Љубовни проблеми

La Bruha :)

Истакнат Член
28 јуни 2013
74
157
333
Скопје
Дали е нормално да сте во многу кратка врска, а постојано да ви кажува дека ве сака, а воопшто да не се слушате на телефон, а на фб/вибер само еднаш или ниеднаш дневно?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Дали е нормално да сте во многу кратка врска, а постојано да ви кажува дека ве сака, а воопшто да не се слушате на телефон, а на фб/вибер само еднаш или ниеднаш дневно?
Јас не гледам нигде постојано да постои во еднаш дневно слушање на тел.:eek
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Давор

Beauty&Beast

Староседелец
11 септември 2015
739
808
1,103
Дали е нормално да сте во многу кратка врска, а постојано да ви кажува дека ве сака, а воопшто да не се слушате на телефон, а на фб/вибер само еднаш или ниеднаш дневно?
Не е нормално ... барем за мене тоа не е нормално, уствари секој си прави како мисли дека треба да прави, некој ако мисли дека уште во старт на врска треба толку многу да се отвара, ОК, негов избор си е тоа.
Јас секогаш повеќе преферирам да ми „докажува“ отколку да ми „кажува“ ... збор како збор, може и да го каже а да не го мисли, али затоа делата говорат повеќе ... така да ова е мојот став.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: ●Untouchable°

Давор

Староседелец
10 ноември 2012
1,300
2,081
1,123
Дали е нормално да сте во многу кратка врска, а постојано да ви кажува дека ве сака, а воопшто да не се слушате на телефон, а на фб/вибер само еднаш или ниеднаш дневно?
Може, зошто да не можи бе? Еве пример јас сум тип на човек шо може да мисли 24/7 на некоја особа и пак да не и се јавам пошо нели гордоста пред се.
А ти вика секогаш кога сте заедно ТесакамТесакамТесакамТесакам? :( Буууу, лигаво ...
 

DelRey

Нов член
20 септември 2015
15
14
3
29
Zdravo, nova sum na forumov i bi sakala da mi pomognite, da mi dadete sovet :)

Imam 21 god. i imav dechko 24 vo koj bevme vo vrska 6 meseci. Se beshe dobro vo prvite 3 meseci no potoa toj go pokazha vistinskoto lice. Prvite 3 meseci se beshe okej, mi nemashe ton povisheno, ednash ne mi se obrati so pogrd zbor, izleguvav so negovoto drushtvo itn.. No posle nekoe vreme toj poleka poleka pochna da mi zabranuva nekolku raboti : mu smetal mojot fb -jas go deaktivirav, mu smetale moite drugarki i drugari i mi kazha deka nebilo normalno to shto sum imala drugari i jas gi otkachiv poradi nego, izleguvav samo so nego i so nikoj drug, ako ne mu krenev na mobilen mi se luteshe 2 dena i ne mi odgovarashe na povici,sms... Ednostavno toj se promeni kon mene. Pochna da me omalovazhuva pred drugarite demek se shto kje kazham se gluposti. Pred 6 denovi izlegov jas so drugarkite posle tolku vreme i mu kazhav deka kje izleguvam i toj mi kazha koj sum jas da mi kazhuvash i mi klade kraj. Jas vo ovie 6 denovi se otepav od molenje da izlezi so mene i nesaka. Mi veli deka me saka ama nemozhel da dozvoli toa shto sum go izlazhala oti ne sum mu kazhala a jas nego mu se javiv i mi kazha deka koj bil toj da mu kazhuvam. Mnogu e za gref i mnogu me nervira poshto preuvelichuva neshto shto ne bilo. Jas i den deneska go molam da izlezi da se vidime a toj nesaka... Jas premnogu se smeniv poradi nego i se ostaviv a toj na nekoj nachin si igra so mene i svesna sum ama ete go sakam.

Ve molam dajte mi nekoj sovet. Go sakam stvarno so nego pominav tolku mnogu raboti vo ovie 6 meseci i nesakam da bide zaludno. :((((