Чет муабети (ти реков-ми рече)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
И што толку те навредил па перманентен му ропна? Што ти кажа дека не си присутен? Па вистина си е тоа, ти пет пати во годината се логираш. Еве јас повикувам кој друг бил навреден од него нека се јави јавно и нека го цитира постот во кој бил навреден од сајко.

Искрено се осеќам ко да правам муабет со мало дете кое што трча по собата и крши украси. И колку и да му кажуваш што не е во ред тоа си тера.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: melpomena and Lady*

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Точно е, и ќе се обидам да го променам тоа.
Па промени го или стави си некој што ќе биде тука постојано. И сега за ошто го банираше сајко? Членови сме, заслужуваме да знаеме. Ако те навредил по постови дај да видиме каде тоа си се нашол навреден.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Па промени го или стави си некој што ќе биде тука постојано.
Има модератори и супер-модератори што се постојано тука, што си се запнал толку за мене? Што ти менува?

И сега за ошто го банираше сајко? Членови сме, заслужуваме да знаеме.
Иако веќе еднаш ти одговорив дека не гледам ниту потреба, ниту причина да ти се објаснувам, еве по незнам кој пат ти повторувам дека банот е поради навреда.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Па дај да видиме што толку те навредил па заслужил перманентен. Јас гледам и потреба и причина да објасниш пред сите и да образложиш зошто некој кој што беше активен уште од почетокот онака ти текнало и си го банирал.
 

ipopovski

Админ
Член на администрација
30 септември 2011
1,763
2,410
1,133
www.crnobelo.com
Па дај да видиме што толку те навредил па заслужил перманентен. Јас гледам и потреба и причина да објасниш пред сите и да образложиш зошто некој кој што беше активен уште од почетокот онака ти текнало и си го банирал.
Не е онака, туку поради навреда. Немам намера веќе да дискутирам на темава.
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Totally unrelated.
VOCaJvp.gif
-----------------------

:) Ама баш ич не е во интерес на темата :) Не ми текнува која книга беше... што е пишувана без ниту еден интерпукциски знак. Ја читаш во еден здив, и не ти пречи. Можеби за името ќе ми помогнат @Electra @Saladin @Redhead
Не познајем такву књигу, ама знам дека од писателиве, Едвард (Е.Е.) Камингс е слаб со интерпункција, а се смета дека и оригиналната (дискутабилно) верзија на Библијата била напишана без никакви интерпункциски знаци, затоа има и толку лоши/двосмислени делови.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Не е онака, туку поради навреда. Немам намера веќе да дискутирам на темава.
Па одговори бе админе, каде е таа навреда. Имагинарна е? Еве даваш многу причини за сомневање дека немало никаква навреда. Не ти барам ништо друго освен да видам каде и како те навредил.