Сакам да кажам/Сакам да прашам

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Покрај сево ова што се случува јас деновиве си добив уште една причина зошто не би излегол на гласање воопшто. Во целава ситуација која што владее на територијата на библискиот народ, кога сите си гледаат одмори и тегнења по плажи (не ги кривам, лето си е) некој си наоѓа време да смислува генијални идеи за кои никој нема со прст да мрдне. Што е работата што ме засега? Е сеа ќе ви кажам.

ФЕИТ (Факултет за Електротехника и Информациски Технологии, Скопје) врши уписи на нови студенти и годинава, како и секоја година и тоа си е сосема нормално. Е арно ама ФЕИТ доделува едногодишна стипендија на кандидатот кој што ќе направи селфи со коментар зошто сака да се запише на ФЕИТ и ќе собере најмногу гласови. Ахам, што мислевте вие како се добиваат стипендии? Со учење? Пффф, го боли некој мандалото за знаењето. И сево ова има многу поширока позадина од обвинување на факултетот и органите кои што го управуваат, тешки политики се водат тука. Она што мене ме воодушеви е незаинтересираноста на оние кои што се претставуваа како заштитници на студентите и високото образование, а мајке му и на студентите кои барем студираат тука.
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Чувството кога патуваш 50 километри само за да исклучиш и вклучиш рутер од струја (facepalm)
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Saladin

Saladin

Unbaised
Член на администрација
17 февруари 2012
6,024
9,655
1,683
Normandy
Чувството кога патуваш 50 километри само за да исклучиш и вклучиш рутер од струја (facepalm)
Во еден правец?
Пошо ако е 100че алере тур, тогаш 50 е само за да го вклучиш рутерот во струја и 50 за после да го исклучиш xD
 

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Во еден правец?
Пошо ако е 100че алере тур, тогаш 50 е само за да го вклучиш рутерот во струја и 50 за после да го исклучиш xD
Не, 50 во двата. Не беше рутер туку беше Бум. Моја грешка. Не знам зошто ми дојде рутер на памет ..
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Маједонија вработува!
Затоа министерот иво на квадрат замина да работи во Бугарија.


Но додека се расфрла милионски суми за античка стиропорна влада, куполи на собрани, може да чисти канали, да гради потпорни ѕидови.
Се исчистија каналите или не памтиш многу ама “совесните“ граѓани пак ги натрупаа со смет и шут! Часови по култура и бонтон не им требат туку казни за да се свестат.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: diva orhideja

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Се исчистија каналите или не памтиш многу ама “совесните“ граѓани пак ги натрупаа со смет и шут! Часови по култура и бонтон не им требат туку казни за да се свестат.
Не може бе сонце од еден дожд да плива цел Прилеп во г**на. Кога и да врни во Прилеп, гомната пливаат по улици.
 

Viktor k

Староседелец
4 мај 2012
827
537
1,103
34
Скопје
Не може бе сонце од еден дожд да плива цел Прилеп во г**на. Кога и да врни во Прилеп, гомната пливаат по улици.
Море како може ама тука ти се виновни и општинските власти на прво место па се до главните загадувачи жителите на местото. Кај нас има една река која при силен дожд стално прави куштулук прекопува пат , руши фекална канализација и секогаш градоначалникот ветува шкарпа на реката ама ништо од тоа затоа ќе си змаине следни избори. Инаку знаш колкава е совеста неколку пати имаше затнување на канализацијата знаеш што вадеа од шахтите? Вреќи со компири , прасиња , крпи и други партали абе само еден закон ко у Германија нема канализација што пречестителна станица па да плаќаш колку за чиста толку и за валкана вода па да видиме како ќе се свестат .
 

Y1K991

Parleur
1 март 2012
6,278
9,120
1,683
Море како може ама тука ти се виновни и општинските власти на прво место па се до главните загадувачи жителите на местото. Кај нас има една река која при силен дожд стално прави куштулук прекопува пат , руши фекална канализација и секогаш градоначалникот ветува шкарпа на реката ама ништо од тоа затоа ќе си змаине следни избори. Инаку знаш колкава е совеста неколку пати имаше затнување на канализацијата знаеш што вадеа од шахтите? Вреќи со компири , прасиња , крпи и други партали абе само еден закон ко у Германија нема канализација што пречестителна станица па да плаќаш колку за чиста толку и за валкана вода па да видиме како ќе се свестат .
Сонце, не сум fuckin' нинџа желка па да затрупувам канализација во Прилеп. Истата е ОБНОВЕНА со заеми во овие 10 години. Еден ист градоначалник, правени од фирми регистрирани на домашна адреса на министер за транспорт. После секој дожд има излевање на водата и фекалиите. Сакав за пивофест да заврни. Ова е локацијата на пивофестот. Дождот почна во 15:40, сликава е во 16 часот
CLf04ZPUwAAy-Zf.jpg

CLf0-S6UsAALhJH.jpg


CLf1JAZUcAADoGW.jpg
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Сонце, не сум fuckin' нинџа желка па да затрупувам канализација во Прилеп. Истата е ОБНОВЕНА со заеми во овие 10 години. Еден ист градоначалник, правени од фирми регистрирани на домашна адреса на министер за транспорт. После секој дожд има излевање на водата и фекалиите. Сакав за пивофест да заврни. Ова е локацијата на пивофестот. Дождот почна во 15:40, сликава е во 16 часот
CLf04ZPUwAAy-Zf.jpg

CLf0-S6UsAALhJH.jpg


CLf1JAZUcAADoGW.jpg
Сонце, а ти да ми ги одговореше прашањата за весникот што требаше да ги одговориш од пред две недели?:-P