Чет муабети (ти реков-ми рече)

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Пак ќе речам, овде ви е смешно,ама појдете во некоја поголема земја, ете пак ја земам пример америка (сад) повеќе од нормално е на работа колегите да ви се кој со коси очи, кој црна кожа, кој црвен, кој син...и браковите измеѓу се нормални и треба да се нормални.
Не правам никаква делба меѓу луѓето според тоа какова боја на кожа имаат но постојаните споредби се Америка ми се хаос пи*ке кравјо лудило. Во Америка прават бракови маж и куче па сега од што тоа таму е нормално нека се прави и тука (shake)
 

Io Sono

Староседелец
27 јуни 2015
422
431
673
A Galaxy far, far away...
Во линкот што го постираше авторот вели дека било измислица. А и не вреди да оправаме приказниве немаат врска. Брак не можеш да склучиш со куче, ако си доволно неточен можеш да импровизираш церемонија со пријатели.

Туку како ти текна да цитираш пост за мешани бракови од 2013 година и да уфрлиш во муабетот брак на човек со куче еве не знам.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and existence

$3Я3|\||)&p&†Y

Староседелец
12 мај 2012
3,690
3,871
1,183
Kade moze da najdam zborovi sto utesuvaat...oci sto govorat....baknezi sto lecat nasmevki sto vetuvaat<3
Kaj kosta vo dvorot, so cvekinjata nenasadeni i trevata neiskosena, ima bubacki so crvena boja, a plavi se. Gi imaat site zborovi sto utesuvaat i sto ke te napravat najsrekna na svetot so site 4 u vis. Ok?Pozz.
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec and *V******

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
Se nadevam Imax dobro iskustvo stom preporakata e na prava adresa:)

Patem..ok e pozz..
 
Последна промена од модератор:

*V******

Староседелец
2 април 2013
193
170
1,053
:)Ubavo sto ne si sebicen preporacuvas ubavo iskustvo duri I so nepoznati I neznacajni licnosti vo velicestveniot crnobel svet