Љубовни проблеми

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Ништо не сфатив од твојот пост, де го сакаш, де го мразиш, де се каиш, де сакаш пак...
Види, сите правиме грешки и се соочуваме со последиците. Тој што ќе ти рече дека не грешел, најверојатно е најголемиот грешник. Твојата грешка е прво тоа што си била со него и покрај тоа што е 1) разведен 2) има дете и 3) ти бара голи слики. Ако бил нормален, жената немало да го оставе. Друго, еве ајде не било негова вина, можеби нејзе нешто и фалело, како може да ти бара голи слики и да си игра со тебе како со мало дете, де блокни, де додади? Не можам да сфатам, ко децата, де сакам, де не сакам.
Понатаму, си напишала само дека сакаш некој да те сака. Сите го сакаме тоа. Но не е лесно да се најде некој кој ќе ја заслужи твојата љубов, кој ќе биде со тебе без разлика на се и ќе те прифати таков каков што си. Луѓето се одвратни. Големи гниди. Секој гледа само како да те уништи. Доколку нешто ти тргне наопаку, тогаш се радуваат или барем си велат Кул, не сум единствениот кој пати. Никој не го занима тоа како се чувствуваш ти, дали имаш некого покрај тебе или не. Народот е себичен. Колку побрзо се помириш со тоа и сфатиш дека на никој не можеш да веруваш 100% па ни да си во брак со некој 10 години не можеш да го знаеш целосно, толку побрзо ќе научиш да ги цениш малите работи како што се например ете си добила 9ка на факултет, учи си, излегувај почесто, велиш немаш социјален живот али сигурно имаш некои братучеди, излези со нив, запознај нови луѓе, на крај краишта еве тука дечките организираат собиранки скоро секоја недела, оди и опушти се. Колку повеќе се затвараш дома и си викаш Кутрата јас, кутрата јас, се жалиш и кукаш, толку повеќе мислиш на тоа и не му дозволуваш да замине од главата.
Ти верувам дека не е лесно ама мораш да се собереш и да се обидеш да не мислиш на тоа. Колку побрзо си најдиш некоја друга занимација на која ќе можеш да ги трошиш времето и твојата енергија, толку подобро за тебе.
Епа тоа е мојата грешка, што не знам дали мразам или сакам, а уште поголема грешка што во животот нема Undo
 

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Епа тоа е мојата грешка, што не знам дали мразам или сакам, а уште поголема грешка што во животот нема Undo
нема врска тоа дали знаеш или не, верувам дека си свесна дека мораш да го оставиш тоа зад себе. Каква иднина имаш ти со тој човек? Забави, глупирање, пијанчење (до одредена мера нели) .. сето тоа нему му е поминато, додека тебе сето тоа те чека. Плус, има дете. Замисли како ќе те гледа тоа дете. Не со очи на некоја фина особа, нема да те гледа ниту како странец! Ќе бидиш најверојатно фуфата на која татко му ги троши парите. Размисли дали би сакала да го поминиш животот со некој таков човек, или со некој приближно на твоја возраст со кој можеш да уживаш во работите кои допрва следуваат во животот. Побогу, сте се запознале на фејсбук! Ете ај викаш многу постари трчеле по тебе, ако навистина толку те привлекуваат постари оди со некој нормален, фин, запознај го прво како што треба а потоа размислувај за врска. Избери некој што позади себе нема пропаднати бракови, деца или лоша репутација.
А да, и престани да гледаш филмови. Не е ова праќањето голи фотографии вака лесно како што го прикажуваат таму.
И да, можеби нема UNDO ама има Refresh ;)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
не ме привлекуваат постари
И да навистина си во право, тој сето тоа го доживеал, сигурно сакал само забава
Барем сето тоа да го слеектирав и да стиснам Delete
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
c3d0981ae770f926eedf4eda7505b006.jpeg
Од кај бе Весна хеви метал...седете. :D

Абе, undo може нема, ама има красна опција нов ред да ставаш понекогаш за да е почитко. (think)
Нејсе, ај, 19 имаш, ние не ти замеруваме толку, ама мисли си ти дека 33 годишен те нема заборавено по едвај две средби само со пипкање, и дека многу му значиш или си му потребна со твоите т.н. проблеми и бубачки. Сосема два различни света сте.
Да е 17 годишен, па да му течат лигушки на гола слика...вака ѕирнал и баталил (освен ако во паметот не застанал на 17, што е опција).
Само не ја сфатив поврзаноста со деветката и станувањето рок ѕвезда, али мање битно. A girl can only dream.
Ти фокусирај се на рок ѕвезда имиџот. Пиши на Некст Тајм за соработка.
Мада металчиштана мрсни тераат секс, дрога, метал и секта лајфстајл...што гледам се коси со твоите морали.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: escape

escape

Староседелец
20 октомври 2012
2,285
2,372
1,153
Skopje
www.facebook.com
Да е 17 годишен, па да му течат лигушки на гола слика...вака ѕирнал и баталил (освен ако во паметот не застанал на 17, што е опција).
Има уште една опција, ако е во криза па да ја памти како потенцијално решение за излез од кризата :)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Beauty&Beast and Electra

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Отвори ја прикачената датотека 25663
Од кај бе Весна хеви метал...седете. :D

Абе, undo може нема, ама има красна опција нов ред да ставаш понекогаш за да е почитко. (think)
Нејсе, ај, 19 имаш, ние не ти замеруваме толку, ама мисли си ти дека 33 годишен те нема заборавено по едвај две средби само со пипкање, и дека многу му значиш или си му потребна со твоите т.н. проблеми и бубачки. Сосема два различни света сте.
Да е 17 годишен, па да му течат лигушки на гола слика...вака ѕирнал и баталил (освен ако во паметот не застанал на 17, што е опција).
Само не ја сфатив поврзаноста со деветката и станувањето рок ѕвезда, али мање битно. A girl can only dream.
Ти фокусирај се на рок ѕвезда имиџот. Пиши на Некст Тајм за соработка.
Мада металчиштана мрсни тераат секс, дрога, метал и секта лајфстајл...што гледам се коси со твоите морали.
Koj вика така? Има и средени металци кои што се придржуваат до религијата.
This is violence in its purest form,
What it is truly made for,
Love and hatred flow through my throat,
With this microphone in my hand.
We are the voice for the voiceless
Among unholy kingdoms drunk with blasphemy.
We are continents wide and oceans deep,
The blood of the saints is splashed
Across the ruins like a holy holocaust.
We will return
And you will hear an uproar of lost souls.
There will be violence!
Perverse works are in vain,
Though the light may now seem dim,
The whole world chases after Him,
This is a movement
Abandoning hate and preaching war.
We are the voice for the voiceless
Among unholy kingdoms drunk with blasphemy.
We are continents wide and oceans deep,
The blood of the saints is splashed
Across the ruins like a holy holocaust.
We will return
And you will hear an uproar of lost souls.
For the unbelievers
Who repeatedly try to retain their
"Faith in humanity"
I promise there will be violence.
There will be violence!
There will be violence!
There will be violence!
Violence! Violence!
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
Dobro de i metal slusam,
a ova za rock zvezda mi bese dream
ali veam ne na droga, seks, ustvari izbegavam ako pocnam da se druzam i ja ke stanam ko niv, zatoa velat sum antisocial
They laugh at me because i'm different, I laught at them because they're the same
I poskauvam da bese edne obicen son seto ona sto go napisav, ama za zal bese reanost od koja mi se povrakja
Kako da zaboravam toa go prasuvam
sakam da zaboravam
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
^ Да не биде те карам само, ама користи кирилица ако си во можност и причитај ги правилата. :)
Види, ти лета мозокот. Се сметаш антисоцијална пошто не се нашол некој да те прифати ептен во друштво, иначе...
А твоево е типично она: I'm not like every other girl. - Every other girl
И овде апсолутно нема никаков љубовен проблем. Било што било, а не било ништо фатално...со време ќе ти мине ко на кутре. Има коси да кубеш над мислењава ако се логираш по некоја година. :D
 

Armagoddamn

Староседелец
28 октомври 2015
162
33
1,028
^ Да не биде те карам само, ама користи кирилица ако си во можност и причитај ги правилата. :)
Види, ти лета мозокот. Се сметаш антисоцијална пошто не се нашол некој да те прифати ептен во друштво, иначе...
А твоево е типично она: I'm not like every other girl. - Every other girl
И овде апсолутно нема никаков љубовен проблем. Било што било, а не било ништо фатално...со време ќе ти мине ко на кутре. Има коси да кубеш над мислењава ако се логираш по некоја година. :D
се надевам дека ќе пројде сето ова.
и да вистина е не сум како сите други, јас би сакала мојата уникатност да се цени и почитува, а не да биде искористена