Чет муабети (ти реков-ми рече)

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Што знам, не верувам Рома да победува, ќе видиме како ќе се одвиваат работите. Ама мислам дека за Милан ќе сум, можно е и за некој друг што ќе го одберам со тек на време. :)
Гледаше Трофео Тим вчера?
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Не сум гледал. Не сум ни знаел дека има, а и не ни знам што е тоа. :zelen
То ти се дешава традиционално пред почеток на сезона и играат три екипи по едно полувреме. Беа Милан, Јувентус и Интер, Јувентус се откажа и на нивно место е Сасуоло. Милан го победи Интер со 2-1 и Сасуоло после пенали, а Интер и со двете екипи пораз....Чорба.
Тоа на кратко. И лани Милан беше победник и мислам дека после ова ти се залета дека демек којзнае колку добри ќе бидат па почна да навиваш за нив.
Или не?
 

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
@Io Sono Заборавив нешто да ти дообјаснам. Кога викам создаваме идиоти, не мислам конкретно на овие глупави примери за кои како пијани за стап се фативме и јас и ти. Мислев на тоа дека, детето мора да е заштитено од проблемите дома.
Пријатели се разведуваат и ќе живеат заедно дур не пораснело детето... а тоа 10 години има. Како го заштитуваш со тоа?
За такви лаги мислев кога реков дека со нив децата си ги правиме идиоти.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Хоуп*

Аркантос

Romanticist
23 август 2012
2,352
3,850
1,153
Во интерес на темата е да ја засрамам. :)
:) Ама баш ич не е во интерес на темата :) Не ми текнува која книга беше... што е пишувана без ниту еден интерпукциски знак. Ја читаш во еден здив, и не ти пречи. Можеби за името ќе ми помогнат @Electra @Saladin @Redhead
Јас, на пример, иако знам кај треба да ставам запирка, а каде не, често знам да ги изоставам. Не за нешто друго, туку затоа што сум на форум. А уште помалку се замарам со запирки кога пишувам од телефон. Кај што се нервирам од тачот, па уште да треба на секое да правам по дополнителни три клика за една запирка(бидејќи немам директен „пат“ до запирката).