Сакам да кажам/Сакам да прашам

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Сонце, не сум fuckin' нинџа желка па да затрупувам канализација во Прилеп. Истата е ОБНОВЕНА со заеми во овие 10 години. Еден ист градоначалник, правени од фирми регистрирани на домашна адреса на министер за транспорт. После секој дожд има излевање на водата и фекалиите. Сакав за пивофест да заврни. Ова е локацијата на пивофестот. Дождот почна во 15:40, сликава е во 16 часот
CLf04ZPUwAAy-Zf.jpg

CLf0-S6UsAALhJH.jpg


CLf1JAZUcAADoGW.jpg
Абе ова како клучкана кај континетал коа децениски ја правеа затоа што не ги послушале архитектите и решија да одат со поефтино решение , па ај се од почеток се правеше. Реално за да се излеле од фекална или атмосверска канализација значи или дека истата е затната и не функционира или дека падот на водата е погрешно предвиден за истата да може нормално да функционира.
 

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Вчера ја раситнив некни стекнатата љубиларна 30ка со уже друштво на вино, пица и неколкучасовен километражен зен муабет. Бељата е што роденденот ми се паѓа во ударна туристичка сезона, така да Скопје секогаш или не ме дочекувало пошо не сум бил „дома“, или ме дочекувало со пустиот асфалт и понекое залутано, задишано џукелче. Вчера испадна коцките да се поклопат прв пат за 30 години, па испадна дружбата да биде во полн ек. Душава повторно ми се наполни после толку време (иако имаше и неколку претходни песто паста собири). Ми беше мило што се` беше опуштено, без ронка претенциозност. Се надевам некогаш коцките повторно ќе се склопат, за да се потсетам на истово ова чувство што вчера го имав.
So says Saladin
 

cipiripi

Истакнат Член
4 август 2015
14
3
313
heaven
Сдк дека мене тешко памет да ми доjде. Си седам така и се смеам ко нетокму. А причина за тоа нема. Ме прифатиjа будалитеи краj.
Туку деновиве се навлеков на кики бонбони и после ке се жалам ко стока сум се направила.
 

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Во библиската земја се лежи 3 години затвор за крадење 150 ќебапи. За убиство е нешто околу 1-6 месеци, а за крадење минимум сто милиони евра те ставаат премиер.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: malo, Outrider and Saladin

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Во библиската земја се лежи 3 години затвор за крадење 150 ќебапи. За убиство е нешто околу 1-6 месеци, а за крадење минимум сто милиони евра те ставаат премиер.
Мора да биле многу добри ќебапи...
Замислете тогаш колку би добиле за организирање на кумановската скара на 9-ти мај.
 

The Tramp

Филмохолик
17 февруари 2012
3,368
4,941
1,173
Покрај сево ова што се случува јас деновиве си добив уште една причина зошто не би излегол на гласање воопшто. Во целава ситуација која што владее на територијата на библискиот народ, кога сите си гледаат одмори и тегнења по плажи (не ги кривам, лето си е) некој си наоѓа време да смислува генијални идеи за кои никој нема со прст да мрдне. Што е работата што ме засега? Е сеа ќе ви кажам.

ФЕИТ (Факултет за Електротехника и Информациски Технологии, Скопје) врши уписи на нови студенти и годинава, како и секоја година и тоа си е сосема нормално. Е арно ама ФЕИТ доделува едногодишна стипендија на кандидатот кој што ќе направи селфи со коментар зошто сака да се запише на ФЕИТ и ќе собере најмногу гласови. Ахам, што мислевте вие како се добиваат стипендии? Со учење? Пффф, го боли некој мандалото за знаењето. И сево ова има многу поширока позадина од обвинување на факултетот и органите кои што го управуваат, тешки политики се водат тука. Она што мене ме воодушеви е незаинтересираноста на оние кои што се претставуваа како заштитници на студентите и високото образование, а мајке му и на студентите кои барем студираат тука.
Сериозно ова? (facepalm) Ај сфаќам она квизот на Телмс што доделува стипендија за факултетот за Туризам, ама ФЕИТ? (facepalm)(facepalm) Бар вас ве мислев за нормални од факултетиве.