Чет муабети (ти реков-ми рече)

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Некои и субвенции земаат за трече дете, викторче додуша не верувам дека оплодил некоја ама зема субвенции за мушмули и диви сливи.
Лесно ви е вас жените да си се заљубувате на стрип јунаци, за нас машките љубители на стрип е потешко, све `пендреци` се во главна улога по стриповите...
Aaaa немој така мољим те. Џин Греј, Сајлоки, Мис Марвел, Роуг...

Rogue (inlove)(inlove)(inlove)
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Мене ме мрзи да пишувам реферати за кај сум била летово од проста причина што немам материјал за раскажувања пошто не бев никаде зошто немам одмор од работа. Бев два пати по еден ден во Грција, еден викенд сега кога беше празник бев до Дојран, чат пат ќе претрчам до Преспа за викенди и тоа е. Дремам на плажа од 8 до 8 и друго ништо нема посебно за раскажување. Оостанатото време се печам на работа. Не запознав никој, не си поминав посебно, обичен пензионерски провод. Нема да им биде интересно на читателите.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin and Electra

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Aaaa немој така мољим те. Џин Греј, Сајлоки, Мис Марвел, Роуг...

Rogue (inlove)(inlove)(inlove)

Не дека нема, само што не сум во фазон марвел/диси комикс па и манга/хентаи слабо знам, повеќе сум по франко-белж и талијански плус чат пат нешто уан-оф залутани како спајдер џерусалем или слично...
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Aaaa немој така мољим те. Џин Греј, Сајлоки, Мис Марвел, Роуг...

Rogue (inlove)(inlove)(inlove)
Љубим ти шишка на Круела Де Вил. Се знае.... Џин Греј. Cause.... redheads ^_^

Не дека нема, само што не сум во фазон марвел/диси комикс па и манга/хентаи слабо знам, повеќе сум по франко-белж и талијански плус чат пат нешто уан-оф залутани како спајдер џерусалем или слично...
Мадам Кастафјоре...
Или Професор Калкулус/Лакмус. Толку од Белгиското. :D
 

Electra

Неонка
Член на администрација
Админ
16 февруари 2012
3,103
7,519
1,183
Big Sur
Од која секта си? :D
Ко што викаат Телемитине: Не можам за тоа да разговарам со тебе ако не си инициран. :(
Некои и субвенции земаат за трече дете, викторче додуша не верувам дека оплодил некоја ама зема субвенции за мушмули и диви сливи.
Лесно ви е вас жените да си се заљубувате на стрип јунаци, за нас машките љубители на стрип е потешко, све `пендреци` се во главна улога по стриповите...
Колку јак збор е мушмула, фала што ме потсети. :D
Иначе, ако ги неќеш тие од Марвел и ДиСи, моментално што читам од „универзумот“ (не знам дали Калибер и Имиџ имаат универзуми) на „дечко ми“, имаш јака факд ап женска - Iris Shaw. Типката матер јебе, плус е ха-це пошто не се регенерира ко другиве, туку си користи хефталка да си ги среди раните. :zelen
Види што секташки би делувала во реалноста. Може во име на љубовта, враната би ја заменила со две црни ружи околу очи.
the-crow-cosplay-01.jpg


Шо знам, две и кусур години мислам се откако сум на форумов, понекогаш ми е језиво дури што не знам никого лично оттука :unsure
И гледаш плот твист, сите сме имагинарни ликови и форумов всушност не постои.
Не знам бе, мислам имаше еден тип што имаше таква теорија дека сме биле измислени ликови, ако памти @existence, нека пише.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Struggler and Outrider

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Љубим ти шишка на Круела Де Вил. Се знае.... Џин Греј. Cause.... redheads ^_^


Мадам Кастафјоре...
Или Професор Калкулус/Лакмус. Толку од Белгиското. :D

Кастафјоре е дебела бе, мислам не она елегантно пополнета него језиво дебела а и жена во години...калкулус е маж во години, неам такви склоности :zelen
Песот е вака сексиљав, бел и со брадичка а капетанот е праф маш, со брада. Него тоа одамна беше со тин тин, повеќе ми се допаѓаа блејк и мортимер, сличен цртеж само посериозни теми, има една за пирамидите и аменофис-4 пошто некој ја чувал новата религија на Атон за секој случај и еден зад железната завеса, штета шо мора човек на монитор да го чита сето тоа и да се прашува како би било добро да си седне со хартиена, оригинална верзија...
Тука е и Адлер, да бев женско секако ќе се затрескав, плав пилот од немачко потекло ама ептен мрази немци...и нацисти...
 

Outrider

A Witty Cat
Член на администрација
23 мај 2013
5,405
5,905
1,683
Disco
Ко што викаат Телемитине: Не можам за тоа да разговарам со тебе ако не си инициран. :(

Колку јак збор е мушмула, фала што ме потсети. :D
Иначе, ако ги неќеш тие од Марвел и ДиСи, моментално што читам од „универзумот“ (не знам дали Калибер и Имиџ имаат универзуми) на „дечко ми“, имаш јака факд ап женска - Iris Shaw. Типката матер јебе, плус е ха-це пошто не се регенерира ко другиве, туку си користи хевталка да си ги среди раните. :zelen
Види што секташки би делувала во реалноста. Може во име на љубовта, враната би ја заменила со две црни ружи околу очи.
the-crow-cosplay-01.jpg



И гледаш плот твист, сите сме имагинарни ликови и форумов всушност не постои.
Не знам бе, мислам имаше еден тип што имаше таква теорија дека сме биле измислени ликови, ако памти @existence, нека пише.

Ами ништо тогаш ќе почекам 15 минути ако не дојде никој ќе си ја подвиткам опашката и назад... после ќе си продолжам да реплицирам на непостоечки ликови на замислена виртуелна платформа...:zelen
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Electra

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Мене ме мрзи да пишувам реферати за кај сум била летово од проста причина што немам материјал за раскажувања пошто не бев никаде зошто немам одмор од работа. Бев два пати по еден ден во Грција, еден викенд сега кога беше празник бев до Дојран, чат пат ќе претрчам до Преспа за викенди и тоа е. Дремам на плажа од 8 до 8 и друго ништо нема посебно за раскажување. Оостанатото време се печам на работа. Не запознав никој, не си поминав посебно, обичен пензионерски провод. Нема да им биде интересно на читателите.
Ако ништо друго барем боја дали фати?
 

Хоуп*

Proton
4 април 2013
2,410
4,218
753
Ако ништо друго барем боја дали фати?
Фатив.
Ме занимаше да те прашам пред да почнат, за што тим ќе навиваш оваа сезона?
Да не почне Рома да победува па да ми речеш за Рома јас од мал сум. На чисто да бидеме...
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Фатив.
Ме занимаше да те прашам пред да почнат, за што тим ќе навиваш оваа сезона?
Да не почне Рома да победува па да ми речеш за Рома јас од мал сум. На чисто да бидеме...
Што знам, не верувам Рома да победува, ќе видиме како ќе се одвиваат работите. Ама мислам дека за Милан ќе сум, можно е и за некој друг што ќе го одберам со тек на време. :)