Предлози и прашања поврзани со функционалноста на форумот

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Чисто онака од досада, немам ни гости дома за велигденов, но ајде да започнам како и секој религиозен човек па Христос воскресе!


Сакам да прашам со функционалноста на форумот и нивните модератори т.е методот кој го користат за казнување. Најпрвин нека бидат фини и храбри кога ќе казнат со поени, да стигнува известување дека сум казнет. Типот ме казнува со изјава/причина дека неколку пати сум бил опоменуван - КОГА?

Второ, методот на казнување изгледа Ви е најлесен кога ќе се казнат двајцата и без притоа да не се обрни внимание за што се "дискутираше" со дотичната орхидеја, не ми текнува како и беше точно никот, па ваљда не сме многу да знаете која е.

Модераторот вика било офтопик, а ние како што реков, разговаравме во склоп на темата.

Значи најпрвин не казнува неправдено затоа што сме биле офтопик- А НЕ БЕВМЕ, и сум бил опоменуван- НИКОГАШ. И пак ќе речам пред да казните некого и доделите поени "како локуми", размислете еднаш,два пати... кој е иницијатор на таа конверзација која е остваривме, уствари не ни беше конверзација, ја препрашав три пати едно исто прашање на кое немаше одговор.

Се надевам ке ме удостоите со еден долгометражен одговор... @Makedonec @ipopovski


Со почит, поранешен Mjolnir
Мјолнир заедно со твоето другарче Солднер ве сфаќам дека имате слободно време и сте ,шегаџии' но форумов не е место за да правите пркосница. Ме прозва а и мислам дека е логично да ти вратам

Твоето другарче Солднер поточно Алтаир до пред некоја недела недела беше модератор и беше опоменат можеби десетина пати од моја страна пред очите и на другите модератори и одговараше со ,нема да се повтори, се фафркавав' но повторно продолжуваше
Ти како негово другарче а може и по договор често пати знаеш да наминеш во подфорумот Форумски весник и да истресеш по нешто на кое не му е таму местото. Пет пати те имам опоменато и тебе и Солднер да не продолжувате со офф топик и дека имате тема за Чет муабети, ќе напишете добро провокаторно ќе ми го лајкнете мислењето и заминувате но повторно истото за една недела најмногу две.

Прееска го отварам подфорумот и гледам во темата плус четири страни полни со ваши сеири оффтопици пцофки помеѓу кои твојот беше ,да ви е**м нешто ова го пишувам за да има активност глуп е весникот' а солднер ,што се замараш со весникот, само @JaMi и редакцијата го читаат, губат време, нека ништо не праат, глуп и досаден е весникот' а госпоѓата @diva orhideja се умеша со неколку мислења кои се избришана а ја опоменав преку приватна порака затоа што по толку толерирање кон вас неа веднаш да ја казнам не би било праведно
Убаво е нагласено темата е да прашате нешто за весникот ако не е јасно и ве известуваме преку таа тема а не е тоа место за сеир да си терате

Членовите на ЦБ тимот @Electra @JaMi исто така ве имаат опоменато со најпријателски совет, (а и они се модератори) на истава тема но вие повторно продолжувате. Да беше друг модератор до сега немаше толку да толерира и немаше само 5 поени
да ви додели.

Ако имате нешто паметно да кажете, кажете го, во спротивно воздржете се!
 

Struggler

Староседелец
19 јануари 2013
1,755
1,002
1,133
Долгометражен пост, полн со празни зборови.

Уште од почетокот грешиш, немам јас другар(че) на форумов, а членот што си го цитирал и тагирал не ни знам како се вика, а верувам ни тој мене ме знае. Не сум шегаџија, многу луѓе кои се добро потковани со хумор ми викаат многу лошо сум стоел со хуморот. Јас само го користам форумот за разонода да "отепам" некое време и некој вид на дружба.

Зошто би ме интересирало за некој друг член? Не е истресување, туку онака пишував колку-толку за да ја "оживеам" темата. Не се сеќавам кога си ме опоменал во порака, освен ако си пишал негде во темите каде што не сум видел и не ми стигнува известување дека некој ме тагира... тогаш си ти крив!

Одамна не сум добил (плус БЕЗВЕЗНИ) казнени поени, па затоа не ми се допаѓа начинот на кој казнувате. Ко че подразмислам малку, мислам дека и природно е што е вака слабо на форум за разлика од порано, но тоа не е моја работа и вака ми (беше) е интересно.

И уште нешто сакам да повторам, не сакам да го искористиш моето интервју ко че немаш кого да интервјуираш, се почувствував доста навреден. Да се разбериме не лично јас, туку форумскиот јас.
 

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Долгометражен пост, полн со празни зборови.

Уште од почетокот грешиш, немам јас другар(че) на форумов, а членот што си го цитирал и тагирал не ни знам како се вика, а верувам ни тој мене ме знае. Не сум шегаџија, многу луѓе кои се добро потковани со хумор ми викаат многу лошо сум стоел со хуморот. Јас само го користам форумот за разонода да "отепам" некое време и некој вид на дружба.

Зошто би ме интересирало за некој друг член? Не е истресување, туку онака пишував колку-толку за да ја "оживеам" темата. Не се сеќавам кога си ме опоменал во порака, освен ако си пишал негде во темите каде што не сум видел и не ми стигнува известување дека некој ме тагира... тогаш си ти крив!

Одамна не сум добил (плус БЕЗВЕЗНИ) казнени поени, па затоа не ми се допаѓа начинот на кој казнувате. Ко че подразмислам малку, мислам дека и природно е што е вака слабо на форум за разлика од порано, но тоа не е моја работа и вака ми (беше) е интересно.

И уште нешто сакам да повторам, не сакам да го искористиш моето интервју ко че немаш кого да интервјуираш, се почувствував доста навреден. Да се разбериме не лично јас, туку форумскиот јас.
Во текстот не си спомнат само ти, го има и Алтаир
Велиш ,Не се сеќавам кога си ме опоменал во порака, освен ако си пишал негде во темите каде што не сум видел и не ми стигнува известување дека некој ме тагира... тогаш си ти крив!` ако те опоменував од одма преку порака до сека од мене ќе имаше 20 казнени, те имам опоменато во темите цитирајќи те со што си бил известен, а и да не сум те цитирал онаму каде создаваш отпад треба и да исчистиш
Интервјуто не е проблем ти сакаше да ти правиме интервју сега сакаш да го бришиме

По ова не ми е во план да ти одговорам
crnobelopr.jpg

crnobelopr.jpg

По долгото одење офтопик
crnobelopr.jpg

crnobelopr.jpg

Од се само неколку за повеќе секого што го интересира може да помине низ темите
 

Altaïr

Shinigami
23 јули 2012
5,855
2,674
1,683
Han Wavel
Солзи сами течат. :place :place
После ова не пишувам повеќе во темата дека многу ви е активна и не можам да постигнам со читање.

:place :place не можам да се воздржам.

А на госпоѓата (којзнае дали е госпоѓа) што не и ги плеснеш казнените?
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Мјолнир заедно со твоето другарче Солднер ве сфаќам дека имате слободно време и сте ,шегаџии' но форумов не е место за да правите пркосница. Ме прозва а и мислам дека е логично да ти вратам

Твоето другарче Солднер поточно Алтаир до пред некоја недела недела беше модератор и беше опоменат можеби десетина пати од моја страна пред очите и на другите модератори и одговараше со ,нема да се повтори, се фафркавав' но повторно продолжуваше
Ти како негово другарче а може и по договор често пати знаеш да наминеш во подфорумот Форумски весник и да истресеш по нешто на кое не му е таму местото. Пет пати те имам опоменато и тебе и Солднер да не продолжувате со офф топик и дека имате тема за Чет муабети, ќе напишете добро провокаторно ќе ми го лајкнете мислењето и заминувате но повторно истото за една недела најмногу две.

Прееска го отварам подфорумот и гледам во темата плус четири страни полни со ваши сеири оффтопици пцофки помеѓу кои твојот беше ,да ви е**м нешто ова го пишувам за да има активност глуп е весникот' а солднер ,што се замараш со весникот, само @JaMi и редакцијата го читаат, губат време, нека ништо не праат, глуп и досаден е весникот' а госпоѓата @diva orhideja се умеша со неколку мислења кои се избришана а ја опоменав преку приватна порака затоа што по толку толерирање кон вас неа веднаш да ја казнам не би било праведно
Убаво е нагласено темата е да прашате нешто за весникот ако не е јасно и ве известуваме преку таа тема а не е тоа место за сеир да си терате

Членовите на ЦБ тимот @Electra @JaMi исто така ве имаат опоменато со најпријателски совет, (а и они се модератори) на истава тема но вие повторно продолжувате. Да беше друг модератор до сега немаше толку да толерира и немаше само 5 поени
да ви додели.

Ако имате нешто паметно да кажете, кажете го, во спротивно воздржете се!
Требаше да ги оставиш моите мислења каде што го бранев весникот,тебе и Јами а го искритикував Алтаир кој до вчера беше со нив и учествуваше во изработка на истиот тој весник кој сега му станал досаден и глупав и нема кој да го чита.Требаше да оставиш да прочитаат сите членови од форумов каков модератор имало и колку ја посрал работата па од неговата смрдеа многу се разбегаа.
 

diva orhideja

Член со 30 казнени поени
26 февруари 2014
2,224
1,747
253
Солзи сами течат. :place :place
После ова не пишувам повеќе во темата дека многу ви е активна и не можам да постигнам со читање.

:place :place не можам да се воздржам.

А на госпоѓата (којзнае дали е госпоѓа) што не и ги плеснеш казнените?
Казнените поени и да ми ги плеснат пак нема да ми го сменат моето мислење за твојата култура и писменост.:svirka
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

existence

Boolean
Член на администрација
Админ
3 март 2012
7,448
9,155
1,683
Кушкундалево
Барам да ми се дозволи потпис во боја т.е. да се дозволи потпис во боја и за обичните членови или воопшто за никој нека нема боја. Ова е дискриминација, модераторите може членовите не може да имаат потпис во боја! Еве вака е кај мене и не може да сменам боја ни со тагови:
1.png
 
  • Ми се допаѓа
Реакции: Makedonec

Makedonec

Модератор
Член на администрација
15 јуни 2014
1,473
1,200
1,133
Барам да ми се дозволи потпис во боја т.е. да се дозволи потпис во боја и за обичните членови или воопшто за никој нека нема боја. Ова е дискриминација, модераторите може членовите не може да имаат потпис во боја! Еве вака е кај мене и не може да сменам боја ни со тагови:
Отвори ја прикачената датотека 23794
Јас сум ЗА тоа да бидат дозволени потписи во боја со најмногу фонт 5-ка
да се живне малку форумов со бои