години.

Батали го. За твое лично добро ти кажувам. Животот е многу повеќе од трошење време на погрешни личности.
Колку лесно и кажуваш да го батали човекот!?? Баш ме занима Саладинчо дали ти некогаш си бил заљубен? За нејзе тој дечко не претставува погрешна особа, она е заљубена и мора да пројде време и тоа не е бадијала потршено време како што мислиш ти, тоа е време на зреење, на осознавање на своите емоции...нека плаче, нека му заврти неколку пати, нека има несоници...сите сме го поминале тоа...а можеби и ќе се среди работата на сосема друга поубава насока...Ако он и вртеше на тел. можеби ке и станеше досаден, а овака као што е недопирлив и е повеќе привлечен.
Мора во животот да се осетат тие слатки љубовни маки;) (brokenheart)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
Колку лесно и кажуваш да го батали човекот!?? Баш ме занима Саладинчо дали ти некогаш си бил заљубен? За нејзе тој дечко не претставува погрешна особа, она е заљубена и мора да пројде време и тоа не е бадијала потршено време како што мислиш ти, тоа е време на зреење, на осознавање на своите емоции...нека плаче, нека му заврти неколку пати, нека има несоници...сите сме го поминале тоа...а можеби и ќе се среди работата на сосема друга поубава насока...Ако он и вртеше на тел. можеби ке и станеше досаден, а овака као што е недопирлив и е повеќе привлечен.
Мора во животот да се осетат тие слатки љубовни маки;) (brokenheart)
Шо стори привлечен, еднаш на две години достапен.
 

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
614
103
Шо стори привлечен, еднаш на две години достапен.
Па нејзе и е привлечен, сама си кажува дека само на него мисли. Јас на пр. никогаш не би се откажала, ке досадувам, ма ке се борам да успеам да стане мој, се разбира ако осетам дека и малку имам шанси, сите женски трикови и вештини ке ги искористам...;)
 

lady_blue

Староседелец
14 февруари 2012
2,397
4,420
1,153
Па нејзе и е привлечен, сама си кажува дека само на него мисли. Јас на пр. никогаш не би се откажала, ке досадувам, ма ке се борам да успеам да стане мој, се разбира ако осетам дека и малку имам шанси, сите женски трикови и вештини ке ги искористам...;)
ихаа, ако треба толку труд за да на некој му привлечам внимание, ич таков не ми треба - мене таква ми била филозофијата (sun) нити трикови, нити женски вештини. За шо? За после цел живот да се потресувам дека ќе ми избега? Како не.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo and Saladin

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
614
103
ихаа, ако треба толку труд за да на некој му привлечам внимание, ич таков не ми треба - мене таква ми била филозофијата (sun) нити трикови, нити женски вештини. За шо? За после цел живот да се потресувам дека ќе ми избега? Како не.
Сите сме различни и секој делува како што чувствува и мисли. Јас си кажав за мене, не е лесно тек така некого што го сакаш да го избришеш, ајде земи гумичка и бриши...Море на глава дубев за еден дечко и успеав на крај да биде со мене..после некое време јас му еб**в матер и му удрив двојка и работата се заврти у круг, он досадуваше и молеше....се мора во живот да се проба, откажување нема-тоа е моја девиза:wavespin
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Сите сме различни и секој делува како што чувствува и мисли. Јас си кажав за мене, не е лесно тек така некого што го сакаш да го избришеш, ајде земи гумичка и бриши...Море на глава дубев за еден дечко и успеав на крај да биде со мене..после некое време јас му еб**в матер и му удрив двојка и работата се заврти у круг, он досадуваше и молеше....се мора во живот да се проба, откажување нема-тоа е моја девиза:wavespin
Milo mi e so nekoj me razbira :* ne se otkazuvam makar pak po dve godini da izlezeme, premnogu brzo pominuva vremeto, a od mene licnost so podebeli nervi nema, ne samo za ljubov za se :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Дејви and misterija

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Колку лесно и кажуваш да го батали човекот!?? Баш ме занима Саладинчо дали ти некогаш си бил заљубен? За нејзе тој дечко не претставува погрешна особа, она е заљубена и мора да пројде време и тоа не е бадијала потршено време како што мислиш ти, тоа е време на зреење, на осознавање на своите емоции...нека плаче, нека му заврти неколку пати, нека има несоници...сите сме го поминале тоа...а можеби и ќе се среди работата на сосема друга поубава насока...Ако он и вртеше на тел. можеби ке и станеше досаден, а овака као што е недопирлив и е повеќе привлечен.
Мора во животот да се осетат тие слатки љубовни маки;) (brokenheart)
Време на зреење? 2 пати да се имаат видено во рок од 2 години, тоа го викаш време на зреење?
Сите сме биле затрескани во некоја личност, коштало и време и нервози околу тоа како да и` го привлечеш вниманието. Но рачунај 99% од сите тие примери на крај сме сфатиле џабе толкави нервози. Е сеа коа ќе земеш на страна и времето потрошено, проблемот има голем ризик да стане патологија. Затоа секогаш ќе има сугестии од страна човекот да не идолизира нешто што го има видено површно. Со 2 гледања во рок од две години нејзиното реално познавање на типот може само да го множи со нула. Од кај знае она каков е типот сабајле коа ќе се разбуди? Што знае она него како реагира кога истиот има лош ден? Таа само е „спектатор“ во целава игра, нема никакви директни релации со него, освен 2-3 пати што била во контакт. Тоа не е љубов. Тоа е само идолизирање на убавите нешта - бегање од реалната слика која самиот тој ја има проектирано кон неа. Значи тој ете можеби и` дал шанса, но не успеало. Поминало и многу време од еден до друг контакт што во денешни услови е и погубно. Само замисли што се` можела да направи во тие 2 години. Но изгубила време само затоа што се сконцентрирала на една слика на совршениот тој. Затоа ако тој ја избегнува цело време, тоа е еден знак дека работите никогаш нема да тргнат ко што таа замислила. Нема хемија - поточно истата е исцрпена уште од старт - коа се имаат видено.
 

Ѕвездичка

Староседелец
21 март 2016
1,102
971
1,133
Време на зреење? 2 пати да се имаат видено во рок од 2 години, тоа го викаш време на зреење?
Сите сме биле затрескани во некоја личност, коштало и време и нервози околу тоа како да и` го привлечеш вниманието. Но рачунај 99% од сите тие примери на крај сме сфатиле џабе толкави нервози. Е сеа коа ќе земеш на страна и времето потрошено, проблемот има голем ризик да стане патологија. Затоа секогаш ќе има сугестии од страна човекот да не идолизира нешто што го има видено површно. Со 2 гледања во рок од две години нејзиното реално познавање на типот може само да го множи со нула. Од кај знае она каков е типот сабајле коа ќе се разбуди? Што знае она него како реагира кога истиот има лош ден? Таа само е „спектатор“ во целава игра, нема никакви директни релации со него, освен 2-3 пати што била во контакт. Тоа не е љубов. Тоа е само идолизирање на убавите нешта - бегање од реалната слика која самиот тој ја има проектирано кон неа. Значи тој ете можеби и` дал шанса, но не успеало. Поминало и многу време од еден до друг контакт што во денешни услови е и погубно. Само замисли што се` можела да направи во тие 2 години. Но изгубила време само затоа што се сконцентрирала на една слика на совршениот тој. Затоа ако тој ја избегнува цело време, тоа е еден знак дека работите никогаш нема да тргнат ко што таа замислила. Нема хемија - поточно истата е исцрпена уште од старт - коа се имаат видено.
Toj se trudese jas da imam sovrsena pretstava za nego, so nekoi mali nesta se poznavase toa. Jas ne se trudev da bidam sovrsena. Ne znam sto se premisli izgleda ne sme na isto emocionalno nivo. Ama kako so e cudak nisto cudno po nekoj mesec pak da pisi. Redoven e za rodendeni i novi godini :) bi rekla ima hemija ama toj ne znae so saka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: misterija

misterija

Член со 30 казнени поени
27 јануари 2016
732
614
103
Време на зреење? 2 пати да се имаат видено во рок од 2 години, тоа го викаш време на зреење?
Сите сме биле затрескани во некоја личност, коштало и време и нервози околу тоа како да и` го привлечеш вниманието. Но рачунај 99% од сите тие примери на крај сме сфатиле џабе толкави нервози. Е сеа коа ќе земеш на страна и времето потрошено, проблемот има голем ризик да стане патологија. Затоа секогаш ќе има сугестии од страна човекот да не идолизира нешто што го има видено површно. Со 2 гледања во рок од две години нејзиното реално познавање наршно типот може само да го множи со нула. Од кај знае она каков е типот сабајле коа ќе се разбуди? Што знае она него како реагира кога истиот има лош ден? Таа само е „спектатор“ во целава игра, нема никакви директни релации со него, освен 2-3 пати што била во контакт. Тоа не е љубов. Тоа е само идолизирање на убавите нешта - бегање од реалната слика која самиот тој ја има проектирано кон неа. Значи тој ете можеби и` дал шанса, но не успеало. Поминало и многу време од еден до друг контакт што во денешни услови е и погубно. Само замисли што се` можела да направи во тие 2 години. Но изгубила време само затоа што се сконцентрирала на една слика на совршениот тој. Затоа ако тој ја избегноти во жиува цело време, тоа е еден знак дека работите никогаш нема да тргнат ко што таа замислила. Нема хемија - поточно истата е исцрпена уште од старт - коа се имаат видено.
Твое размислување душичко но јас сум истражувач, што ќе погледнам површно, сакам потоа да го прегледам и длабински, за да знаеш каков е типот сабајле кога ке се разбуди, значи дека треба да преспиеш со него...хемија се ствара, а тој што си носи некои патолошки гени во себе ке си има проблеми и за други работи во животот...самиот живот е трошење време и треба да се трудиме да ни биде што поинтересно потрошено.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Ѕвездичка